Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

GALERIA MALARSTWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Galeria malarstwa Hanny Solway. Obraz 47.

 Przeciwstawiając się sztuce zdegenerowanej i degenerującej, która nas otacza  //kossobor.neon24.pl/post/96119,gramsci-i-mona-lisa    postanowiłam, korzystając z narzędzi, jakimi są komputer i internet, stworzyć swoją własną, wirtualną, autorską  galerię malarstwa. Jej miejsce będzie na moim blogu, na NEon24.pl

Galeria prezentować będzie tylko moje prace.
Link do mojej strony artystycznej:
 
 
 
Wszystkie obrazy są wykonane w technice olejnej. Są pokryte werniksem.
Ceny, co do których ewentualnie należy porozumieć się ze mną drogą mailową, są autorskie, bez narzutów, które obowiązują w normalnych galeriach.  W cenę natomiast są wliczone koszty ekspedycji obrazu /opakowanie, opłata przewoźnika/.
 
Mój mail: hanna_solway@o2.pl
 
 
"Martwa natura z pomarańczami", olej, deska, 35 x 55 cm., 2015 r.. Własność prywatna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Hyyy...
  Jak się maluje przezroczyste szkło? :)
  A tak swoją szosą, jak se pomyślę, że waaadza chce nam to zabrać (bo jeszcze trochu i "uchodźców" będzie urażać działalność artystyczna, w dodatku robiona przez kobiety!), to robi mi się przykro.
  Ja, jak ta sprzątaczka z socowego wiersza, odczuwam "radość jak to świeci", tj. jak patrzę na "obrazki" podobnego wyglądu i wykonania.
  Dobrego dnia, dzięki za podzielenie się z nami.
 • @ Autorka
  Na sztuce się nie znam, ale pomarańcze przepyszne - słodkie, soczyste z lekkim kwaskiem - MNIAM! Dałem gryza koledze - myśli to samo.... ;-)

  A tak na serio, to rzeczywiście patrząc na nie poczułem smak :-)

  5* ode mnie. A Pani życzę sprzedania obrazu na aukcji za co najmniej 5 mln.... Euro. Żeby było po europejsku. A co! :-)

  Ukłony
 • @fan-wolności 10:37:19
  "to się nazywa w technice grafiki komputerowej ray-tracing."

  Och! Cóż za bezduszność! Strzelam focha ;-)

  Pomarańcze smakują? ;-)

  Pozdrawiam
 • @bez kropki 09:45:04
  "Jak się maluje przezroczyste szkło? :)"

  To pytanie jest tendencyjne! ;-DDDDDDD

  Ja pamiętam smak pomarańczy na Cyprze.... uffff. Lepiej smakowały tylko te w dzieciństwie z paczek zakładowych na Boże Narodzenie, które rodzice dostawali z..... GS-u i SKR-u. Ach, to dzieciństwo :-)

  Wysyłam ciepełko.
 • Autorka
  Nie wiem jak inni, mogę jedynie za siebie, ale jestem zawsze pod wrażeniem talentu :)

  Dzięki, że swoją autorską galerię malarstwa prezentujesz właśnie tutaj, na portalu NEon24.pl

  Pozdrawiam
 • @bez kropki 09:45:04
  A bo ja wiem? Się siedzi, się patrzy, się maluje :)

  Tak jak poniżej:
  http://kossobor.neon24.pl/post/99130,galeria-malarstwa

  http://kossobor.neon24.pl/post/97440,galeria-malarstwa

  Dzięki za miłe słowa na dzisiejszy czas.
 • @fan-wolności 10:37:19
  Wyłącznie chwalę dzieło stworzenia - i stworzenia przez Boga, i przez człowieka - patrząc na nie i malując, po prostu. Na komputerach nie znam się, niestety. I, co gorsza, nie zamierzam się znać :)
 • @Jasiek 13:41:22
  Obraz jest w Hameryce od kilku miesięcy. Fotografie wyszły mi marne, niestety, bo to w rzeczywistości jest naprawdę dobry obraz. Właściwie to żałuję, że nie zostawiłam go sobie, no ale tak i cóż zrobisz - sezon grzewczy się zbliżał...

  A tu masz, Jaśku, więcej pomarańczy:
  http://kossobor.neon24.pl/post/107574,galeria-malarstwa-wiecej-malych-liter

  Fotografie również marne, jasssny gwint. Sorry.
 • @Astra 15:21:41
  Dzięki za miłe słowa, Astro.

  Po prostu neon bardzo lubię od początku, od Nowego Ekranu - mimo wszystkie, wqrzające zawirowania. I bardzo żałuję ludzi, którzy stąd odeszli. Chociażby bez Jarka Ruszkiewicza to już nie jest to. Szkoda...
 • @KOSSOBOR 16:01:18
  "Się siedzi, się patrzy, się maluje :)"

  Też tak czasem mam! :-)
  Tylko rezultaty nie te...

  Dziękuję za więcej pomarańczy.
 • @Jasiek 16:42:20
  Pomarańcze są niełatwe. Ale najgorsze są winogrona. Naprawdę :)
 • Dzięki, że Pani jest tu z nami :)
  " (30) I powiedział Mojżesz do synów Izraela: Oto wybrał Jahwe Besaleela, syna Uriego, syna Chura z pokolenia Judy. (31) Napełnił go duchem Bożym, mądrością i umiejętnością wykonywania różnych prac, [a mianowicie] (32) jak należy wytwarzać przedmioty ze złota, srebra i brązu, (33) jak obrabiać i obsadzać kamienie, jak z drewna wyrabiać różne przedmioty. (34) Obdarzył go także zdolnościami do nauczania innych. Podobne zdolności otrzymał również Oholiab, syn Achisamaka z pokolenia Dana. (35) Obdarzył ich [Jahwe] umiejętnością sporządzania wszelkich rzeźb, tkania w różne desenie purpury fioletowej, purpury czerwonej, karmazynu, bisioru. Potrafili wykonywać wszelkie prace i byli w nich pełni pomysłowości."

  ((Wj 35:30-35 BWP)
 • @roux 17:06:29
  Jahwe obdarzał talentem synów Izraela, ale za to Bóg Wszechmogący obdarza talentem także słowiańskie córy i chwała Mu za to!

  Błysk światła na krawędzi trzonka noża... kiedy oglądam takie malarstwo, wiem, że dobrze zrobiłam zaniechawszy niegdyś malowania, bo jestem pewna, że nigdy bym takich dzieł nie stworzyła... Bóg nie był dla mnie aż tak łaskawy. :)
 • @KOSSOBOR 17:05:06
  "Ale najgorsze są winogrona."

  Po pomarańczach mam wrażenie, że to Pani nie dotyczy :-)

  Ale mi Pani narobiła smaku... :-)
 • @KOSSOBOR 17:05:06
  Łolaboga, chiba skonam
  namalować winogrona,
  zawinszował sobie taki,
  pomarańcze, gruszki, ptaki
  namalować mogę ja ci.
  On, że za to nie zapłaci,
  nie chce jabłek, nie chce wiśni,
  winogrona sobie wyśnił,
  inne niźli ten obrazy,
  to jest powód do obrazy.

  Więc maluję winogrona,
  łolaboga, chyba skonam.
 • @Ywzan Zeb 17:57:44
  "łolaboga, chyba skonam."

  No to RIP!
 • @roux 17:06:29
  Piękny cytat. Bisior... Ta najdroższa tkanina świata. Renesansowe Madonny i - również - damy różnistego autoramentu są często otulone szalami z bisioru. No ale nam pozostaje szyfon jako namiastka. Teraz maluję pewne impromptu, do którego użyję delikatnej tkaniny indyjskiej. Ciekawam, jak wyjdzie.

  Bardzo polecam:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bisior
 • @Lotna 17:22:02
  Najtrudniejsze jest światło niejednoznaczne. Za udane uważam to białe naczynko chińskie, w niebieskie wzorki - wyszła porcelana.
 • @Jasiek 17:23:06
  No właśnie winogrona - to sama niejednoznaczność. Naprawdę bardzo trudne.
 • @Ywzan Zeb 17:57:44
  Żebyś wiedział, Zebu. No i znając Glorię, domyślasz się z pewnością, jak ona te niejednoznaczne winogrona komentuje podczas pracy... ;)
 • Wolę patrzeć na dobry obraz, niż największy ekran telewizora!
  Ciekawe zestawienie: słodkie pomarańcze, staroświecki nóż, niebieska butelka i porcelanowe naczynie z motywami niebieskimi. Znakomite światło dające szeroką perspektywę. Nie jestem koneserem, ani znawcą, ale obraz ciekawy kolorystycznie i bardzo realistyczny. Martwa natura w brew pozorom nie jest łatwa do przeniesienia na płótno, czy jak w tym przypadku na deskę. Obraz musi żyć i wywoływać emocje, inaczej jest martwy i nie trafia do odbiorcy. A te pomarańcze i ten nóż to wyraźna zachęta do konsumpcji, aż ślinka cieknie na samą myśl.
  Ostatnio nabyłem na allegro kopię obrazu MARTWA NATURA PAUL CEZANNE z okresu międzywojnia, malarz prawdopodobnie skandynawski. Charakterystyczny dla impresjonizmu koloryt, owoce w koszu na stole wśród różnych naczyń porcelanowych, na pomiętym obrusie również owoce. W rogu pokoju stare proste krzesło, obok szczotka do zamiatania i jakieś stare sprzęty, taki ogólny nieład, ale tworzący klimat i harmonię. Ponieważ lubię ten okres w malarstwie, więc muszę się zadowolić kopią i to całkiem niezłą, bo na oryginał za kilkadziesiąt milionów dolców mnie małego żuczka po prosto nie stać, choć być może dla niektórych taki wydatek, to jak by farmerowi kura zdechła. Ale, co tam, jeszcze tylko drobne naprawy malatury, rama i dobre miejsce do powieszenia, by cieszył oko nie tylko domowników.
 • @Panowiepoliczmygłosy 21:57:18
  Niebieską, ceramiczną butelkę nabyłam na wolumenie, a 5 zł. :) Na starociach można często wydłubać całkowicie zbędne, a piękne przedmioty.
  Obraz w założeniu miał być "oszczędny", a jednocześnie "barokowy". Z mocnym ograniczeniem kolorystycznym. Piszę o tym dlatego, że Pan z pasją opisał swoją kopię Cezanne'a.
 • @KOSSOBOR 22:16:59
  Bo on jest "oszczędny" i "barokowy" z wyraźnym zaznaczeniem tylko paru kolorów i dzięki temu osiągnęła Pani zamierzony efekt. A ja wyrazistość kolorów na kupionym płótnie zaznaczę dopiero werniksem. Na starociach można spotkać przedmioty zapomniane, nie zawsze w dobrym stanie, ale przecież dlatego są autentyczne, że mają na sobie patynę przemijającego czasu i to jest fajne!
 • @Panowiepoliczmygłosy 22:32:10
  Przed werniksowaniem należy stary obraz /sądzę, że malowany fakturowo/ oczyścić. I chyba do "Cezanne'a" musiałby być to werniks matowy /z bielonym woskiem/. Stara szkoła polecała czyszczenie starego obrazu przeciętym, surowym ziemniakiem. Ja stosuję raczej półwilgotną, miękką szmatkę bawełnianą. Byle delikatnie, uważając na fakturowania /żeby nie nadkruszyć/.
 • @KOSSOBOR 22:43:33
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • Autor
  https://www.facebook.com/groups/827278710659916/
 • @dlaczego ja 11:43:15
  https://www.facebook.com/askar.aisin/videos/751445658225026/
 • @dlaczego ja 11:46:16
  Nie biegam po fejsie - o co chodzi?
  A jak już, to wolę to:

  https://www.youtube.com/watch?v=eOneK7tJWEc

  a nie widok zastawionego stołu.

  Sztuka wymaga dystansu pewnego od codzienności.
 • @KOSSOBOR 16:13:53
  Świetna riposta!
 • @KOSSOBOR 20:23:58
  Piękny obraz (5*). A jak ładnie wygląda na telefonie :) Nie wiedziałam, że istnieje taka tkanina bisior. A tutaj proszę takie cudo: może przetrwać do 5 tys. lat, jest przezroczysty, nie da się go pomalować, wytrzymały, cieńki i miał złocisty połysk. A jedyna osoba na świecie potrafi utkać tę tkaninę. Już nie pamiętam w jakiejść książce czytałam, że rękawiczki zwinięto w malutką kuleczkę. Niemożliwe pomyślałam, chyba, że była to jakaś taknina, której nie znam. Teraz wiem, to były rękawiczki z bisioru.
 • @Panowiepoliczmygłosy 21:57:18
  "Martwa natura w brew pozorom nie jest łatwa do przeniesienia na płótno, czy jak w tym przypadku na deskę. Obraz musi żyć i wywoływać emocje, inaczej jest martwy i nie trafia do odbiorcy."

  No właśnie, to bardzo dobre określenie. A Hania to robi po mistrzowsku :)
 • @leoparda 20:03:43
  Wizerunek z Manoppello... Weraikon. Na bisiorze własnie, którego... nie można pofarbować.
  Np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=HYCKAp0afcM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej