Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

O Kresach - po polsku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Klubie Ronina po polsku o Kresach mówią Aleksandra Biniszewska i Stanisław Srokowski.

 /Z widowni mówi również Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdu Katyńskiego./

 Natomiast dyskusja miała toczyć się okół filmu Ewy Stankiewicz, która nakręciła ten obraz na zamówienie TV Republika. Usiłuje panią reżyser wspomagać Dawid Wildstein. Wyszło to marnie, biorąc pod uwagę prowojenną i proukraińską propagandę "Gazety Polskiej" i okolic. 

Stanisław Srokowski znakomicie przeprowadził krytykę filmu Stankiewicz, tak od strony artystycznej, jak i merytorycznej. 

Polecam!

I proszę się nie zrażać początkiem, a doczekać wypowiedzi p. Biniszewskiej i p. Srokowskiego.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DDKlKzunBNg#t=616

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Kossobor
  Melduję się. Sprawy kresowe będę poruszać. Pozdrawiam.
 • @Iza 08:47:05
  Wiem, wiem :)

  Wpisałam swoje "cześć :)" u Ciebie i 5* dałam, naturalnie. Obie z Ewą ucieszyłyśmy się z Twojej obecności - dzisiaj w nocy /o 10:30 "rano"/ asystowałam Ewie na maneżu i potem w stajni, to pogawędziłyśmy sobie :) Jeszcze nie jeżdżę, bom po skręceniu kostki etc..
 • To jest pyszne!
  Świetny materiał.Pana Srokowskiego czytam co tydzień w "Warszawskiej gazecie"-fantastyczny człowiek.Wg zdania niektórych(nie mojego) zhańbił się współpracą ze Smarzowskim w sfilmowaniu swej książki.W ocenie nagrania ma Pani rację-tylko wymieniona dwójka nadaje się do uważnego wysłuchania,a pan Srokowski w ocenie Stankiewicz filmu to sam cymes.
  Jak mówią młodzi-po kiego grzyba ten Dawidek W.,ukropski "patriota" w tej dyskusji?
  Pozdrawiam z piąteczką.:)
 • @Cheval Noir 17:50:10
  Odpaliłam ten materiał u Coryllusa na blogu i wciągnął mnie całkowicie. Postanowiłam przeto, że powieszę go u siebie, jako oddzielną notkę.
  Nie oceniam dobrze podłożenia swojej książki o rzezi wołyńskiej przez Srokowskiego pod scenariusz filmu antypolskiego pornografa Smarzowskiego. Sądzę, że towarzycho było raczej przekonane, iż już ogarnęło i zblatowało Srokowskiego, pozwalając mu na sukces /zekranizowanie jego książki/ na stare lata. Srokowski okazał się jednak uczciwy wobec filmiku Ewy Stankiewicz. /Jej zdolności intelektualne oceniam jako mierne./ Dostała zadanie i wykonała: filmik o wycieczce Gapoli na Kresy. To ma być rodzaj alibi dla środowiska, które naganiało do wojny z Rosją w "obronie demokracji na "bratniej" Ukrainie. Sprawa się rypła, nawet rząd tutejszy wycofał się z wojennej retoryki, więc une sobie taką "poduszeczkę" pod tyłki przygotowały, że mianowicie Gapole też kochają Kresy etc.. No i cała ich nędza wyszła w zbiciu filmu z krytyką Srokowskiego i ze słowami Biniszewskiej. Ciekawi mnie, dlaczego nie zaproszono Ewy Siemaszko? Pewnie przekombinowali, a i tak wióry poleciały.

  Od początku majdaniarzenia przez "naszych" unych pytałam: a co z Polakami na Ukrainie?! No i tę kwestię podniósł w Roninie Srokowski.
 • @KOSSOBOR 19:46:50
  Przed Siemaszkami był (chyba?)Leon Popek,autor "Okrutnej przestrogi',wydanej w oszałamiającej ilości 500 egz.w 1997 r.Gdy podarowałem ją Mamie,zrezygnowała z czytania po kilkudziesięciu stronach.To było zbyt bolesne,gdy widziało się na własne oczy.
  Totalne zmiażdżenie pani Stankiewicz,idolki TV Republika i gwiazdy"GaPol-a" jest warte czasu,jaki człek poświęcił na obejrzenie tego..
  Swoją drogą,nie mogę się nadziwić czelności Dawidka,ale une tak mają.
  :)
 • @Cheval Noir 20:50:56
  "Ściana płaczu" ... I te filozoficzne rozważania, kryjące całą tę nędzę. Przecież widać, że to sztuczne jak kwiaty na cmentarzu, kładzione na cudzych grobach. Jak napisałam: PO POLSKU tam mówili tylko Srokowski i Biniszewska, a także Węgrzyn /z widowni/.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @KOSSOBOR 21:00:01
  Pojechali z Gapola, wyjechali rano
  coby sobie Dawidek popłakał pod ścianą.
  Zabrali czekolady, ciastka i cukierki
  Niechże poznają tamci smak polskiej wyżerki.
  A kiedy powrócili, żal ich objął szczery,
  bo nikt o nich nie woła „nasze bohatery”.
 • @Ywzan Zeb 21:14:30
  No własnie. A przecież mieli wołać - takie było założenie.
 • --------------- KLUB RONINA
  ------- a to już swojego GOJI klubu, nie można założyć ??. Co ? bywanie tam nobilituje ?.
 • @ninanonimowa 19:36:15
  To dobra uwaga.
 • Mam spóźniony refleks;(
  Dopiero teraz przyuważyłam, ze dałaś posta w temacie.
  Należałoby Kresy jako temat wrzucać bez chwili przerwy, bo oni mają rację, że trzecie pokolenie już nie ma pojęcia, co to takiego.
  A, podbiorę wiersz Zeba i wrzucę na jaja, bo cudny:)
 • @kossobor, all
  Obejrzałam relację dość dokładnie. Potem próbowałam w internecie znaleźć jakieś teksty biskupa Chomyszyna, szczególnie "Problem ukraiński" - ale bez efektów.
  Chętnie wpłacałabym jakąś sumę od czasu do czasu dla Polaków na Ukrainie lub Białorusi, czy na Litwie, ale najchętniej jakiejś parafii katolickiej, która zachowuje język polski.
 • @ecza 13:10:02
  Niestety, nie posiadam wiedzy na ten temat. Może należałoby jej szukać na portalach kresowych?
 • @KOSSOBOR 09:45:06 @All
  Witam serdecznie! Jest taki piękny portal"Wołyń naszych przodków". Kresy to nie tylko Wołyń,ale on jest mi szczególnie bliski.Ogrom informacji w nim zawartych jest do polecenia każdemu,kto Kresy kocha.
  Link:http://www.nawolyniu.pl/
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Cheval Noir 19:27:15
  Bardzo dziękuję!

  Serdeczności wielkie :)
 • @KOSSOBOR 19:57:15
  :):):)
 • @kossobor
  Dziękuję za link

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej