Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Samozwańcza La Pasionaria i inni.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I na to wszystko przychodzi pani reżyser S., samozwańcza La Pasionaria na miarę warszawską.

 Gabriela z Guntherów Puzynina /1815 - 1869/ to autorka znanych pamiętników pt.: „W Wilnie i w dworach litewskich”, które właśnie mam w rękach. Więcej jest tam ciągu bieżących wydarzeń, niźli rekapitulacj związanych z doświadczeniem i wiekiem. Pisze więc o Litwie po nawale napoleońskiej, gdy już życie powróciło do normalności a gospodarka, nie doświadczając różnorakich kontrybucji/rabunków wojennych, rozwijała się spokojnie, przynosząc polskim ziemianom znaczne przychody, o ile ktoś potrafił i chciał gospodarować. Wspaniale też rozwijało się ukochane miasto autorki wspomnień - Wilno. Było znaczącym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym, a także, jak to w owych czasach bywało - towarzyskim. I nagle w to uderza Powstanie Listopadowe - poza klęską – przynosząc całą falę nieszczęść i dramatów. Autorka opisuje konfiskaty majątków, rabunek zasobów dworów i pałaców uczestników powstania, zsyłkę na Sybir, więzienia, wyjazdy lub ucieczki na emigrację. Upadek Wilna, połączony z rabunkiem na przykład zasobów instytucji naukowych. Plądrowanie całych powiatów przez wojska carskie. Gwałty i mordy na ludności. Epidemia cholery. Po 1831 roku Puzynina już nie znajduje wokół siebie wielu spośród krewnych i znajomych - pierwszych nazwisk na terenie Litwy. 

Tej jesieni podróżowałam po Podkarpaciu. To był ongi dość ubogi teren, o czym jeszcze świadczą resztki chałupinek z drewnianych płazów, na przedmieściach tamtejszych miasteczek. Tyle, że… są to chałupinki zadbane jak cenne pamiątki, „winkrustowane” w piękne, nowe, jednorodzinne zabudowania. Każda posesja zachęca starannym utrzymaniem, płoty porządne, rowy przydrożne utrzymane wzorowo. Okolice miasteczek mówią o gospodarności i przedsiębiorczości mieszkańców. Mimo ucisku fiskalnego i gospodarczego – ludzie jakoś dają sobie radę, uporczywie i wbrew wszystkiemu dorabiając się tak, iż jest to widoczne gołym okiem. Wbrew wszystkiemu – bo akurat Naszym Umiłowanym nakazano skakać po Majdanie, co zaskutkowało wstrzymaniem eksportu do Rosji produktów rolnych, z czego te tereny żyją w jakimś stopniu. Do Przeworska wjeżdżamy główną, szeroką ulicą imienia gen. Okulickiego, autora kolejnej polskiej jatki, Powstania Warszawskiego /”Niech się walą mury, niech się leje krew” – to słowa Okulickiego/. „ Wiesz” – mówię do mojej współtowarzyszki podróży, pisarki, z która oglądam to wszystko – „To już najwyższy czas, by zacząc Polaków rabować z tego, co zbudowali i co zdołali zgromadzić. To widać gołym okiem!” /Obie dysponujemy sporą dawką sarkazmu./

I na to wszystko przychodzi pani reżyser S., samozwańcza La Pasionaria na miarę warszawską. Nie wiem, czy Dolores Ibarruri posiadała umiejętność przemawiania do tłumów, jednak – dzięki Bogu – pani S. takiej umiejętności za Chiny nie posiada, mimo niezdrowego zapału w oczach i ogromnego chciejstwa. I w zasadzie każde jej wystąpienie publiczne wywołuje jakiś rodzaj zażenowania. Dlaczego „dzięki Bogu”? Ano dlatego, że pani ta nawołuje tubylców do wyjścia na ulice. Nawołuje do buntu  tłum zatomizowany, wielokrotnie oszukany, zobojętniały na wątpliwe wdzięki polityków i idei, które nam stręczą, Nawołuje wiedząc przecież, że nie mamy prawdziwych, wiarygodnych przywódców, nie mamy też doktryny państwowej, za którą warto walczyć. Nawołuje wiedząc, że policja i wojsko, a także jakieś siły bezpieczeństwa z Europy mogą z tłumu na ulicach zrobić miazgę, po prostu. Być może siły /?/, które stoją za panią S. gotują się do wskoczenia na czoło tego tłumu, mając jednak zapewnione jakieś bezpieczeństwo  – nie wiemy tego dokładnie. Być może wykorzystują tylko szczery zapał pani reżyser i jej nierozeznanie /?/ sytuacji. Staram się nie posądzać pani S. o cynizm, jednak na przeciwległym krańcu jest po prostu głupota. Czyżby reżyser, zajmujący sie sprawami społecznymi i politycznymi nie wiedział, że tłum niczego nie wywalczy, oprócz towarów z mijanych i rozbijanych wystaw sklepowych? Że jest jedynie tłem dla ukrytych za tym tłumem manipulatorów?

Do wyjścia na ulice nawołują również niektórzy blogerzy, bezpiecznie siedąc w domach nad klawiaturą, popijając drinki i przechwalając się, że oni sami to znają w dużym mieście tak z 500 osób, co to „wyjdą na ulice”. Oni sami zaś zawsze znajdują jakiś pretekst, by na ulice nie wyjść, naturalnie. To są osoby w internecie już skompromitowane, jednak coś jest na rzeczy, ponieważ  temat stale „grzeją”.

Jako osoba podejrzliwa względem tych wszystkich pań i panów o proweniencji La Pasionarii, mogę przypuszczać, że jest pomysł na ściągnięcie z Polski tłustej renty. Tym razem dotyczyć to będzie naszej własności prywatnej, bo tę wspólną już rozprowadzono i rozkradziono. No i dokręcenia nam garoty na gardłach, ma się rozumieć. 


Link do zdjęcia wprowadzającego:

 

https://www.google.pl/search?q=dolores+ibarruri&espv=2&biw=1280&bih=666&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Mk96VPf6CqfMygPsvIKAAg&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=B1RNM4Pi4ccpQM%253A%3BgPR5hXQq8dd9jM%3Bhttp%253A%252F%252Fidata.over-blog.com%252F1%252F43%252F41%252F24%252F2013%252F2013-4%252Fpuno-dolores-ibarruri.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcocomagnanville.over-blog.com%252Farticle-femmes-exemplaires-dolores-ibarruri-la-p-115984528.html%3B400%3B266

 

KOMENTARZE

 • Jedna fotka tej pani reżyser
  i może coś się wyjaśni.

  :-)
 • @Ptasznik z Trotylu 11:28:31
  Dla mnie charakterystyczne dla tej pani jest, że sporo lat temu rozmawiając z UBekami kręciła ich ukrytą kamerą. I co? I nic.
  Kiedy zdobywała identyfikowalność w mediach to wspierała się Obrońcami Krzyża, a kiedy osiągnęła to co zamierzała, to dała im tęgiego kopa.
  Ostatnio popisała sie tym, że jest "reżimówą", bo nakręciła propagitkę z wyjazdu na Ukrainę i na zarzut, że tak właśnie ten film wyglądą odpowiedziała, że "takie było zamówienie".

  A co do krasomówstwa, to może nie wiemy iz razem z Senyszyn chodzi na specjalne kursy.
 • @tadman 11:43:57
  Tiiiaaaaa.... pani reżyser jest ciekawą osobą.

  No istotnie , nie potrafi przemawiać- katastrofa , po prostu - na szczęście - w nieszczęsciu .
 • @Ptasznik z Trotylu 11:28:31
  Fotki, fotki...

  W necie jest sporo fotek Dolores Ibarruri, alem wybrała tę, na okoliczność ciekawych chłopaków w mundurach, którzy za nią stoją.
  Mundury, garnitury czy insze przyodziewki - jeden kij. Chodzi o chłopaków.
 • @tadman 11:43:57
  Nie wiem, ale z pewnością Senyszyn i pani S. chodzą do innych wizażystów - Senyszynowa do takich bardziej od sadło-masło, a pani S. do inteligencko-przaśnych. Swojaczka, po prostu...
 • @KOSSOBOR 12:15:48
  I tu leży pies pogrzebany, tylko nie wiadomo jakiej rasy. :))
  Może arlekin?
 • @KOSSOBOR ....a ja rozmawiam
  z tubylcami tutejszymi i mówią , ze zimno i trzeba w domu siedzieć ....

  Nooo ... jeden wyraził kiedyś nadzieję na grupowe cwiczenia i spontan , ale z racji wieku jego udział jest wykluczony....

  jasne :(
 • @Ptasznik z Trotylu 11:28:31
  No ,taka jest śliczna i mundra inaczej tutaj http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bQjF-X_gDlo
  Coś strasznego,co i jak ta kobieta mówi.
 • @tadman 12:36:44
  Pewnikiem jajnik:)
 • @Marylka Sztajer 13:34:25
  Zimno i GŁUCHO! :)
 • @Cheval Noir 13:58:10
  Tak, właśnie to nagranie ostatecznie skłoniło mnie do powyższej notki.
 • @KOSSOBOR 14:06:47
  Powinienem najpierw przeczytać ostatnie komentarze u Gabriela.Nie wygłupiał bym się z linkowaniem"występku" u Ronina pani S.
  Pozdrawiam:):):)
 • @KOSSOBOR 14:04:02
  Wszyscy odwracają się plecami i liczą jajka w koszyku , czy im kto nie podp... w międzyczasie .

  Nie oglądałam tego linkowanego nagrania ... ja zaglązam na ich stronę , ale tych ,,gadań " już nie mogę. Jak widzę na zajawce TWARZE uczestników.
  Niedobrze mi się robi , czysto fizjologiczna reakcja .... A ta kobieta mogła by choć włosy myć , bo rozumiem że reszta to imidż ... ale ze się samej siebie nie brzydzi ?
 • @Cheval Noir 14:24:23
  Ej, no nie. Tam fajnie jest, jak Braun mówi o kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem/nadzorem, i w tym momencie w panią S. jakby dyabeł wskoczył :)))
 • @Cheval Noir 13:58:10
  Okres indukowania wypowiedzi jest dość długi, a potem okazało sie, że to my jesteśmy odpowiedzialni. Proste odwrócenie ról daje dużo. Nie wiem dlaczego przy rozpadzie "naszego" państwa tak się zacukała.
 • @Marylka Sztajer 14:33:40
  Tak, TWARZE.

  Ale wdepnij tu: http://kossobor.neon24.pl/post/113632,o-kresach-po-polsku


  - to jest dopiero jazda! Tam po polsku mówią jedynie p. Biniszewska i p. Srokowski.

  To co do twórczych dokonań pani reżyser.
 • @KOSSOBOR 14:34:45
  "G.Braun jest bratankiem J.Brauna, prezesa zarządu TVP - TVP jest w rękach żydo-reżimowej władzy - ot, taka ciekawostka."
  Wniosek-nie jest wiarygodny,nie warto nawet splunąć.Takie wywody u "entelygenta" i jego dyskutantów tutaj
  http://wps.neon24.pl/post/115867,reaktywacja-szubrawcow-z-tzw-demokratycznej-opozycji
  Prawie w kazdym spotkaniu odcina sie od swego zaprzedanego stryja i nic to mu nie pomaga.Odpowiedzialność zbiorowa.Dobrze,że go jeszcze nie nazywają żydem,bo agentem kacapskim-tak.
 • @KOSSOBOR 14:49:46
  zajrzę ...i sobie jednak to główne nagranie tez obejrzę... tylko za chwilę , bo zjadłam dobry obiadek i żal by było ,,zwrócić " .....:(
 • Ci na fotce wszyscy są "prawidłowej" rasy
  (inaczej Komintern by ich nie dopuścił).

  Co się tyczy pani reżyser to widzę słabe cechy a zatem więcej powie jej "prowadzenie się".

  Ta osoba jest dla mnie całkowicie skompromitowana i nie może "pełnić obowiązków" Polki po tym jak piała akty strzeliste na cześć banderowców na Majdanie.

  Za stołem w PKW siedzieli obok siebie Braun, ona i jakiś Samuel.
  Wystarczy żeby nabrać dystansu.
 • @KOSSOBOR 14:34:45
  //w tym momencie w panią S. jakby dyabeł wskoczył :)))//

  Dokładnie... również zwróciłam na to uwagę.
  Ale alleee.. w końcu "zgodziła się" na kondominium rosyjskio-niemieckie, tyle, że przez gardło już jej nie przeszło, że pod żydowskim zarządzaniem.
  Jakby nawet tego słowa zarzutu nie mogła wymówić, zatkało ją po prostu, oburzyło.. wstrząsnęło.!!! :)
  No i ten uśmiech Brauna w tym momencie....
 • @Ptasznik z Trotylu 15:10:16
  Ach, Ptachu! Bez dystansu proszę, bo to należy łykać bez zastanowienia się. Tu jeden policjant jest głupi, a drugi mądry. Mnie pasuje mądry, bo wie więcej niż ja, ale gdzie chce zawieść to jeszcze nie wiem. Mówił często o KSS, czyli o kościele, szkole i strzelnicy dla kazdej zbiorowości.
 • @Astra 15:36:53
  :)))
 • @Cheval Noir 14:54:21
  Z tym mają problem, bo Grzegorz Braun z polskiej matki jest.
 • @Marylka Sztajer 15:02:36
  Nooo, my z Ewuś znamy rewelacyjny dowcip /czeski!/ na temat obiadku, ale to do opowiedzenia osobiście ;)
 • @KOSSOBOR 16:59:37
  No , już sobie trochę zobaczyłam .... przewijająć , bo inaczej na trzeźwo się nie da .....a akurat nie mam nic , co by mi konweniowało z tematem :)))

  To poproszę ten kawał z eWUŚ :)))

  :)
 • DUŻE PODOBIEŃSTWO DO SEKRETARKI ZNACZNEGO WARSZAWSKIEGO MASONA, JAKŻE JEMU TAM BYŁO...
  Może to wnuczka? A to b znaczyło, że ojcem jest... hm, tego? Tia...
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10419058_10205598927436403_822064481332815962_n.jpg?oh=149b8f390335bdf307468f84244b7e73&oe=55093517

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej