Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Kryterium uliczne czyli czas na upust krwi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co pokolenie trzeba Polakom upuścić krwi i obrabować ich z dorobku.

 

Link do zdjęcia wprowadzającego: https://www.google.pl/search?q=t%C5%82um+na+ulicy&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=RY7iU5vaGpLS4QSM2oHADA&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=666#facrc=_&imgdii=jgJT7g_MPAbvJM%3A%3Bdm1wQq29dKreOM%3BjgJT7g_MPAbvJM%3A&imgrc=jgJT7g_MPAbvJM%253A%3B5r8VYyMB67E6bM%3Bhttp%253A%252F%252Fi.wp.pl%252Fa%252Ff%252Fjpeg%252F32403%252F000_TS-Par7723383.jpeg%3Bhttp%253A%252F%252Fwiadomosci.wp.pl%252Fgid%252C16201737%252Cgpage%252C5%252Cimg%252C16201773%252Ckat%252C1356%252Ctitle%252CZamieszki-w-Kijowie%252Cgaleria.html%3B640%3B436

„Wielu wierzy w mit, że wystarczy wyjść na ulicę i poprotestować, zarobić pręgę na grzbiecie i wszystko pójdzie po myśli zwolenników kryterium. Trochę to dziwne, bo wiemy, że kryteria uliczne stosowano w momencie wykopywania aktualnej władzy.

Mało im, że Polacy stają się celem ordynarnych prowokacji, nawet w dniu swojego święta narodowego przy angażowani nawet szumowin z Niemiec to chcą jeszcze krwi naszej w imię spraw nie naszych. Wszystko to powinno uświadomić zwolennikom kryterium ulicznego, że w jakimś celu te wysiłki są podejmowane i deptana jest godność Polaków, aby doprowadzić do wybuchu, a wtedy można Polaków w swoim własnym kraju pobić, skatować, aresztować i wreszcie zgnoić.

 Czy rzeczywiście historia pisze się na ulicach, czy może gdzie indziej, w zaciszu hotelowych apartamentów przy stolikach, gdzie dobijane są deale i dzielone są wpływy oraz planowane łupy. Te umowy wspierane są działaniami propagandy, aby sprawy poszły tak, jak je zaplanowano.” – napisał bloger tadman

//tadman.neon24.pl/post/111625,zwolennikom-kryterium-ulicznego#comment_995537

 

Nic dodać. To dla względnie inteligentnego obserwatora są sprawy oczywiste, ale spójrzmy na to od strony historycznej. Polska leży tu, gdzie leży - pomiędzy potężnymi sąsiadami, ma doskonały klimat, przepiękną przyrodę, wielkie zasoby naturalne. Niestety, ma również Polaków. Wydawałoby się, że nie tak znowu wielu – lokomotywą narodu jest zaledwie 2 – 4% populacji /to dotyczy innych narodów również/, reszta to po prostu „konsumenci”, że tak to uprzejmie ujmijmy. Ale – co jest dla naszego narodu charakterystyczne – co kilkadziesiąt lat, a mówię o przedziale mniej więcej pokoleniowym, czyli o 25 – 30 latach, jakimś cudownym zrządzeniem losu? genotypu? miejsca? tzw. ducha narodu? odbudowuje się kolejne pokolenie, które nie chce być „konsumentami” i upomina się o swoje. Czyli o normalny rozwój narodu i o własne państwo, które chroniłoby naród i terytorium, a nie byłoby opresyjnym okupantem. Przy czym opresyjna okupacja oznacza i obcą władzę, i swoją, polską, ale pasożytującą na narodzie.

Gdy to kolejne pokolenie, świadome swoich dążeń, zaczyna je artykułować i staje się to już dość powszechną normą, zaczyna się „upuszczanie pary” z polskiego kotła, aby nie spowodować niekontrolowanego wybuchu. Wszystkie bowiem tutejsze wybuchy muszą być kontrolowane i wygrywane, o czym doskonale wiemy. Owo upuszczanie pary z polskiego kotła polega na systematycznym upuszczaniu polskiej krwi, po prostu. W XIX i XX wieku działo się to z regularnośią właśnie tych 25/30/40 lat. Ostatni wielki upust krwi to były lata 80-te, gdy wypchnięto za granicę wytworzone już po jatce II wojny, nowe, naturalnie wykształcone elity. Ci, którzy nie wyjechali, a byli prawdziwymi autorytetami w swoich środowiskach, często zostali po prostu skrytobójczo wymordowani, lub doprowadzeni do nędzy, ruiny zdrowia i bezbronności.

Od lat 80-tych mija właśnie ten „czas pokoleniowy” i oto mamy zorganizowanych kibiców na stadionach, mamy narodowców, mamy internautów i blogerów, i dodatkowo jeszcze wisi nad nami /w konsekwentnej realizacji/ projekt Judeopolonii. Cóż więc należy zrobić? Należy nawoływać do kryterium ulicznego, by zmniejszyć naturalnie wytworzone /ach, ci Polacy…/ ciśnienie narodowe, spacyfikować czy pozbyć się tych młodych ludzi, świadomych swoich dążeń, a przynajmniej pragnień ponad ciepła wodę w kranie i grilla, i jednocześnie pozostawić tu potulnych „konsumentów”, a także nie dopuścić do okrzepnięcia polskich elit.  Należy po prostu upuścić znowu sporo polskiej krwi, by móc sprawnie kierować bezwolnymi „konsumentami” w interesie nierozpoznanych sił. Na kolejnych 30 lat będize tu spokój, a potem przecież coś się wymyśli. Zawsze się wymyśla, zawsze znajdują się chętni do nawoływania do kryterium, zawsze znajdą się idioci, wierzący w owe kryteria jako narzędzie obalenia rządu,  czy wręcz ludzie opłaceni. Jednocześnie za taką uliczną zadymą idzie tzw. juma własności narodowej czy prywatnej, co gwarantuje już nasza zdumiewająca klasa polityczna.

To ostatnie nawoływanie do kryterium trwa już od jakiegoś czasu. Jak na polecenie. Gdy bowiem temat podchwytuje niejaki Duda, szef „Solidarności” – sprawa wygląda na już uzgodnioną. Na to jednak wpływu nie mamy, nie jesteśmy pracodawcami takich nawoływaczy.

Gdy jednak za nawoływanie do kryterium biorą się blogerzy, bezpiecznie siedzący z kawą przy klawiaturze, a ich apele czytają liczni internauci – musimy zareagować, tyle możemy. Niezależnie, czy czynią tak dla swojej megalomani, czy z powodu kompletnego nierozpoznawania rzeczywistości /zidiocenie/, czy służbowo.

Żeby uwiarygodnić i uwznioślić te swoje nawoływania do kryterium, posługują się obrzydliwymi chwytami, przywołując „Czerwone maki”, gdzie „wolność krzyżami się mierzy”, jak pięknie napisali bezpiecznie siedzący w taborach Andersa komedianci. Ktoś przytomnie zauważył, że wolność mierzy się krzyżami WROGÓW, a nie swoimi. Jak powiedział gen. Patton – musimy zabic tych sukinsynów i wrócić do domu.

A tu jeden z drugim nawołuje znowu do daniny polskiej krwi /oczywiśie nie swojej i swoich dzieci!/, do polskich krzyży, obrzuca bezkarnie wyzwiskami Tuska et consorces, za ułamek których Antykomor został ongi spacyfikowany o szóstej rano.

Tłum nigdy niczego sensownego nie osiągnął, poza demolką i ewentualną rzeźnią. Tłum jest zawsze bezładny i wyczekuje przywódcy, gdy już zmęczy się rozróbą. No i tu jest pole do popisu dla całej tej manipulacj sił nierozpoznanych /np. casus „Bolka”/, by ugrać to, co ustalono w zaciszu gabinetów.

Powtarzam – mija właśnie ten „czas pokoleniowy”, znowu wzrosło pokolenie świadomych i aktywnych Polaków, należy nas spacyfikowac na kilkadziesiąt /25-30-40/ lat. I nagle rośnie liczba nawoływaczy do kryterium ulicznego. 


 

 

/Pro domo sua dodam, że moja publiczna interwencja w necie na nawoływanie do kryterium, bez podawania nicka autora tego nawoływania, spowodowała jego wściekłą reakcję: całe grono znajomych dostało od niego maila, w którym wylewa na mnie kubły gnoju, obraża nazwisko i powoduje reakcję łańcuchową w obrzucaniu mnie wyzwiskami na swoim blogu. To bardzo przykre, jednak mniej kosztuje, niż każdy rozjechany czy zwiedziony uczestnik rozróby ulicznej, o której sprawcach i celach nie ma nawet pojęcia./

 

 

 

KOMENTARZE

 • Polacy wychodzą protestować, więc o jakim kryterium ulicznym mowa??
  Chyba, że komuś w głowie jakieś nieodpowiedzialne zadymy, które grożą rozlewem krwi, na to oczywiście zgody nie ma.

  //całe grono znajomych dostało od niego maila, w którym wylewa na mnie kubły gnoju, obraża nazwisko i powoduje reakcję łańcuchową w obrzucaniu mnie wyzwiskami na swoim blogu.//

  Po prostu wierzyć się nie chce!!
  Takie zachowania nigdy nie powinny mieć miejsca w blogosferze, a niestety mają.
  Zauważam pewien rodzaj jakiegoś chorego zachowania, oskarżeń, inwektyw, tak jakby nie można zwyczajnie polemizować.

  Pozdrawiam
 • @Astra 23:16:48
  Jedyny skuteczny /w efekcie/ protest to były marsze w obronie Radia Maryja, zauważ. Przywódca znany, cel znany. Żadna krew się nie polała. Tłum wsparł swoją obecnością działania ojców redemptorystów.

  "Polacy wychodzą protestować, więc o jakim kryterium ulicznym mowa??"

  - nie rozumiem. Kto to organizuje, kto tym dowodzi, jakie są OKREŚLONE JASNO CELE. Personalia, poproszę! My tu za starzy wyjadacze /i obserwatorzy, dawniej - naiwni i szczerzy uczestnicy/ jesteśmy, by chwycić hasło: Polacy wychodzą protestować. Polacy nigdzie od lat nie wychodzą, TO SIĘ ORGANIZUJE, Astro.

  Niestety, dopisek "pro domo sua" jest prawdą.
 • @ninanonimowa 23:22:27
  Ninko, proszę, nie wygłupiaj się. Wywalam to, co zamieściłaś. Sorry.
 • @KOSSOBOR 23:37:30
  Byłam na marszu "Obudź się Polsko" we wrześniu 2012 roku.
  Do dzisiaj nikt nie chce podać liczby ilu nas było.
  Warszawiacy mówili, że mniej więcej tyle co na wizytach JPII, czyli setki tysięcy. Tak jak piszesz to było w obronie RM, ale nie tylko.
  Cel i organizator był jasny. Policja tylko stała, bo było mnóstwo Straży Porządkowej organizatorów.

  Ale masz całkowitą rację, to niestety wygląda tak, że ktoś to organizuje.
  A jeśli tak, to powinniśmy wiedzieć kto i w jaki celu.
  Na żaden polski Majdan zgody nie ma!

  A jeśli chodzi o te maile.. brak słów...
 • ---------------ŚWIADOMOŚĆ
  http://wps.neon24.pl/post/111756,polskie-radio-suwerennosc
 • Tym razem wymyślili sobie imprezę która definitywnie rozwiąże "polski problem"
  Wszystkie nasze "osoby lekkiego prowadzenia" z polityki i z mediów dyszą żądzą wojny.
  Zgodnie pieją o sankcjach, "konieczności przeciwstawienia się", imponderabiliach i "wartościach Zachodu" zarówno patryjotyczny kurdupelek, który na Majdanie wyglądał spod pachy rezuna Tiahnyboka i spomiędzy nóg udomowionego gangstera Kliczki, jak i człek ryży pruski i przygłupek czerwonolicy ruski, z których dwaj ostatni tak przecież niedawno obściskiwali się ze złowrogim Kałmukiem.
  Zgodnie z pomysłem ich mentora Szechtera zalecam im aby "na złość" w/w Kałmukowi zeżarli cały wagon polskich "zaembargowanych" jabłek aż dostaną laksacji (vulgo: sraczki), odwodnią się i pozdychają a my będziemy wreszcie mogli normalnie żyć.
 • ------------- skasuj
  http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/kordian.html
 • BOJKOTOWAĆ WYBORY
  //Od lat 80-tych mija właśnie ten „czas pokoleniowy” i oto mamy zorganizowanych kibiców na stadionach, mamy narodowców, mamy internautów i blogerów, i dodatkowo jeszcze wisi nad nami /w konsekwentnej realizacji/ projekt Judeopolonii. Cóż więc należy zrobić?//

  Bojkotować wybory.
  Kto buduje za miliardy zł te stadiony, kto "sponsoruje" te podziały ideologiczne mm młodymi Polakami, kto judzi w mediach jednych przeciw drugim i dlaczego.?

  Te same twarze Tuska, Kaczyńskiego, Millera i innych od dziesięcioleci straszą Polaków i judzą jednych przeciw drugim, żeby tylko poszli do wyborów, żeby frekwencja była przynajmniej 40%.

  Ale, co będzie jak ta frekwencja spadnie do 20%, czy 15%?
 • //Gdy jednak za nawoływanie do kryterium biorą się blogerzy, bezpiecznie siedzący z kawą przy klawiaturze, a ich apele czytają l
  Widzisz Haniu, są takie kanale, ołowiane żołnierzyki w bamboszach.
  Nie mam dla nich litości i zrobię wszystko, żeby zniknęli z publicznej przestrzeni. Na neonie już nie poszaleją ale smrodzą gdzie indziej.
  Swołocze.
 • @Astra 23:56:10
  Majdany i inne kwiatowe rewolucje to konkretne ustawki. W konkretnych celach, o których naiwni uczestnicy pojęcia nie mają.
  No więc właśnie - nawoływanie do polskiego majdanu już przecież rejestrujemy. Co przy zgodzie sejmu na interwencję obcych służb "porządkowych" jest jednoznaczne.
 • @Nibiru 00:20:20
  Trzęsie - nie trzęsie. Jak dotąd - to my mamy nieustający problem.
  Reszta - zgoda.
  Tak, wojna rozwiązuje wiele problemów...
 • @Ptasznik z Trotylu 00:30:21
  Ja ten problem - naganiania do wojny i podszczypywania Putina - świadomie pominęłam w notce, by była bardziej czytelna. Ale faktem jest, że nasi umiłowani prą do wojny. Są na krótkich smyczach, a nawet na kolczatkach. Już też Polacy płacą gospodarczo za dokazywanie po Majdanie. Może ich /Polaków/ ubytki we własnej kasie czegoś nauczą... Że mianowicie polityka przekłada się konkretnie na ich rodziny. Że to nie jest tylko wymachiwanie chorągiewką w studio telewizyjnym, po czym wszyscy rozchodzimy się do swoich ulubionych zajęć.
 • @Arjanek 09:25:44
  Nie potrafię tego ocenić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:00:29
  Problemami emocjonalnymi blogerów nie zajmowałabym się, to problem zapewne ich samych i ich bliskich.
  Natomiast gdy zaczynają nawoływać do wyjścia na ulice - to robi się groźne. Jeszcze kilku takich "odważnych" zza klawiatury i ludzie mogą to kupić. Zwłaszcza młodzi. Musiałam więc zareagować.
 • @KOSSOBOR 10:26:43
  I bardzo dobrze zrobiłaś. Bo to ludzie chorzy i powinni wszyscy znaleźć się na Srebrzysku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:00:29
  //...są takie kanale, ołowiane żołnierzyki w bamboszach.
  Nie mam dla nich litości i zrobię wszystko, żeby zniknęli z publicznej przestrzeni. Na neonie już nie poszaleją ale smrodzą gdzie indziej.
  Swołocze.//

  Pana stosunek do cenzury, który Pan wyraził w rozmowie z Panem R. Oparą budzi mój szczery szacunek.
  http://tinyurl.com/qfb3r9f
 • @KOSSOBOR
  No, no, nie wiedziałem jak to być cytowanym, a teraz już wiem. ;) Dziękuję.

  Koszty takiego napominania są często nieprzyjemne, ale jest pewien pozytyw, bo zraczały (tj. wycofujący się rakiem) bloger nagle dokonał cudownego rozmnożenia i z jednej, tej czytelnej barykady, utworzył ich mnóstwo, nawet niektóre to i personalne są, a barykada-klawiatura to mnie urzekła swoją głębią.
  Nie wiem czy pacnięcie po paluszka będzie efektywne, czy w ciszy wiadomych pomieszczeń nie wymyślą następnej bzdury, którą będą próbowali sprzedać.

  Histeryczna i chamska reakcja wiadomego świadczy jednak, że został złapany na gorącym uczynku. To tyle i aż tyle o tym osobniku, który od pewnego czasu, a mianowicie od zainstalowania się na NP i wejścia w koneksje z drem TevelDe obrócił się na nowiu.

  Przykro, że stałaś się obiektem tego ataku i że próbował oczernić Cię wśród Twoich znajomych. Mam nadzieję, że masz sensownych znajomych i to on zrobił sobie koło pióra, jeżeli to w ogóle do niego dotrze.
 • @KOSSOBOR 10:26:43
  "Jeszcze kilku takich "odważnych" zza klawiatury i ludzie mogą to kupić. Zwłaszcza młodzi."
  Muśmy to już przerobili i nie dajemy się szulerni politycznej nabierać,ale młodych trzeba ostrzegać.
  Mam"pod opieką polityczną" młodych zapaleńców-narodowców.Dużo muszę im tłumaczyć i faktami wspierając się demaskować niektóre persony stamtąd.
  Co do "tegozgdyni",to był on zaczynem do "rozwałki" starych "Niepoprawnych". Komentowałem tam ponad cztery lata,ale ostatnie pół roku przed "rozwałką" spędziłem na banicji.Potem łaskawie mnie przywrócono,ale gdy zobaczyłem majdaniarsko-banderowskie chwalby "gdynianina" i s-ki,sam dałem stamtąd nogę.
  Moje korzenie są tam,na Wołyniu i dlatego nie po drodze mi z majdaniarzami. Banderowska banda nie dosyć,że morduje na wschodzie,to zaczyna "przywracać porządek' w Kijowie
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-starcia-w-centrum-kijowa-plona-barykady,nId,1481202#iwa_item=2&
  iwa_img=0&iwa_hash=23942&iwa_block=facts
  Najpierw robi się"rewolucję", wybrani z"wybranych" przejmują władzę,a potem ta rewolucja zżera własne dzieci.
  I wokrug tiszyna-jak mówią Rosjanie.Pozdrawiam serdecznie.
 • @tadman 12:07:52
  //Histeryczna i chamska reakcja wiadomego świadczy jednak, że został złapany na gorącym uczynku. //

  Ja go wiele razy złapałem jak grzebał rączką w nocniku.
  Nie wiem tylko dlaczego Opara kiedyś go chronił?
  No cóż, każdy ma jakaś słabostkę a ta gnida jest doskonała w lizaniu rowa.
  Starczy spojrzeć na "blogi" tow.Targalskiego, tam teraz operuje jęzorkiem.
 • @tadman 12:07:52
  Domyśliłem się o kogo chodzi.

  To taki 60-letni chłopczyk w stylu :"chłopaki, pójdę z wami".
  Od dłuższego czasu szukał kogoś kto go przytuli.
  Na NE narozrabiał więc zaczął szukać innego przytuliska i znalazł je w końcu na NP ale ceną za to jest pełna identyfikacja z judeopatriotami a obrzucenie błotem inaczej myślących jest ceną za "przytulenie".

  Tragikomiczna postać.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:20:02
  No cóż, Grzesio Dyndała pożeniony z panem Jourdain, który "nie wie, że wredzi", a potem jeszcze będzie krzyczeć "ratunku, biją mnie".
 • @tadman 12:07:52
  Tadziu, po prostu swoją notką załatwiłeś istotną część problemu - ustawkę co do kryteriów ulicznych. Nie musiałam więc powtarzać "własnymi słowami", a jedynie zacytować fragment Twojej notki. No i pod nią wściekłam się na to naganianie na ulice.

  Znajomych mam fantastycznych, ich reakcja to potwierdza.

  "... jeżeli w ogóle to do niego dotrze" - no właśnie.
 • @Kossobor
  Witaj!
  Wszedłem na Twój blog i zalogowałem się ze względu na Twòj obraz.Pisze wlasnie recenzje z obrazu ktory zaprezentowalas niedawno - kobieta w kapeluszu na tle blekitnego nieba. Chodzi o tytul .Czy obraz nie ma tytulu a tylko jest numerowany? Bo nie znalazlem..Z trescia artykulu sie solidaryzuje.Brak polskich znakow to internetowi przeszkadzacze.Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 13:24:08
  // jeżeli w ogóle to do niego dotrze//

  Czytać to na pewno czyta. Ma już dwa następne konta na neonie (to już razem 5 :)
  Ale czy dotrze? Szczerze wątpię. To półgłówek pozujący na "blogerskiego mędrca".
  Starczy popatrzeć kto mu sekunduje. Sam szlam internetowy. Normalni omijają szerokim łukiem.
 • @Cheval Noir 12:10:52
  A tak - właśnie o tym Majdanie czytałam. Groteska, po prostu. Ale to już teraz. Wówczas, zimą - czysta polityka, brutalna i dzika jak na domniemane warunki i obyczaje europejskie.

  No więc rzeczony powoływał się na pochodzenie kresowe, a tu ten majdaniarski entuzjazm. To było szokujące. Od majdanarzenia przeszedł do nawoływania do kryterium. Nie chce mi się o nim pisać.

  Młodych narodowców /to są młodzi entuzjaści i desperaci - przecież tacy sami byliśmy w ich wieku, również latałam na bijatyki uliczne z zomolami/ trzeba uczyć. Przede wszystkim: NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ I OGRABIĆ. A wszystkich wodzów pytać o to:

  http://kossobor.neon24.pl/post/93817,kongres-ruchu-narodowego-sprawdzam

  Proszę sobie wyobrazić, że kiedyś ktoś tu, na neonie, prosił o pytania do narodowców, co to on im te pytania przekaże, a ci ichni wodzowie odpowiedzą. No więc, oczywiście, zapytałam o własność, dając link do powyższej notki. I... ZAPADŁA GŁUCHA CISZA.

  Ciemne siły zawsze wykorzystują entuzjazm młodych. Mnie też mądrzy ludzie ostrzegali w latach 80-tych przed Michnikiem i Kuroniem, a mnie trudno było w to uwierzyć, nie rozumiałam o co chodzi.

  Dzisiaj widzimy wiele spraw ostro i jasno. Po prostu musimy ochronić tę młodą, polską krew, na upuszczenie której znowu się szykują.

  Pozdrawiam :)
 • @tadman 13:08:24
  Już przecież krzyczy, że rozwaliliśmy Klub Dyletantów. To był sympatyczny projekt i spokojnie mógł sobie trwać, nie wadząc za specjalnie nikomu. Sporo ciekawych notek u nas się ukazywało, a nie musieliśmy brać udziału w bijatykach pod notkami co bardziej krewkich publicystów tutejszych. Byliśmy poniekąd osobni. Rzeczony - mało, że zidologizował KD, pisząc kretyńskie notki "programowo - ideologiczne", to dokonywał jakichś poważnych /pozornie, ale o tym szefostwo neonu nie miało pojęcia/ ruchów poza naszymi plecami i nagle się okazało, iż wywalono go z portalu, a my zostaliśmy jako te głupki, świecąc oczami. No i kilka osób straciło przez faceta pracę w portalu. Praca - ważna rzecz. On zaś spokojnie już w tym czasie prawił dusery Teveldemu i - jak napisał Ptachu - judeopatrioci radośnie zza klawiatury.
 • @KOSSOBOR 14:02:34
  Miało być "zideologizował", naturalnie.
 • @CyprianPolak 13:25:20
  Cześć! Zamieściłam tylko fragment tego obrazu w winiecie galerii, a jako obraz 42 opublikowałam fotografie bukietu sierpniowego. Jeżeli znajdę czas - zamieszczę ten obraz, o który Ci chodzi dzisiaj, w całości.

  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:54
  "To półgłówek pozujący na "blogerskiego mędrca"."

  Też to tak odbieram. Ale i głupota /nieogarnianie rzeczywistości + megalomania/ może być groźna.
 • Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie c
  Nie wiem czy sw. Lukasz, tu pasuje. Ale mysle, ze wolnosc czy pragnienie wolnosci bieze sie z wiary...I zawsze tak w Polsce bylo czy to powstania czy zrywy...

  Nie wychodzmy na ulice, bo mamy kibicow na stadionach - czyzby to kibice na stadionach mieli Polsce przywrocic wolnosc? a - gdyby tak mialo byc, to rezim zamknalby stadiony, a kibicow aresztowal...A moze przykladem Wegrow - wystarczy pojsc na Wiejska w wiekszej ilosci legalnie i stac tam az do skutku...Jakolwiek osobiscie preferuje nie chodzenie na wybory, bo raz - wybory sa falszowane, a dwa- chodzacy na wybory uwiarygadniaja ten terrorystyczny sytem zwany dalej o zgroza III RP... Cos na wzor wczorajszych opornikow w klapie, za ktore wprawdzie palowano i zamykano, ale dzis za 'apstynecje' w wyborach, no chyba raczej nie beda zamykac...Chociaz nie wiedamo.

  Co robic, bo tego @autor nam nie ujawil, a litylko zganil za wychodzenie na ulice...A przeciez zydobolszewiccy terrorysci zdobyli Polske sila.
 • @KOSSOBOR 14:17:46
  Możesz wyslac mi na maila zdjecie calego obrazu plus tytul.Przypominam; polakcyprian@gmail.com
 • @KOSSOBOR 14:02:34
  Tydzień temu napisał do mnie na NP, że każdy kto pisze na neonie wystawia sobie "świadectwo hańby"...
  Więc przestałam umieszczać notki w KD, skoro to jego zdaniem hańba...
 • @Astra 14:33:03
  Czy naprawdę nie mamy już o czym gadać tylko o trzech durniach?

  Pewnie, trzeba reagować na kretyńskie pomysły i piętnować kretynów, którzy tylko w bandzie i w gębie są mocni.

  Nie wiem czy pamiętacie, kiedyś wszędzie były tzw. budki z piwem.
  I zawsze przy takiej budce stała ferajna meneli, mocni w gębie, zaczepiali dzieci i staruszki. Taki margines lokalny. Teraz budek z piwem nie ma ale za to menele dostali klawiatury. To o nich chyba ta piosenka co wyżej :)
 • @Astra 14:33:03
  //...każdy kto pisze na neonie wystawia sobie "świadectwo hańby"...//

  No to wychodzi na to, że moja ulubiona LaLuna sie "pohańbia"...

  I jak tu żyć? LaLuno... :)))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:50:33
  Wcale nie uważam ich za durni, to Twoje subiektywne odczucia :)))
  Wypowiedziałam sie na temat Klubu Dyletantów, nie wiedziałam, że przysparzam swoimi wpisami tam hańbę.... tyle..
  Dostrzegam natomiast osobistą agresję ze względu na poglądy ze strony bohatera tego wpisu.
  Uważam, że sam to zaaczął. Zamiast pod notką tadmana odpowiedzieć na koment sigmy, musiał umieścić swoją... piętnującą, tak to odebrałam.
  To niestety przypomniało mi minione czasy, takie rozliczanie za własne poglądy, mnie sie to nie podoba.
  Jeszcze bardziej nie podobają mi się maile do znajomych Kossobor, to jest niedopuszczalne !!

  //. To o nich chyba ta piosenka co wyżej :)//

  Jaka znowu piosenka? ogłuchłam czy co ? :))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:55:23
  Żebyś wiedział, czuję sie pohańbiona, straciłam sens życia !!
  Chyba się poskarżę moim :((
 • @victor 14:30:28
  Żydobolszewicy mieli organizację, siły zbrojne, aparat przemocy i stał za nimi ZSRS.
  Zganiłam za nawoływanie amorficznej masy /tłumu wqrzonych/ do wyjścia i bijatyk w CAŁKOWICIE NIEROZPOZNANYCH przez te masy CELACH. Poza tym - notka była o systematycznym upuszczaniu polskiej krwi. O tym - przede wszystkim.
 • @Astra 15:08:19
  Masz rację, nazwanie ich "durniami' może spowodować uzasadniony protest durniów :)))))))))))))))

  //To niestety przypomniało mi minione czasy,...//

  Przecież to mentalne bolszewiki. Stroją się w pawie piórka ale jak się nie obrócą to goła dupa (mentalna) zawsze wyziera.

  A jakie maile zostały wykonane? Ciekawe...

  PS. Jeszcze z nimi nie gadaj, bo będzie niepotrzebna jatka.
  Lepiej pomyślmy LaLuno jak przywrócić sens twojemu życiu?... :))))))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:17:29
  Nie potrzeba przwracać, sam wróci !
  Chyba nic swoim nie powiem, co ich będę denerwować niepotrzebnie...
  Zapomniałam napisać, że uwielbiam te krótkie okresy życia bez
  sensu :))))))))))
 • @Astra 15:25:42
  Mimo, że nie zasługujesz bo jesteś "pohańbiona" to wrzucę Ci przerywnik muzyczny :)

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ydw5qIycHE0
 • @KOSSOBOR 15:10:48
  Czyli notka jest o tym zeby od ulicy trzymac sie zdala, bo mozna zginac...przynajmniej tak odebralem.

  Dzis czasy sie zmienily, bo istnieje chociazby siec, istnieje tez wypasionona siec telefoniczna...Pozatym mamy przyklad wegierski. Owszem nie mamy przywodcy na miare Orbana...Dlatego: czy wypada chodzic na wybory jezeli wezmiemi pod uwage, ze wybory sa falszowane (przepychanki i walki w hermetycznym ukladzie zamknietym) a mieso wyborcze jest tylko po to, by ten hermetyczny uklad uwiarygadniac i tak trwa juz cwierc wieku, cwierc wieku ciagle te same mordy w mysl schematu TKM - gdy tymczasem w cywilizacji srednie istnienie polityka na scenie politycznej wynosi lat 7...A nie od zlobka do nagrobka jak to ma w 'polsce' i innych rezimach.
 • @Astra 14:33:03
  Biedaka pogięło. Cóż... Zasłonę milczenia spuśćmy na to i NIE PRZEJMUJMY SIĘ!
 • @Autora
  Paralela może nie tak dosłowna, ale przy dobrych chęciach może być, bo pięknie sprowadza do parteru (czytaj papieru) tzw. zdolności kreacyjne.
  https://www.facebook.com/photo.php?v=771944696163559
 • @Arjanek 09:25:44
  "Ale, co będzie jak ta frekwencja spadnie do 20%, czy 15%?" Nic nie będzie. Tj. nic nowego, żadnych zmian. NIE TĘDY DROGA. A kędy ona jest, ta droga? To skomplikowane, jak piszą na szajsbuku. Zamiast gotowej odpowiedzi, przykład z życia, ku rozważeniu.
  Jest sobie strona sprzeciwiająca się islamizacji Europy (że co? Że mamy większe problemy? Ano mamy. Ta strona NIE zajmuje się jednak obecną polityką a tylko maleńkim wycinkiem niebezpieczeństw, jakie mogą spać na kraj w przyszłości). ndie.pl No i redaktor tej strony jest wezwany na policję celem złożenia wyjaśnień, czy coś. Okej. Jednakowoż w toku sprawy ze świadka przeistacza się (podobno bez swego udziału) w podejrzanego. Podobno wpłacający mu kasę (serwera pewno za friko nie dostał) też są wzywani.
  O co mi chodzi? A np. o to, że się nas-Polaków nawołuje znowu na ulicę ale jak który chce się zająć realną bolączką (nic to, że przyszłą), to... to ma kłopoty.
  Podsumowując: sprawa (tak nawoływania "na ulicę", jak i gnębienia ludzi z ndie) brzydko pachnie. Bardzo brzydko.
 • @KOSSOBOR 10:26:43
  "Jeszcze kilku takich "odważnych" zza klawiatury i ludzie mogą to kupić. Zwłaszcza młodzi. Musiałam więc zareagować." No i w sedno. Czemu tak? zamiast odpowiedzi - opowiastka z morałem.
  Otóż jeden stary frontowiec prawił czasem różne tam historyje ze swego bogatego życia frontowego i temu podobnego. A razu jednego rzekł był krótko: żołnierz musi walczyć, ryzykować swoje życie, bo taka jest dola żołnierza. Żołnierz ma broń. Jak ktoś każe walczyć cywilom, ludziom bez broni, to jest zdrajcą narodowym.
 • @Cheval Noir 12:10:52
  Kiedyś i na NE było pole do pożytecznej pracy u podstaw (np. kwestie własności ziemi, bogactw naturalnych) ale potem z kącika naukowego zrobiło się coś "alternatywnego":(. Znamienne i bardzo smutne, że praca u podstaw (uczenie młodych) jest tak bardzo na cenzurowanym w... Polsce i na polskich portalach.
 • @bez kropki 16:14:36
  Rozumie weterana z LWP...ale wyjscie na ulice i protesty na niej...to w cywilizacji niczym nalezna kosc psu.
 • @victor 15:33:56
  Notka jest o SYSTEMATYCZNYM upuszczaniu najlepszej polskiej krwi. Co pokolenie, mniej więcej. Z intencją: nie dać się zabić i ograbić, chronić tkankę narodową, nie dawać się wpuszczać w nie nasze interesy.
  Myślę, że Pan nie do końca zrozumiał tę notkę. Na ulice może pan wyjść, gdy stać za panem będą organizacje, aparat przemocy, umowy międzynarodowe i konkretny plan.
  Orban miał silne poparcie wewnętrzne, niezależnie od krucjaty i wyborów. . Dalej proszę sobie dopowiedzieć.
 • @Nathanel 16:02:15
  Już wyżej wyjaśniałam, dlaczego należało jednak zareagować: kilku takich w necie i młodzi ludzie mogą uwierzyć...
 • @victor 16:20:30
  Nie zrozumiałeś, ten żołnierz nie mówi o wyjściu na ulicę, ale o wzywaniu ludzi bez broni do walki na tej ulicy.
 • @tadman 16:04:46
  GENIALNE!!! :DDD
 • @victor 16:20:30
  Jak się spotkamy w realu, to ma Pan ode mnie za to w pysk. Po daniu Panu w pysk, wywiodę dane weterana.
 • PS
  Gratuluję głównej;).
 • @KOSSOBOR 16:22:59
  Czy Pani pod mysla -wyjscie na ulice- ma na mysli walke zbrojna? Pani zyjesz prl'm wczesnym jeszcze - chyba...Bo czyz na ulice moga wychodzic i protestowac dzis litylko zboczency, bo jezeli normalni ludzie cywilizacji lacinskiej jak wyjda na ulice w protescie, to beda mordowani? Owszem tu moge sie zgodzic, ze tak moze byc...ale musi byc na nich jakis sposob. Gdyby Solidarnosc (R), ktora liczyla 10 mln - ostalo sie 50 procent, to bolszewiccki terrorysta jaruzelski (dzis pochowany wlasnie na Powazkach) nie mialby szans...Oczywiscie nie prawda jest to, ze w spoleczenstwach wysoko roziiety 4 proc. to ci swiadomi i aktywni, a reszta to konsumenci - traci myszka.

  Rozumie tez, ze jest Pani zwoleniczka wyborow...
 • @bez kropki 16:14:36
  Wiesz, tu jest z mojej strony i szerszy zamysł, chociaż temat z przeszłości i w bok. Wysyłanie bezbronnych dzieciaków przeciw regularnym siłom. Ja nie mogę pogodzić się z dezynwolturą panów oficerów, wysyłających dzieci z butelkami benzyny na regularną armię niemiecką, masakrą harcerzy w Grodnie, czy innych "Orląt". Ale to temat nie na dzisiaj. Musimy go jednak przerobić. Inaczej - będzie się powtarzać. Zgodzisz się zapewne, że DOSYĆ JUŻ TEGO. "Niech się walą mury, niech się leje krew" - powiedział gen. Okulicki... Niech go Piekło pochłonie! To jest duży i mocny temat - "nasi umiłowani" z przeszłości. Ale trzeba to ruszyć. Koniecznie. Będzie ból i wstyd, ale to lepsze, niż kolejne rzezie i Orlęta.
 • @Astra 16:26:42
  to sorry...
  Ale jezeli z drugej strony mowimy o walce na ulicy, to do takiej walki na ulicy nalezy sie przygotowac...Dlatego zacznijmy mowic o protestach badz bojkocie wyborow...A nie straszmy walkami na ulicy z golymi rekami.

  Pzdr
 • @KOSSOBOR 16:42:24
  Gdzieś czytałam dowcipny "bomot", że historia uczy jednego, a mianowicie tego, że nigdy nikogo, niczego nie nauczyła. Pod warstwą dowcipu jest tam ukryta spora dawka bólu... Ale to też temat uboczny. A jak już jesteśmy przy tematach ubocznych, to skąd wiedziałaś, że przytoczoną wyżej historyjkę powiedział człek z epoki Orląt (i nieco wcześniej)?;) W dodatku powiedział to w czasie i okolicznościach, gdy za to groziły pewne konsekwencje. Jednakowoż ten weteran przeszedł tyle i widział tyle, że konsekwencje mu... latały;). Uważał, że musi powiedzieć. By chronić. To co najcenniejsze. Młodych Polaków.
 • @bez kropki 16:28:07
  To weteran nie byl w LWP, to gdzie jezeli mozna wiedziec...Nie rozumie tez, ze weteranow z LWP traktujesz pan jak tredowatych...A oni byli tylko oglupiani propaganda...tak jak dzis prpaganda oglupia sie miliony, ze niby zyja w wolnej Polsce...

  W pysk - mowisz pana...panie wez sie pan tak nie obnarzaj.
 • @victor 16:41:11
  Proszę starać się przynajmniej zrozumieć notkę. Naprawdę.
 • @KOSSOBOR
  Akurat teraz mamy czasokrągłej rocznicy Powstania.
  Tak się składa że w naradach dotyczących wybuchu brał udział mój dziadek.Mowil ze "wiekszosc parla do Powstania".
 • @bez kropki 16:55:08
  No przecież nie wiedziałam! Tylko gromadzę pod berecikiem te informacje o harcerzach z Grodna, o harcerzach z Katowic, o powstańcach warszawskich, o Orlętach Lwowskich. I pytam o panów oficerów i o zadania wojska. Które ma nas chronić! Nasze życie i mienie.
  Kropciu, błagam, to temat na oddzielną dyskusję. Ale wrócimy do tego przecież.
 • @Nathanel 16:39:51
  Nat, ja o tym wiem. Więc wystarczy nawołać skutecznie do kryterium ulicznego, a potem wystarczy tych kilkudziesięciu zawodowców. Na zawodowców wpływu nie mamy. Na nawoływanie - trochę tak.
 • @CyprianPolak 17:06:31
  Nie rozmawiajmy o tym teraz, tutaj. Proszę. Znajdziemy inną okoliczność do takich rozmów.
  Mail doszedł?
 • @KOSSOBOR 17:11:26
  A! Jak wrócimy, to spoko. Bo mnie ogień z pyska bucha w temacie "własność, armia lub broń dla ludzi, panowie oficerowie i bezbronni cywile oraz sprawy pokrewne". Przepraszam.

  Co do tego, że nie wiedziałaś - a kto Was tam wie? Ci artyści to mają te takie różne wizje, zdolności normalne i paranormalne;)).

  Dobra, siedzę cicho. A komenty robiłam gł. po to, by temat miał klikalność, może to pomoże owemu czarowniczemu algorytmowi pchającemu notkę w górę.
 • @KOSSOBOR 17:06:22
  Ta notka ma pocztek, srodek ale nie ma konca...stad te niepewnosci. Nie napisala pani tez - czy wyjscie na ulie, ktore pani gani i popiera przykladami z poprzeniego wieku - czy to wyjscie zbrojne na ulice - napewno mialo byc z golymi rekami...bo z tego co ja sie orientuje, to mlodzi , a mowac o wyjsciu na ulice by na niej walczyc z okpantem, bo innego wyjscia nie maja...bynajmniej nie nawoluja by wyjsc z golymi rekami...Zrywy kiedys w Polsce odbywaly sie dosc regularne co 10 lat..a w przedziale 70-80...oprocz Grudnia mielismy jeszcze Ursus i oczywiscie rok Osiemdziesiaty...


  Czy moglaby pani zakonczyc ta notke, bo rozumie, ze ulica nie, to wybory - tak...Tak?
 • @bez kropki 16:07:38
  Jezus Maria! Jak tak dalej pójdzie to na rzęsach będziemy musieli chodzić. To względem tego, że komentarz na baaardzo dużą wódkę. ;)
 • @bez kropki 16:07:38
  Odpowiem Pani //Zwyczajnie.... Na prosty chłopski rozum//

  http://tinyurl.com/m9m9dt2
  Jak przeczytałem na stronie, którą mi Pani poleciła historię niejakiego Pakistańczyka Imrana Firasata, który obraża Islam i ucieka z Hiszpani do Norwegii, przypomniałem sobie Breivika, tego żydofila, który zamordował z zimną krwią tylu młodych Norwegów.
  Ciarki przechodzą jak sobie pomyślę, że taki Breivik żydofil, mógłby tu kiedyś do Polski przybyć w poszukiwaniu jakiś Pakistańczyków, Syryjczyków, Palestyńczyków, Nigeryjczyków, Irakijczyków itd., myślę że mnie Pani dobrze rozumie. Takie strony mnie nie interesują, szczególnie gdy trwa masakrowanie Gazy.
 • @tadman 17:35:18
  Jak tak dalej pójdzie, to nawet publiczne powiedzenie "Jezus, Mario" będzie karalne, jako urażające uczucia różnych tam mniejszości. W tej sytuacji "kryterium uliczne" pcha się jako rozwiązanie z siłą trąby powietrznej. Należy jednak rozumieć, że to NIE jest recepta na sukces... Ot, cała bolączka w gorących głowach z jednej strony a podejrzanych agitatorach z drugiej. Jak przekonać jednych? Jak uniknąć złego wpływu drugich? Jak między tą Scyllą i Charybdą przepchnąć nawę państwową do bezpiecznego portu NORMALNOŚCI?
  Wiem, mój nin. koment to przekonywanie przekonanych;). Jednakowoż net jest rodzajem tablicy informacyjnej. Może ktoś przeczyta. Może nawet ze zrozumieniem...
 • @tadman 17:35:18
  "komentarz na baaardzo dużą wódkę." Z kabanosem;)
 • Ja jeszcze o kryterium, ale w tle
  Podczas przedostatniego MN zostało zaatakowane czoło pochodu, tam gdzie byli posłowie i oficjele. Beata Kempa i jeszcze jeden poseł, w szczególności, dopięli się do dowodzącego oddziałami i chcieli poznać jego numer ewidencyjny. Jak uczniak umykał przed nimi.
  Wtedy nastąpił jakiś deal, bo pochód poszedł sobie, policja odpuściła a Narodowcy wyszli z pochodu i zrobili swój wiec.
  Jakiś czas później było przesłuchanie policjantów dowodzących akcją podczas MN, jak to mówią na komisji sejmowej i tu o mało nie wylazły mi oczy na wierzch. Ten sam poseł, dzielny w warunkach zapewne o niebo bardziej niebezpiecznych, tam na ulicy, pozwolił zdominować się przez policjantów i ogólnie sprawiał wrażenie nieprzygotowanego; przesłuchanie nie miało jakiejś wyraźnej linii przewodniej.

  Na 13 grudnia PiS zorganizował marsz i to już po zmroku; warunki potencjalnie sprzyjające atakowi pod osłoną zmroku. Odmawiałem rodzinie wyjazdu na ten marsz, bo uważałem, że w takich warunkach łatwo o prowokację. Okazało się, że mróz był siarczysty, policja gdzieś w tle, a porządku pilnowały własne siły porządkowe. Wycofanie policji było tak spore, że w momencie gdy pochód się skończył i były ogromne korki to policja siedziała w sukach i nie ruszyła palcem, choć się aż prosiło.
  Na ten marsz pojechało sporo ludzi masą autobusów i pociągów.
  Rok później PiS zorganizował MN w Krakowie.
 • @bez kropki 17:55:04
  Dzisiaj oboje jesteśmy szczodrzy, więc leci druga wódka. :)
 • @Nathanel 16:39:51
  Dużo głupot o Tobie wypisują.
  Ten komentarz jest więcej niż przekonujący.

  Pozdrawiam.
 • @tadman 17:58:52
  Rok 206 kaczynski w Stoczni Gdanskiej na wiecu...Stoczniowcy walcza z likwidacja SG - gotowi sa wyjsc na ulice, albo podjac inne drastyczne akcje...Natomiast kaczynski przemawia: Nie pozwolimy , zlikwidowac SG przysiegam wam to uroczyscie z tego miejsca (brawa!)...No i stoczniowcy uwierzyli kaczynskiemu...kaczynski dzis o SG nawet sie nie zajaknie .
 • @KOSSOBOR 17:17:44
  Niestety, nie doszedl.To raczej zlosliwosc "smolenskich' tych samych ,ktorzy ustami niejakiej Irminy Samulskiej mowia:Was Polakow nie bedzie.My mamy wszystko zaplanowane, krok po kroku, powoli,spokojnie.Podobnie jak i zanikanie u mnie polskich znakow.Wyslij jeszcze raz.
 • @Nathanel 16:39:51
  "A u nas w kazdej z dawrnych "ruchawek"

  Czyzby dzisiejsi mlodzi, to byli tamci dawni mlodzi ciagle... Troche szacunku dla dzisiejzyh bezkompromisowych mlodych Polakow...
 • @bez kropki 16:20:07
  Jeżeli kiedyś na NE było coś pożytecznego,to nie mnie pytać,dlaczego nie ma tego TUTAJ.Jeżeli TU jest miejsce bez cenzury,przytulne dla wielu popaprańców,to powinno ono być przychylne dla
  tych,którzy pracę u podstaw poprowadzić by mogli.Ja jestem tylko skromnym komentatorem,pracującym wokoło siebie.Ile Bóg siły daje:)
 • @KOSSOBOR 16:42:24
  "To jest duży i mocny temat - "nasi umiłowani" z przeszłości. Ale trzeba to ruszyć. Koniecznie. Będzie ból i wstyd, ale to lepsze, niż kolejne rzezie i Orlęta."
  W ciągu kilku ostatnich lat wynicował mi się mózg-historycznie.Ty Pani,wiesz,komu to zawdzięczam.Jak sprawić,żeby młodych nawigatorów było jak najwięcej,jak dotrzeć z już nie z kagankiem,ale reflektorem oświaty,nowej historycznej oświaty?Myślę,że w tym jest problem.Za wiele profesorskiej przeciwności,za mały zasięg oddziaływania "Szkoły...". Przecież kiedyś ta prawdziwa historia musi być opowiedziana.Nawet ta o "Smoleńsku". Choćby bolało straszliwie.
 • @Cheval Noir 20:02:25
  Pytanie nie było do Ciebie, to było raczej tłumaczenie się:(.
  "Powinno być przychylne". Może i powinno, tylko czy ono o tym wie?;))
  "skromny pracujący etc" - I tak trzymać. Chyba większość z nas tak próbuje.

  Odpowiadając na Twego posta do Kossobor:
  "jak dotrzeć z tym kagankiem" Dobre pytanie. Autorka niech mi wybaczy offtop. Kiedyś już pisałam u siebie o np. takim pomyśle, że każdy, kogo stać niech kupi (sąsiadowi, szkole, w nagrodę w konkursie itp) dziecku książkę. Np. Koneczny "Historia Polski dla młodzieży". Zajmujące, wcale nie przedpotopowa nuda a odtrutka na współczesne komiksy imitujące podręczniki do historii.
 • @victor 17:28:10
  Wybory na ugrupowanie, które preferuje program: BÓG - WŁASNOŚĆ - OJCZYZNA.
  Powyżej zalinkowałam swój artykuł na ten temat.
 • @bez kropki 17:55:32
  Z kabanosem, ale NIE DROBIOWYM!
 • @CyprianPolak 18:28:12
  Wysłałam. Ale, poza tym - powieszę w swojej galerii tu, na neon24.
 • @Cheval Noir 20:11:35
  No, już sporo tropów idących w poprzek obowiązującej narracji, tej obowiązującej patriotycznie również, można młodym podać. Poza tym, który wpuścił świeże powietrze do naszego opowiadania o historii wyciągając rzeczywiste mechanizmy dziejów, polecam Leszka Żebrowskiego: NSZ a AK. Jest na jutjubie. Jego inne wykłady o narodowcach również. No i Grzegorza Brauna o Powstaniu Listopadowym i Powstaniu Styczniowym - zapierają dech...
 • @KOSSOBOR 21:06:42
  Wszystko znam i każdego z nich.Leszek Żebrowski jest bardziej kronikarzem i archiwistą NSZ a oprócz tego był przyjacielem-serdecznym i prawdziwym-tego prawego człowieka
  https://www.youtube.com/watch?v=7d68RWF1A3U&hd=1
  Odszedł w we wrześniu ub.roku.Innym Jego znanym przyjacielem , aż do swej śmierci i towarzyszem broni był Andrzej Konic.Ten fakt zaprzecza tzw.antysemityzmowi NSZ-owców.
  Od strony Grzegorza Brauna zaczynam poranną lekturę:),potem idzie ten od świeżego powietrza:). Gdy wieje poranna bryza i paruje kawa-to nic z taką lekturą nie może się równać:):):)
 • @KOSSOBOR 20:51:57
  No przecież napisałam, że z KABANOSEM. Potrzeba przywrócić słowom ich znaczenie, to pierwotne, właściwe, prawdziwe. Trzeba to zrobić z tolerancją, partnerstwem, polityką, patriotyzmem i kabanosem też. W dziedzinie masarskiej mamy więc kabanosa i wędliny drobiowe, grube, cienkie, suche itp. Kabanos to kabanos. "Kabanos drobiowy", to coś takiego jak "maca o smaku kaszanki", czy cuś.
  Proszę o wybaczenie kolejnego offtopu. Ale to się samo nasuwa. Jesteśmy programowani. A to "kryterium uliczne" a to "Kabanos drobiowy" a to "tolerancja" a to inne przekręty, tfu.
 • @bez kropki 21:31:31
  Ale to się wzięło, zauważ, z komuny: "Na mym stole węgorz z drobiu w opakowaniu zastępczym".... śpiewała Łucja Prus piosenkę Młynarskiego. I te wyroby czekoladopodobne.
 • @bez kropki 20:34:02
  Może ja nie dowidzę,ale aż tak ?:)Qrczę pieczone,ale @Cheval Noir 12:10:52 ?
  Nic to.Najsmaczniejsza jest czekolada,a nie wyrób czekoladopodobny.Zgadzam się co do kabanosa, a smak prawdziwej macy znam z dzieciństwa,z czasów ,gdy na moim podwórku bawiłem się z jej smakoszami.Po 68-ym wyjechali bez pożegnania :(
 • @Cheval Noir 21:28:29
  O! To mi przypomina, że młodzieży można sprezentować "Annę Solidarność". Nic ciężkiego;))). (Proszę wybaczyć spłycanie zagadnień, nie chcę już więcej zbaczać z tematu.)
 • @Cheval Noir 21:28:29
  Dzięki za link. Cenny!

  To podobnie zaczynamy dzionki :)
 • @KOSSOBOR 22:04:46
  Rodziny się nie wybiera(ponoć). Ja to mam szczęście!Kresowiacy po kadzieli-AK-owcy,warszawiacy-po mieczu-NSZ.Jest o czym mówić młodym.
 • @KOSSOBOR 20:57:45
  Za drugim razem też nie dostałjem.Nieźle,co?h
 • @CyprianPolak 22:45:23
  Coś takiego! No to dobrze, że powiesiłam w galerii na blogu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej