Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

GALERIA MALARSTWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Galeria malarstwa Hanny Solway. 56. Polskie herby szlacheckie.

 Przeciwstawiając się sztuce zdegenerowanej i degenerującej, która nas otacza  //kossobor.neon24.pl/post/96119,gramsci-i-mona-lisa    postanowiłam, korzystając z narzędzi, jakimi są komputer i internet, stworzyć swoją własną, wirtualną, autorską  galerię malarstwa. Jej miejsce będzie na moim blogu, na NEon24.pl

Galeria prezentować będzie tylko moje prace.
Link do mojej strony artystycznej:
 
 
 
Wszystkie obrazy są wykonane w technice olejnej. Są pokryte werniksem.
Ceny, co do których ewentualnie należy porozumieć się ze mną drogą mailową, są autorskie, bez narzutów, które obowiązują w normalnych galeriach.  W cenę natomiast są wliczone koszty ekspedycji obrazu /opakowanie, opłata przewoźnika/.
 
Mój mail: hanna_solway@o2.pl
 
 
Doliwa odmiana.
 
 
Nałęcz.
 
 
Radwan.
 
 
Ostoja.
 
 
Lubicz.
 
 
Jastrzębiec.
 
Wszystkie: olej, deska, 45 x 56 cm., 2016 r..
 
 

KOMENTARZE

 • Herb Ostoja
  http://ostoya.org/wiki/images/thumb/b/b6/Ostoja_zlocona.jpg/400px-Ostoja_zlocona.jpg


  W polu czerwonym, między dwoma półksiężycami złotymi barkami ku sobie w pas, takiż krzyż ćwiekowy.

  W klejnocie między dwoma księżycami złotymi głowa smoka z szyją czarna, ziejąca ogniem czerwonym.

  Labry czarne, podbite złotem.


  Zjednoczona Europa chrześcijańska przegrała bitwę pod Nikopolis w r. 1396 gdzie zawinili pyszni i pewni siebie Francuzi. Ta wielka klęska zjednoczonych wojsk zmobilizowała Europę do obrony pod znakiem Zakonu Smoka. Członkowie Zakonu to władcy państw i wielkich księstw, elita elity Europy. Wszyscy zjednoczeni pod symbolem Zakonem Smoka w celu obrony Europy przed nawała Osmańską, wśród nich Ścibor ze Ściborzyc i jego syn Ścibor z Beckova z Ostoi. Zjednoczeni pod symbolem Krzyża który w herbie Ostoja jest również tym samym symbolem wartości chrześcijańskich. Bez jednoczącego krzyża, skłóceni ze sobą monarchowie i książęta padli by ofiarą nawały Osmańskiej. Krzyż w herbie Ostoja jak również w znaku Zakonu Smoka ma więc jeszcze inne znaczenie niż religijne.

  Krzyż reprezentuje nie tylko wiarę, jest symbolem jedności Europy bez którego nasza kultura by się nie ostała. Natomiast symbol smoka Zakonu Smoka ma w sobie nie tylko krzyż. Jest to smok pokonany noszący krzyż. Jak wiadomo, smok jest symbolem wszechstronnej wiedzy i kiedy takiego smoka się pokona, dotykając go przejmujemy całą jego wiedzę a wiedza to władza.

  Ponieważ przynależność do Zakonu była dziedziczona, Stowarzyszenie Rodu Ostoja przejęło te dziedzictwo po Ściborach. Organizacja Zakonu Smoka była tajna, dlatego bardzo mało zostało spisane w temacie. Niemniej założenia Zakonu są w dalszym ciągu aktualne, założenia o których nikt nie pisze a mało kto wie. Zakon nigdy nie został rozwiązany a jego członkowie są właściwie w dalszym ciągu zobowiązani moralnie do realizowania tych założeń. Oficjalnie pisze się że Zakon był jednym z wielu, jednak żaden prócz Zakonu Smoka nie zrzeszał praktycznie całej Europy w obronie naszych prastarych wartości, dobytku kultury europejskiej.

  więcej na http://ostoya.org/wiki/index.php?title=Historia_rodu_Ostoja
 • @kfakfa 00:58:28
  Dzięki za link. Ile to się rzeczy nie wie i ile można się jeszcze dowiedzieć. Nawet o smokach ;-)

  Pozdro!
 • @ Autorka
  Kawał historii te herby.

  5*

  Ukłony
 • @kfakfa 00:58:28
  Zrobiłam wersję nowożytną, gdyż jest to powszechne wśród szlachty, pieczętującej się Ostoją.
  Ale ta wersja średniowieczna jest wspaniała i na arcyciekawą historię.
  Jak chociażby taki jej fragment o Vladzie z Transylwanii:

  "Wład Palownik urodził się w Sighișoarze w Siedmiogrodzie jako drugi syn hospodara wołoskiego Włada II Diabła. Ojciec był członkiem Zakonu Smoka, powołanego przez Zygmunta Luksemburskiego do obrony chrześcijaństwa przed rosnącym w potęgę Imperium Osmańskim, czemu zawdzięczał swój przydomek („Draco” – „Smok”, przekształcone w „Dracul” – „Diabeł”) – stąd pochodzi przydomek Włada Palownika „Drăculea” („Drakula”), rozpowszechniony potem w legendzie, oznaczający po prostu syna Smoka lub syna Diabła."

  Vlad, którego w końcu przezwano "Dracul" bardzo sobie przytomnie poczynał z bisurmanami /Turkami/, a także z Niemcami/Sasami, którzy chcieli opanować gospodarkę jego kraju. W legendzie pozostał jako dzika bestia, naturalnie. Zapewne celowo uszyto mu takie buty.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ad_Palownik

  Dzięki za przywołanie pierwotnej wersji Ostoi i za historię.
 • @Jasiek 02:06:34
  No właśnie - nie wiem czy czytać, czy malować :)
 • Proszę Panią... zerknąłem na Pani stronę i...
  bardzo piękne malarstwo, ale... znalazłem tam portret JKM-a. A z których to JKM-ów, czy to z tych współczesnych liberałów? Czy cała polska szlachta miała takie poglądy jak JKM? Poglądy w sumie anarchistyczne, bo przecież JKM w ogóle nie uznaje państwa. Jeżeli więc nie państwo (czyli nasi przedstawiciele, którzy powinni pełnić służebne misje w stosunku do narodu) to co? wolna amerykanka?, dyktatura Kapitalizmu Globalistycznego którą właśnie Polska ćwiczy? Czy ktoś taki jak JKM nadaje się na szlachcica? Bo jeżeli taka była szlachta, to nie dziwmy się, że Lenin pociągnął za sobą otumanione tłumy. Czy więc kogoś takiego jak JKM należy uwieczniać na płótnie?
 • @Jan Paweł 23:04:48
  Napisałem o tym dlatego, bo JKM wydaje się być symbolem tego szlacheckiego myślenia, że państwo (czyli ta organizacja, pełniąca różnorakie misje na rzecz narodu) jest niepotrzebna, przede wszystkim szlachcie, bo ona zawsze da sobie radę a państwo, to może jedynie ją krępować w różnych pańskich zapędach.
 • @Jan Paweł 23:56:48
  To bardzo stary portret, który ktoś zamówił - bodaj na prezent dla portretowanego. I tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej