Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Krzysztof Karoń - "Klątwa" i tabu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jazda obowiązkowa!

 https://www.youtube.com/watch?v=y6bKJXUefIs

KOMENTARZE

 • Aktywny link.
  https://www.youtube.com/watch?v=y6bKJXUefIs

  Edytor postów odrzuca aktywne linki w notkach. Nie rozumiem dlaczego.
 • @ Autorka
  Zawsze się zastanawiałem co się stało ludziom w głowę, że zaczęli przeprowadzać rewolucję
  Wynaturzenia systemu feudalnego?
  Nie wiem...

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 09:18:20
  Myślę, że system feudalny ze swoją hierarchią i obowiązkami był konstrukcją stabilną , zapewniająca jakieś ramy społeczne, a więc i bezpieczeństwo socjalne. Przepęd ludzi do miast - po zniesieniu pańszczyzny i oczynszowaniu /wieś nie miała pieniędzy!/ stworzył tę warstwę nędzarzy, niczego nie umiejących /poza ograniczoną produkcją rolną/ o której mówi Karoń. Nikt nie miał wobec tych ludzi obowiązków /jak feudał, patron/ i podlegali wyłącznie liberałom - kapitalistom w miastach.

  Krzysztof Karoń to super nowa na naszym firmamencie.
  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/
  Jego strona to UNIWERSYTET.
  Polecam!
 • @KOSSOBOR 12:51:18
  "Myślę, że system ze swoją hierarchią i obowiązkami był konstrukcją stabilną , zapewniająca jakieś ramy społeczne, a więc i bezpieczeństwo socjalne."

  Wtedy z pewnością tak było. Teraz mamy UE... :-(

  Dziękuję za namiary na stronę. Muszę się temu przyjrzeć.
 • @KOSSOBOR 12:51:18
  No z tym bezpieczeństwem, to nie wszędzie było tak dobrze. Ale może to tylko u mnie było tak źle. Długo by pisać. I to już całkiem inna historia.
 • @KOSSOBOR 00:33:09
  Nie mam tyle czasu. Ale to, co wyrywkami wysłuchałam, to... Dziwnie jest słyszeć słowa starszych;) np. to o neomarksizmie jako o "totalnej programowej destrukcji":))). Fakt, że jeszcze ktoś inny ogłasza "nagość króla" jakoś mnie pociesza. Dzięki za link.
  Kto może - niech słucha.
 • Bardzo potrzebny wykład
  Faktycznie, materiałów na temat genezy dzisiejszego ustroju jest w języku polskim bardzo mało. Być może dlatego UE ma tak wielkie poparcie wśród Polaków... potrzeba czasu, aby się zorientować, w co się wdepnęło - co zresztą dotyczy również wielu emigrantów na Zachód.
  Rację ma jednak Karoń mówiąc, że Polska jest w tej chwili zbyt słaba i zbyt zdezorganizowana na to, by mogła sobie pozwolić na opuszczenie UE.
 • @Lotna 01:58:25
  Bez przesady. Pewne rzeczy każdy przedstawiciel gatunku homo sapiens sapiens powinien być w stanie wydedukować sobie sam. Wszak ma pofałdowany mózg i zdolność analizy! Ja osobiście otrząsam się na twierdzenia, że dorosły Polak to ktoś, kto potrzebuje, żeby mu to czy owo tłumaczyć. (Wiem, jest FAKTEM, że WIELU jest zagubionych, ale to osobny temat). Osobiście uważam, że w przypadku tych "zagubionych" (co to mózgu im się nie chce użyć) zabrakło wychowania. (W tym miejscu wybacz mi proszę - jestem po lekturze "Zielonych rękawiczek" a tam są tezy pod którymi podpisuję się ręcamy, nogamy i czym się da!) Dlatego wykłady takie jak p. Karonia są bezcenne, tylko trzeba je adresować do... młodzieży. Im się mózgi dopiero meblują. Trzeba ich zatem wyposażyć w narzędzia (w tym pomiarowe - do mierzenia, co jest godne, a co nie)
  A co do opuszczenia przez nas UE (będącego potrzebą chwili), to rzecz nawet nie w tym, czy Polska jest czy nie jest na to zbyt słaba (jest, ale to inny temat, Polska długo będzie słaba pozostając w UE, zwł. w TAKIM UE). Dla dobra Polski (jaka by ona silna tam nie była) najlepiej jest zrobić tak, żeby samo chciało się nas pozbyć;) i poczuło ulgę na myśl, że się pozbyli "niesfornego pięciolatka" (cytuję jednego z tych unijnych bandytów) - hehe.
 • @Jasiek 09:18:20
  Raczej rozwój techniki. I odwieczny "wbudowany" w człeka pęd do bogacenia się. A najgorszym tu czynnikiem było (zawsze było, jest i chyba nadal będzie) to, że ludzie prawi wybierają konserwatyzm. Zamiast podjąć rękawicę, tj. podjąć działania typu "jak uczłowieczyć nowe czasy". - Ja bardzo skracam zagadnienie. W każdym razie "konserwowanie" tego co było nie pomaga. (Przepraszam, boowiązek mnie woła wielkim głosem, może wieczorem zdołam rozwinąć myśl i się wypowiedizeć).
 • @bez kropki 09:13:45
  Łatwo jest osądzać w dniu dzisiejszym i opowiadać o nieużywaniu mózgu. W ogóle łatwo jest osądzać.
  Zarówno Zachód był inny 10, 20 czy 30 lat temu, jak i Unia Europejska nie była dzisiejszą unią, kiedy Polska do niej przystępowała, choć wiele mechanizmów stanowiących o dzisiejszym ich kształcie już działało od dawna.
  Nie czytałam "Zielonych rękawiczek", więc nie znam tez tam zawartych.

  Zgadza się, gdybyśmy mieli opuszczić UE, to najlepiej by było, gdyby to Unia chciała się nas pozbyć. Tylko co dalej? Polska nie ma przemysłu, rolnictwo upada, stosunki ze wszystkimi sąsiadami fatalne, a w Warszawie rząd okupacyjny. Na dodatek zapewne zostalibyśmy ukarani sankcjami. Dalibyśmy radę?
 • @Lotna 13:31:32
  Nieużywanie mózgu jest diagnozą starą. I nie moją;). Tylko poprzednich pokoleń;). Mniej więcej;). Po prostu osoba, która posiada podstawową wiedzę daje rady z ogarnięciem rzeczywistości i nie potrzebuje do tego innych;).
  A radę? Pewnie, że byśmy se dali. Przetrzymalim Hitlera i Stalina, to co nam taka *ujnia;).
 • Co to jest????
  Pies'ezja???
  https://youtu.be/FfYhqL9VV1M?t=582
 • @Ywzan Zeb 15:02:29
  & All

  Bardzo polecam:
  http://www.historiasztuki.com.pl/

  To UNIWERSYTET.
 • @KOSSOBOR 17:43:57
  Znamy:). Ale mniejsza o moje awanturnictwo;). Ten link jest rzeczywiście wart polecenie i czytania - kto nie czytał - popieram, że warto.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej