Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Głos.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jeden z najpiękniejszych głosów świata. Posłuchajcie...

 Max Emanuel Cencic jest Chorwatem, urodził się w Zagrzebiu, w 1976 roku. Od dziecka śpiewał w chórach chłopięcych, dzisiaj jest kontratenorem o cudownej, niespotykanej barwie głosu. Znakomite wykształcenie muzyczne /i nie tylko/ i "to coś" powodują, że absolutnie panuje nad dramaturgią muzyczną wykonywanych utworów i nadaje im przedziwną energię.

Koncertuje z młodą włoską formacją Il Pomo d'Oro, prowadzoną przez znakomitego skrzypka, prof. Ricardo Minasiego /to ten pan z lewej strony ekranu/.

Jest wiele wspaniałych głosów, wielu wspaniałych śpiewaków, ale tylko niekiedy  i tylko wybranym Stwóraca daje "to coś", co sprawia, iż słuchając ich zapominamy o swojej ludzkiej kondycji i czujemy się, jakbyśmy obcowali z chórami anielskimi.

"To coś" miała Maria Callas, której ostry sopran był nie zawsze "miły" dla każdego ucha, ale też nie bez kozery zwano ją La Divina. 

Cencica krytycy uznali za śpiewaka obdarzonego najwspanialszym kontratenorem naszych czasów.

Wybrałam koncert w St. Petersburgo, z jesieni ubiegłego toku. Posłuchajcie...

 

https://www.youtube.com/watch?v=mKi_Rz8jo2c

 

 

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • Link do zdjęcia wprowadzającego
  https://www.google.pl/search?q=max+emanuel+cencic&espv=2&biw=1280&bih=666&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=kS-XVJGFK-rMygO9z4K4Cg&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=dH__E__d31Gq4M%253A%3B7sj3KLuJ0ehygM%3Bhttp%253A%252F%252Fsptimes.ru%252Farchive%252Fimg%252F1779%252F2013_09_25_00_39_1779_17_Cencic.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsptimes.ru%252Fstory%252F38128%253Fpage%253D1%3B585%3B390
 • @
  Jak to mówią gusta i wiara są rzeczą prywatną każdego człowieka więc nie będę oceniał. :-)
  W zamian proponuję obejrzeć i wysłuchać dźwięku i barwy głosu amatora!

  https://www.youtube.com/watch?v=pWI_WPkGOPg
 • @Stara Baba 22:24:52
  Znamy amatorów, znamy ustawki z koniecznym filmowaniem omdlewających sędziów etc.. Kochamy Susan Boyle, no ale to nie o tym jest ta notka. Naprawdę nie o tym.
 • @
  Dzięki!
  Proszę częściej.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @KOSSOBOR 22:34:46
  :-) . Tak jak mówiłem, gusta są rzeczą względną. Susan Boyle ludzie
  nie oklaskują dla tego ze pięknie śpiewa lecz ze dała im nadzieje iż w każdej "sierocie" może tkwić jakiś talent który dzięki łudowi szczęścia
  się zrealizuje.
  Jest to marzenie każdego przeciętnego człowieka dlatego "zaskoczyła".

  O jakiej ustawce Pani mówi? Tamten Chińczyk w głosie ma chociaż to "coś" czego w Pani wytypowanym śpiewaku nie ma. Ja rozumiem iż
  kiedyś, bardzo dawno temu kobiety nie mogły wychodzić na scenę a ich role odgrywali mężczyźni. Tamte czasy już się skończyły i przykro słuchać faceta który śpiewa jak by go wykastrowano. Nie obchodzą mnie opinie "specjalistów", to jest moja opinia. Przecież pisząc ten post chciała Pani aby się do talentu tego człowieka ustosunkować!
  Tak tez wiec to robię i nie ma się o co gniewać. :-)
 • @roux 23:07:12
  Ooo, takie głosy nie trafiają się często...

  Również pozdrawiam :)
 • @Stara Baba 23:17:23
  Naturalnie, de gustibus et biustibus... ;)
  Naprawdę nie o złudzeniach "mam talent" i łucie szczęścia tę notkę opublikowałam. To nawet nie jest notka o pięknych głosach, a o "tym czymś", co nazywam darem od Stwórcy, który tylko nieliczni otrzymują.

  Zostawmy sprawy środowiskowe, znane, a jakże. Bardzo nie chciałabym ich tu podnosić, bo i cóż my mamy z tym wspólnego? Cóż więc może nas /poza konieczną wiedzą/ to obchodzić?
  Tylko słuchajmy...

  Pozdrawiam.
 • Głos wspaniały
  i muzyka jest muzyką a nie nowoczesnym rytmicznym (lub arytmicznym) hałasem, którym pasą się snoby we współczesnych salach koncertowych "muzyki dziwnej" (to znaczy udają że się pasą).
 • @KOSSOBOR 23:38:44
  ("De gustibus-coloribus et biustibus non est disputandum")

  Nie zgadzać się pięknie to także sztuka. :-) Pozdrawiam.
 • Witaj, dobra muzyko
  Max Emanuel Cenčić to rzeczywiście świetny i doskonale wyszkolony głos, a i koncert – nie powiem – przedniej klasy, chociaż nagranie dość skąpe, a instrumenty miejscami wobec wokalu za głośne (choć podejrzewam, że to tylko mikrofon tak zbiera). Jednakże w tej kategorii głosu nie przesądziłbym, czy gorszy od niego jest francuski kontratenor Philippe Jaroussky (homoseksualista, ale się z tym nie obnosi tak natrętnie jak John Elton). Jaroussky jest od Cenčicia trochę młodszy (1978), ale uprawia trochę inny repertuar (prezentowałem go na moim blogu). Osobiście łapię się na tym, że u obu z nich podświadomie nie odpowiada mi to samo, co Starej Babie: są to głosy z dziwnie niemęskiej strony. Wiem, że to także natura, ale jakoś wolę niższe rejestry, mając świadomość, że to rzecz gustu i inklinacji. W instrumentach też przedkładam np. wiolonczelę nad skrzypce, a klarnet (zwłaszcza basowy) nad flety. Ucho też mamy przecież od Boga.
  Cieszę się, że na Neonie pojawia się coraz więcej dobrej muzyki: dobre kobiece ręce – Kossobor, Rena Starska, ostatnio także Ślepa Mańka - wnoszą bardzo potrzebną tu dawkę muzycznego detoksu na chamstwo i agresję wielu destruktywnych bywalców i okazyjnych wulgarystów. Potrzeba nam więcej takiej dobrej muzyki. Maluczko, a pojawi się tu nasz klub audiofilski… Dziękuję i pozdrawiam. BJ
 • @Ptasznik z Trotylu 00:07:51
  No tak, to jest stały trend z ichnim "papieżem", nieżyjącym już Andrzejem Chłopeckim /to w Polsce/.

  No a muzyka barokowa porządkuje myśli i unosi nas ponad człowiecze jestestwo. A te arie włoskie z XVIII wieku to po prostu miodzio.
 • @Stara Baba 00:18:27
  :)
 • @Bogusław Jeznach 10:51:21
  Witam Pana. O tak, cieszę się, że na neonie zaistniała muzyka, wybierana przez amatorów /od "amo"!"/ blogerów. Zgadzam się, że nagranie nie jest w stu procentach "profesjonalne", ale zamieściłam je z dwóch powodów: przecudne arie i "ogarnięcie" sceniczne, bez tych wszystkich dodatków środowiskowych, o których Pan pisze, szaliczków, marynareczek, minek. Po prostu sceniczność jest elegancka. Słychać w tym "przypadkowym" nagraniu też odbicie od ścian tej pięknej sali.

  Jarousskiego znam, ale ten jego głos nie robi na mnie wrażenia, szczerze mówiąc. Homoseksualizm ciągnie się za tym środowiskiem od czasów kastratów. Cóż...

  Dla mnie właśnie Cencic - poza znakomitym wykształceniem muzycznym - ma ten szczególny dodatek od Pana Boga. To niezmiernie rzadki dar, jak Pan wie. Tego nie można "się nauczyć". Nie każda też jego kreacja mi odpowiada. Tam, w St. Petersburgu był jakiś natchniony...

  Również pozdrawiam.

  /Przepraszam, nie potrafię stawiać tych wszystkich ptaszków nad literami :)/
 • Glos
  Wczorajszy komentarz mi wcielo, wiec go powtorze. M.E.Cencic jest mi znany i bardziej go sobie cenie od glosu najpopularniejszego obecnie francuskiego kontratenora Philippe Jaroussky. Bardzo sie ciesze ze mozemy wspolnie promowac prawdziwa kulture, a nie badziewie, ktorego jest zalew.
  Zyczmy sobie zatem powodzenia.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @slepa manka 15:11:03
  Dzięki, również pozdrawiam serdecznie.

  No i pojawił się jakiś wieprz, który spałował tę perłę /i kompozytorską i wykonanie/.

  Kilka miesięcy temu szalona Cecilia Bartoli nagrała płytę z jakimś "odkrytym" /czyt. zapomnianym/, włoskim kompozytorem. Śliczności.
 • @KOSSOBOR 20:52:15
  Dziękuję Pani za uchylenie drzwi do innego świata. Ale mam też bardzo smutną wiadomość. Joe Cocker nie żyje. Rest In Peace Mr. Cocker
 • @KOSSOBOR 20:52:15
  /No i pojawił się jakiś wieprz,/

  Bardzo trafne określenie, być może trochę obraźliwe.
  Dla wieprzy, oczywiście
 • @Jasiek 21:57:22
  Wiem. Bardzo Cockera lubiłam. Jego wszystkie hity są na you tube.
 • @roux 22:27:30
  Naturalnie, że dla wieprzy!
 • Domenico Zipoli 1688 - 1725
  https://www.youtube.com/watch?v=HNdYhP2tXzI&index=186&list=FLuXZ5YdYDOIQUertFMc8oyw
 • @KOSSOBOR 20:52:15
  Pewnie ci chodzi o zapomnianego i odkrytego na nowo kompozytora wloskiego Agostino Steffani. To zawdzieczamy wlasnie Cecylii Bartoli.
 • @slepa manka 00:18:56
  Taaak!!!
  Teraz sobie przypominam, iż usiłując zakonotować to nazwisko, wymyśliłam spolszczenie: Stefański, Stefanowski :)
 • @Ptasznik z Trotylu 00:07:06
  Ach, Ptachu, cieszyć się muzyką i malarstwem...

  Tak tu właśnie usiłujemy :)
 • @KOSSOBOR 00:59:55
  Masz rację :)

  Nie samą polityką człowiek żyje (przynajmniej ten normalny :)

  Ale mamy przecież jeszcze poezję na portalu! (zaraz pewnie pojawi się moda...:)))))) A czemu nie?

  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 00:59:55
  DROGA Pani !! wasza/ moja - religia pozostanie !! ale nas NARODU NIE BĘDZIE !!

  Ps. legitymuję się 4 HERBAMI -1 z ok 5000 tyś. lat :) - sama nie wierzę :). Przysłano nam ze świata ! - ot badania archeologiczne . Ja matka Polka mam tyle lat na ile wygladam ! z tego się cieszę !. Niech Pani NIE KOMBINUJE !!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo Panią proszę !

  Czekam na pierwsze wnuczątko / dziś -jutro/ i chcę aby to dziecię ! jeszce miało PRAWO do powiedzenia !!!!!!

  -------------KTO TY JESTEŚ ? Polak mały ..................
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:08:05
  Wiesz, człowiek chce czasem podzielić się swoim zachwytem z innymi. Ja tak mam :)

  Cencica po raz pierwszy usłyszałam dzięki transmisji radiowej /Dwójka/ z gdańskiego kościoła pw. św. Jana, gdzie miał koncert na Actus Humanus, kilka dni temu. No i... przepadłam!

  O modzie jednak nie pogadamy ;) Ale o koniach - i owszem.

  Również pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 12:45:22
  Dopiero teraz widzę , że dałaś coś nowego :)

  Tez uwielbiam muzykę baroku . Za porządkowanie też.... Unosi mnie :)

  Dziękuję.

  :)
 • @ninanonimowa 01:35:16
  Oby dzieciątku się darzyło :)
 • @Marylka Sztajer 10:42:35
  :)
 • Proponuję powołać do życia Klub Sztuki Prawdziwej
  Artysty będą dyskutować o sztukach wszelakich a lud prosty siermiężny będzie się przysłuchiwał z rozdziawionym obliczem i po kryjomu pociągał z gwinta lub ziewał (byle dyskretnie).
 • @Ptasznik z Trotylu 22:19:54
  Ptachu, Ty już pociągasz! A Pani Ptasznikowa pewnikiem zarobiona w kuchni.
  No ci faceci...

  ;)

  PS. Lud prosty nam nie robi. Wyroślim!
 • @Netwalker 14:16:11
  .... miłość ci wszystko wybaczy? :-) .
  Oczywiście ja z "ludu prostego" więc nic nie rozumiem i na "sztuce" się
  nie znam. Potem ludzie dziwują się dlaczego na placach tęcze jak grzyby po deszczu wyrastają. Co gorsze, po jakimś czasie wyłażą paniusie z domów w nocy ulicami i na całą gębę krzyczą:
  ..... Ja chcę chłopaaaaa .....

  No cóż, chłopa nie znajdzie bo moda na kastraty nastaje. No ale co ja tam wiem, ja już stary jestem!
 • @Stara Baba 21:47:20 & @ Netwalker
  Panowie, sądziłam, że te nie najwyższej próby pogaduszki mamy już za sobą i tylko można cieszyć się pięknem muzyki, wykonywanej przez Cencica. No ale musicie koniecznie wyrazić swoje zdanie.................. Postarajcie się, proszę, wznieść poza tę trywialną fizyczność.

  :(
 • @KOSSOBOR 00:42:37
  Pięknie ten Chorwat śpiewa.

  ale mamy także nasze, własne:

  https://www.youtube.com/watch?v=7kHLd2w5GiU
  https://www.youtube.com/watch?v=zaU6oPiprQs

  najpiękniejsze z pięknych.
  absolut

  Szkoda, że nie w duecie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej