Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Smog na lemingi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Artykuł dra J. Jaśkowskiego.

 

SMOG - MONITORING POWIETRZA - ZWYKŁA GŁUPOTA!

  Wpisał: dr J. Jaśkowski 12.01.2017.

 

 SMOG - Monitoring powietrza - zwykła głupota! Z cyklu: ”P-170, Państwo istnieje formalnie”

 

  Celare fraudem fraus est - ukrywanie oszustwa jest oszustwem! rzymska maksyma prawna.

 

  Ostatnio w polskojęzycznych mediach, niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku, wylęgła się wielka troska o zdrowie mniej wartościowych mieszkańców tego terenu pomiędzy Odrą i obecnie Bugiem. Przypomnę, że Niemcy to konsorcjum przemysłowe, zarejestrowane w Izbie Handlowej w 1949 roku. Pani Merkel jest tylko czymś, co odpowiada pojęciu dyrektora wykonawczego. Wszelkie istotne posunięcia załatwia Rada Nadzorcza. Skład Rady Nadzorczej nie jest znany. Należałoby się zastanowić w pierwszym rzędzie, skąd ta nagłą troska gazet polskojęzycznych, niemieckich właścicieli? Jak z Niemiec po 1989 roku służby specjalne ściągały liczne trujące odpady do Polski, to nikogo nie interesował stan zdrowia ludności. Pamiętam jak to taki transport odpadów niszczono w doraźnie zbudowanych piecach na poligonie w pobliżu Włocławka. Musisz przyznać Szanowny Czytelniku, że Nizina Kujawska doskonale „nadaje” się do budowy spalarni. Brak naturalnych przeszkód pozwoli rozwiać dymy z tak niszczonych niebezpiecznych odpadów na duże odległości. To, że odpady były bardzo niebezpieczne, nie ulega wątpliwości. Nawet Niemcy, posiadający liczne spalarnie, bali się je niszczyć u siebie. To chyba już mówi samo za siebie. W podobny sposób niebezpieczne odpady wożono z Ukrainy przy pomocy służb i spalało się w Gdańsku. Ale wg Ochrony Środowiska, Wojewody i wszystkich świętych urzędników, wszystko jest w najlepszym porządku. Jest to dowodem wprost, że urzędy te są atrapami, czy buforem pomiędzy producentami, a społeczeństwem. Mają tak działać, aby nie przeszkadzać producentom. Kiedy koncentracje pyłu zawieszonego przekraczały kilkaset razy dopuszczalne normy, nikt z urzędników nawet nie próbował protestować i nagłaśniać tematu o smogu. Przypominam sobie Międzynarodową Konferencję Parlamentu Bałtyckiego, jedynej w owym czasie organizacji NGO bez dofinansowań, gdzie to właśnie nie kto inny, ale ekolodzy z Krakowa żalili się na smog. I w owym czasie władze miasta zachowywały kamienny spokój, nie ruszając tematu. A było to ćwierć wieku temu. Na wszelki przypadek uzupełnię, że materiały zjazdowe jako dowody w sprawie, zostały wydane drukiem i znajdować się powinny w dobrych bibliotekach. Zostały przesyłane do wszystkich miast wojewódzkich i do bibliotek uniwersyteckich.

 

  A obecnie, w sytuacji sprzedaży lub zamknięcia całego polskiego przemysłu, nagle te polskojęzyczne, niemieckich właścicieli pisma straszą smogiem i tysiącami ludzi umierających na ulicach.

 

 W takiej sytuacji należy się zastanowić o co tak naprawdę chodzi. Wiadomo, że jak nie wiadomo, to wiadomo, że chodzi o pieniądze!

 

  Wiadomo, że elektrociepłownie w Krakowie, w Warszawie, jak i wielu innych miastach jeszcze polskich, wykupiły spółki albo niemieckie albo francuskie. I mamy dwa problemy. Jaki mądry inaczej zezwolił, aby w naszym klimacie sprzedawać elektrociepłownie? A do kogo obecnie należy przemysł w tym biednym kraju? To, że cała akcja jest zorganizowana odgórnie, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Wszystkie gazety piszą o tym samym, czyli dostały polecenie. To, że wybrano właśnie duże miasta, to także nie przypadek. Opodatkowanie ludzi w dużych miastach jest zdecydowanie łatwiejsze. Idźmy dalej. Jest ogromny nacisk na likwidację pieców w domach mieszkalnych, jako rzekomego powodu owego wyimaginowanego smogu. Zastanówmy się trochę, dlaczego. W samym Krakowie podobno jeszcze 100 000 mieszkań posiada piece. W dodatku znajdują się one w centrum, czyli są to mieszkania bardzo wartościowe. A kto ma pieniądze na wykup? Biorąc pod uwagę, że przeciętny koszt ogrzewania miesięcznego to 300 do 500 złotych w przypadku tzw. centralnego systemu, to do rąk zagranicznych właścicieli tych elektrociepłowni wpadnie miesięcznie od 300 000 000 do 500 000 000 złotych. Te kwoty należy pomnożyć przez co najmniej 4-6 miesięcy, rok po roku. I najciekawsze, że władze miasta Krakowa dają na zamianę pieca ileś tam złotych. Większej głupoty nie słyszałem. A jakie to władze posiadają pieniądze? Najpierw muszą podnieść podatki i oskubać mieszkańców. Potem zapłacić temu, kto to stawia, i resztę mają dla siebie. Przeciętne wynagrodzenie urzędnicze jest wyższe od średniej krajowej o 50%. Z jakiegoś źródła musi ono powstawać. Dlaczego wybrano Kraków? Ponieważ tam można za jednym zamachem oskubać ludność na milionowe sumy. Z tej samej przyczyny nagle smog pojawił się w Warszawie. Jak w latach 90-tych nie można się było doprosić o dane pomiarowe z sanepidów, to obecnie się prześcigają w publikacjach. Poza tym, ten naprawdę szkodliwy smog, to cząstki poniżej 10 nm. Ale takie cząstki nie powstają przy spalaniu w piecach. Takie cząstki powstają tylko i wyłącznie przy elektrofiltrach. [tj. tam, gdzie elektrofiltry są niezbędne. MD] O kurde, jeszcze nie widziałem chaty z piecem i kominem z elektrofiltrem. No, ale przecież ten zachodni przemysł w Polsce nie jest żadną przyczyną smogu, ani innych zanieczyszczeń. Co to, to nie. Oni przynoszą nam właśnie czyste powietrze. Oni są tacy kulturalni! Chociaż z drugiej strony, to w jakim celu oni się do nas pchali i u nas ten zanieczyszczający przemysł rozwijają? Jak twierdzi gawiedź uliczna, ze względów ekonomicznych to robią. Ale względy ekonomiczne to oszczędzanie. A na czym mogą oszczędzać? No i jesteśmy w domu. Oczywiście, mogą oszczędzać na środowisku. Przecież zaraz po sprzedaży przemysłu Minister Środowiska zlikwidował listę największych 80 trucicieli. Po cichutku to zrobił. A parę lat wcześniej tak się nią chwalił. No!, ale kto tam wierzy w bajania gawiedzi.

 

 A z drugiej strony zapanowała jakaś wielka cisza wśród profesorków wyższych uczelni w tej materii. W Krakowie, jak i w Warszawie, mamy ileś tam wyższych uczelni i to w dodatku medycznych. To co powyżej podałem, to elementarna wiedza z zakresu 2-go roku fizjologii. No, to mamy problem. Albo poziom tych uczelni spadł po zmianie nazwy na Uniwersytety na tak niski stopień, że nie widzą tej szarlatanerii, albo otrzymali polecenie - CICHO! Mamy w Warszawie Izbę Lekarską, nawet Naczelną, to powinna ostrzec PT KOLEGÓW LEKARZY i przypomnieć podstawową wiedzę z zakresu fizjologii i biofizyki przepływów na temat smogu i możliwości zachorowań z tego powodu. Izby posiadają własne wydawnictwa. Ale w żadnym nie znajdziesz, Szanowny Czytelniku, nawet wzmianki, nie tylko o smogu, ale i MCS. Za to pełno bełkotu informacyjnego o szczepieniach. Dlatego całkowicie poprawny jest pogląd o gwałtownym spadku poziomu nauczania w ostatnim 25-leciu w Polsce.

 

 Już 3 stycznia 2017 r. circe.pl drukuje zastraszające dane o zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie. Okazuje się, że nawet wybrano doradcę prezydenta Krakowa d/s „jakości powietrza”, niejakiego p. Witolda Śmiałka. Pan Śmiałek, z góry zastrzegam, nie wiem jaki zawód posiada, od razu się pochwalił, ile to pieniędzy podatnika wydano na monitoring jakości powietrza. I dodał, że robione to jest we współpracy z wojewodą. Popatrzmy na to praktycznie. Każdy jako tako zorientowany w temacie wie, że to można spokojnie obliczyć.

 

 Jak podałem, pył zawieszony to elektrofiltry w pierwszym rzędzie. Po drugie, ewentualnie transport. Łatwa do obliczenia jest wielkość zanieczyszczeń z tego powodu. Łatwe jest także zapobieganie.

 

 Transport. Monachium swego czasu, wydało zakaz wjazdu do miasta samochodów większych, aniżeli chyba 3.5 tonowe. Wszystkie tiry musiały na obrzeżach miasta dokonać przeładunku. Oczywiście można to udoskonalić, małe dostawcze samochody będą posiadały napęd elektryczny. W razie potrzeby służę adresami takich zakładów, które tanio dokonują przeróbki.

 

 No, ale chodziło o oskubanie mieszkańców. Każda stacja to 600 000 złotych wykradzionych z kieszeni mieszkańców. Przecież te dane ze stacji i tak nie mają żadnego przełożenia na działania Rady Miasta. Założę się, że 99% radnych nigdy się z nimi nie zapoznało nawet. Wiem to z doświadczenia z innych miast. Zresztą nawet jak przeczyta taki radny, to zinterpretować nie umie. Tego w szkole nie uczą! Przeprowadzaliśmy swego czasu test na nauczycielach i pracownikach wydziałów Ochrony Środowiska, na temat dziury ozonowej. Żaden z testowanych urzędników nawet nie znał jednostek, w których się mirzy tą dziurę, ale jak mantrę powtarzał bełkot gazetowy. Żadna nauczycielka ochrony środowiska nie widziała nawet miernika promieniowania UV. Ale wszystkie „uczyły”, a właściwie tresowały młodzież i wpajały im wiarę w dziurę ozonową. I tutaj się zgadzam z p. ministrem Radziwiłłem. Smog w obecnej chwili to żaden problem w Polsce. Może, jak za 50 lat powstanie jakiś przemysł, to się pojawi problem smogu. Problemem w Polsce obecnie są trwałe smugi, czyli CHEMTRIALS. PROBLEMEM W POLSCE JEST MCS. Smog to typowa fałszywa flaga, pod pretekstem której można okraść społeczeństwo.

 

  Jaśkowski chemtrials https://www.youtube.com/watch?v=1E8NCsymHIE Jaśkowski tagen.tv

Przedruk ze strony profesora Mirosława Dakowskiego: //dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19497&Itemid=119

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • taka jest prawda
  proces hipnotyzowania rezydentów fermy w zakresie smogu trwa, i już paru moich znajomych zaczęło się skarżyć na trudności w oddychaniu z powodu tych jakichś tam cząstek, których nikt z nich nie widział i nawet nie potrafiłby ich nazwy wypowiedzieć.
  To jest moc mediów!

  pozdr
 • @Zorion 20:42:54
  Czerwone światło zapaliło się, gdy Financil Times, zupełnie niedawno /dwa - trzy tygodnie temu - jakoś tak/ zaczął atakować polski węgiel. No i wkrótce potem rozpętano tę histerię ze smogiem. Zadęły nagle wszystkie media, a nawet NUM, czyli Nasz Ulubiony Minister ergo: Mateusz Morawiecki. Do taktu zadął. A to już oznacza podwójny czerwony alarm. Dla nas, podatników, czyli stada do strzyżenia.
 • Autor
  Pada haslo lub instrukcja(nie z Polski) a media niemieckie i zydowskie w Polsce podejmuja temat.
  Obecnie jednym z tematow jest smog-moze chodzic o sprawy finansowe a ja podejrzewam ze moze chodzic takze o epidemie nowotworowa rozwijajaca sie od okraglego-stolu.
 • @
  "Oczywiście" zapomniano o tym, że niektóre władze samo(nie)rządowe wydawały pozwolenia developerom na zabudowę tzw "klinów napowietrzających"... Które to za "wrednej komuny", MIMO pracującego pełną parą (dymiącego) przemysłu zapewniały miastom świeże powietrze...

  KTO "wziął w łapę"?
 • Moja droga,
  po cóż te nerwy. O smogu w Polsce wiadomo od lat 70-tych. Fakt, wtedy nie wolno było o nim mówić. Ale on był. Zanieczyszczenia powietrza szkodliwe dla naszych płuc (pył PM2,5) zaczęto w ramach państwowego monitoringu powietrza (w związku z obawami o zanieczyszczenie przekraczające normy, ergo mogący być szkodliwym) po roku 2010. I od razu pierwsze pomiary potwierdziły obawy, tj. pokazały przekroczenia. Przysłowiowy „każdy gupi” se mógł o tym poczytać w corocznych raportach WIOŚ. Ale nikogo to nie obchodziło. No i teraz, łubudubu, mamy mamęMadzi.
  Jak mi nie opublikują w prasie teksta o tem, to puszczę na bloga. Bez emocji.

  MamaMadzi. Pamiętajcie. O to chodzi w smogu. Tylko jeszcze nie wiem po co.
 • @laurentp 00:49:26
  Bingo.
  N.b. to tak samo jak z zabudową terenów zalewowych od czego: mnie krew zalewa, innych, niewinnych (gdzie w historii nigdy nie było powodzi) zalewa, lemingi (siedzące w kredytach w tych apartamętofcach) - i tak zalewa, media zalewają żale debilnych lemingów, które, bidulki "nie wiedziały" (i oczekują, ze teraz podatnicy się zrzucą na ratowanie leminżych debilnych d*p).
 • @laurentp 00:49:26
  PS Osobiście znam miasto, gdzie ogromnym wysiłkiem kilku szeregowych urzędników zrobiono (na siłę, ale o tym sza) rezerwat w takim właśnie klinie. Bez tego klin już by nie istniał. Ówczesny konserwator przyrody, na przełomie PRL/IIIRP przewidział co się będzie działo i uchronił choć trochę ludzi. Inni stawali na głowach, żeby w korycie rzeki nie robić "Londynu", tylko zostawić teren zielony (korytarz przewietrzający + mniejsze koszty usuwania skutków powodzi). Na razie jeszcze ta wizja się broni. Ale jak znam władzie owego "miasta", jest tylko kwestią czasu, gdy park zostanie zamieniony na plac budowy kolejnego apartamętofca.
 • Czy wy też tak macie, otwieram lodówkę a tam żarówka się świeci ?
  Wklejam:
  "Niemcy emitują do atmosfery najwięcej CO2 w całej UE. Tam też umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza.

  Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki zużywa cała UE. Ponadto, mimo rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, nasz zachodni sąsiad jest wciąż niekwestionowanym liderem emisji CO2 w Europie. W skali roku posyłają ze swoich kominów do atmosfery aż 723,3 mln ton CO2 (Polska - 279 mln ton). W przeliczeniu na "głowę" jednego mieszkańca, daje to wynik 9,04 tony/os. (w Polsce - 7,15 tony/os.). Między innymi dlatego spośród wszystkich krajów UE, to w Niemczech umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza."

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03536-Kto-truje-najmocniej-w-UE.htm

  Przypadek ?
 • @Katana 21:22:07
  :)
  Chyba projekt KOD, w dotychczasowej formule, jest powoli zmieniany przez oficerów założycieli.
 • @mac 23:12:50
  Epidemię nowotworową to une mają wewdupie, sądzę.
 • @bez kropki 08:21:04
  Tak, mamamadzi. No i idźmy za zapachem pieniądza. W sensie strzyżenia stada, czyli nas.
 • @bez kropki 08:24:21
  Sprawa zabudowania terenów zalewowych wyszła ongi we Wrocku - woda doszła do pierwszego piętra...
 • Tu masz
  o krzakach jako pogromcach smoka:
  http://bezkropki.neon24.pl/post/136468,smog-proba-racjonalnego-podejscia-do-problemu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej