Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

BÓG - WŁASNOŚĆ - OJCZYZNA i głodne kawałki.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do każdego rzekomo "zbawczego" programu trzeba przyłożyć triadę: BÓG - WŁASNOŚĆ - OJCZYZNA , taki wzorzec z Sevres.

 BÓG – WŁASNOŚĆ – OJCZYZNA  - a wszystko co ponad to - to głodne kawałki.

 

Im bliżej jest czegoś, o czym nie wiemy, a co jednak przewidujemy, pojawiają się liczne zbawcze programy, nawołujące do. Z para królem włącznie. Nie będę wyliczać – wszyscy tutaj jesteśmy raczej zorientowani a także czytamy Nowy Ekran. Po którym owe programy hasają obficie.

Po 23 latach od Okrągłego Stołu większość z nas, szczerze przecież zatroskanych o Ojczyznę, doszła do słusznego wniosku, że scena polityczna jest właśnie tylko sceną, aktorzy grają ustalone role, czasami każą nam klaskać i nazywa się to wyborami,  lecz to i tak nie ma najmniejszego znaczenia dla przebiegu akcji. Gdy coś w życiu oficjalnym  idzie nie tak – inspicjent wyciąga rozporządzenia rządowe i koniec dyskusji.

Są jednak momenty, gdy akcję trzeba nieco podkręcić, by publiczność nie opuściła teatru. Bo przecież aktorzy żyją wyłącznie ze sprzedanych biletów; bez publiczności byliby nikim.

Nie mamy naturalnie najmniejszego wpływu na inspicjenta i aktorów, a także na akcję. Ale… nie musimy kupować każdego programu tego teatru. Możemy nie przyjść na przedstawienie, gdy program będzie do kitu – po prostu.

A do kitu są wszystkie programy, również i te obficie hasające po portalach, w tym i Nowym Ekranie.

Jak rozpoznać program, który jest do kitu? To proste. Należy przyłożyć do niego wzorzec, taki metr z Sevres, zawierający się w trzech słowach: BÓG – WŁASNOŚĆ – OJCZYZNA.

Wówczas żadne, najbardziej zbawcze,  barokowe, republikańskie i srańskie programy nie ostaną się, jako podstawa do ewentualnego budowania naszego państwa i urządzania go w cywilizowany sposób - polski, łaciński, a nie po turańsku, bizantyjsku czy żydowsku.

Te trzy elementy: BÓG – WŁASNOŚĆ – OJCZYZNA są elementami koniecznymi i dostatecznymi do rozpoznania jakiegokolwiek programu. Ponieważ aktor to człowiek do wynajęcia, takoż zawsze na scenie politycznej będą tacy właśnie aktorzy – nie łudźmy się, że „ktoś zbawi Polskę”, jak ostatnio głosi hit internetu. Nam pozostaje w zasadzie tylko selekcja programów.

 

BÓG – uzasadniać nie trzeba, bowiem w prawdziwej POLSKIEJ Polsce – bez Boga ani do proga. Bez Dekalogu po prostu nie można układać ani życia rodzinnego, ani życia społecznego, narodowego, o gospodarczym nie wspominając.  Nie można nawet… prowadzić koniecznych niekiedy wojen, bowiem druga strona kieruje się innymi regułami. [Jakimi? Jedną z nich jest Katyń i wszystkie inne Katynie. Także wyżynanie polskiej inteligencji i ziemian przez Niemców w 1939 roku.]

 

WŁASNOŚĆ – człowiek bez oparcia o swoją własność jest figurą do wynajęcia, cymbałem brzmiącym, liściem na wietrze, oczekującym wyłącznie łaski pańskiej i ochłapu z pańskiego stołu.  Da pociągnąć się, nie mając niczego do stracenia, na wszelkie barykady, zawsze oznakowane fałszywą flagą. Składa daninę krwi, którą konsumują bolki. Człowiek posiadający własność działa rozważnie, a przede wszystkim – ma możliwość działania. Może założyć sklep, portal, rozgłośnie radiową, studio telewizyjne, szkołę,  uczelnię, gazetę. Nawet bank.

Skracając obserwowany okres czasu do lat powojennych, a więc od 1944 roku do dzisiaj – z całą pewnością można stwierdzić, że systematycznie i skutecznie wyzuwa się Polaków z własności. Czy to siłą, jak tuż po 1944 roku, czy łajdackim „prawodawstwem”, czy działaniem ekonomicznym. Rosnące, absurdalne! /od deszczówki, od garbów i od braku garbów/ podatki i opłaty nie są niczym innym w istocie, jak wyzuwaniem z własności. Kto tego nie rozumie – jest idiotą lub przestępcą i nie powinien zabierać głosu publicznie na temat „ratowania Ojczyzny”.

Własność nie stoi w opozycji do honoru. Bóg – Honor – Ojczyzna to triada rycerska. Rycerz, jak wiemy, miał za co walczyć, wyposażenie wojenne rycerza kosztowało majątek  /dobry dekstariusz z wojennym rzędem kosztował kilka wsi/. Obecne polskie społeczeństwo nie jest przesiąknięte etosem rycerskim. Cieszy się, że jeszcze ma ciepłą wodę w kranach i potrafi skutecznie podkulać ogon – bo też i cóż pozostaje niewolnikowi bez własności? Nie ma, poza rozpaczliwym buntem, żadnej możliwości działania i obrony. Bunty kończą się tylko przelewem krwi i systematycznym wyżynaniem kolejnych, prawdziwych, naturalnych  przywódców. Stan zniewolenia nie ulega przecież  zmianie. Buntować się skutecznie można posiadając broń i organizację. Bez pieniędzy, a więc bez  własności – zrobić tego nie można. To ja chcę decydować, kto będzie przywódcą, kto będzie realizował moje potrzeby i wizje. To ja chcę – ze swojej własności – finansować politykę polską. Mam wówczas pewność, że to moje interesy będą realizowane, że cały wysiłek nie pójdzie na marne – jak wszystkie nasze dotychczasowe usiłowania.

Niech dotrze w końcu do wszystkich zacnych i tych mniej zacnych „programistów”, że wasze piramidalne konstrukcje programowe są o kant …. rozbić, bez gwarancji własności. Tak – prywatnej własności Polaków. I gwarancji swobodnego jej rozwoju.

Poza tym triadę Bóg – Honor – Ojczyzna już przerabialiśmy. Z żałosnym skutkiem. Niewolnik nie ma honoru – nie może mieć, po prostu. Takie pojęcie w niewolnictwie nie istnieje. Musi robić, co każą.

 

OJCZYZNA – a to jest właśnie WSPÓLNA WŁASNOŚĆ. Z suwerennym władztwem narodu.

 

C.b.d.o.

 

 

Dzisiaj wysłuchujemy "zbawczych" programów w taki własnie sposób: 

 

 

PS. Osoba prosta, wykonująca pracę gosposi, mająca w dupie etos, prawicę - lewicę a także Adama Michnika oraz przezacnych przywódców tzw. prawicowych i patriotycznych, głosowała na PiS i Kaczyńskiego tylko dlatego, że ten zapewnił jej nabycie skromnego mieszkania spółdzielczego, w którym mieszkała. Gdy JK oddał władzę w 2007 roku, pani Felicja płakała: "Pani Haniu, PRZEGRALIŚMY!"  

I żeby było jasne: na panią Felicję wpłynęła jedynie możliwość uzyskania własności. Żadnym innym uczuciem ani do PiSu, ani do Jarosława Kaczyńskiego nie pałała. 

Mądremu dość. A pani Felicja była mądra.

 

KOMENTARZE

 • Namaszczanie liderów, likwidowanie nieprzychylnych jednostek - Psychiatra Naczelny
  http://www.youtube.com/watch?v=xQl0kv2Pqj8&feature=plcp
 • dobry post
  Bez własności prywatnej obywateli wszystkie polityczne bajdurzenia
  i hasła z ojczyzną włącznie są tylko frazesem. Łatwo to sprawdzić pytając się nowo osiadłych poza granicami polskich emigrantów. Polskę wszędzie można kochać, lecz preferują na odległość i tylko "platonicznie"!
 • @KOSSBOR
  Czorsztyn i Niedzica?

  Jakiś ukryty podtekst?

  5*
 • Kossobor
  Może założyć sklep, portal, rozgłośnie radiową, studio telewizyjne, szkołę, uczelnię, gazetę. Nawet bank.

  Albo można też wydawnictwo założyć...
 • @KOSSBOR
  "...Niech dotrze w końcu do wszystkich zacnych i tych mniej zacnych „programistów”, że wasze piramidalne konstrukcje programowe są o kant …. rozbić, bez gwarancji własności..."

  Miałbym jednak do Ciebie jedną uwagę. Problem nie leży w "zdzierstwie podatkowym", choć ono mogłoby być mniej uciążliwe, a w braku rozwoju własności pracowniczej. Ustawa o spółkach właścicielsko pracowniczych jest do napisania. W naszym "Marszu jak Ghandi po sól" ten temat jest na początku kolejki.

  Jak by się dobrze zastanowić, to Bóg siedzi w własności.
 • @ckhopi 14:39:05
  :)
 • @Stara Baba 18:01:01
  "Bez własności prywatnej obywateli wszystkie polityczne bajdurzenia
  i hasła z ojczyzną włącznie są tylko frazesem. "

  Właśnie. I mnie zupełnie nie ruszają. Chciałabym, żeby i inni to zrozumieli, choć nie wiem, czy JUŻ NIE JEST ZA PÓŹNO.
 • @Ciri 15:21:41 i @ Jazgdyni
  Ta fotografia dobrze oddaje WŁADZTWO. Poza tym - jest piękna :)

  Te dwa zamki nawzajem się pilnowały z oby stron Dunajca. Ale ... w okresie międzywojennym właściciele obu zamków przyjaźnili się i były między nimi doprawdy serdeczne więzi. Ostatni właściciele Niedzicy, Węgrzy, zginęli w katastrofie kolejowej w Polsce bodaj w latach 60tych czy wczesnych 70tych. Właściciele Czorsztyna żyją, mieszkają teraz w nowym Czorsztynie /po utworzeniu sztucznego zbiornika kilka miejscowości znad Dunajca przeniesiono wyżej/ na ulicy ... swojego imienia. A za wstęp do zamku - muszą płacić.
 • @Stara Baba 18:01:01
  Chyba jest celny - bo natychmiast pojawili się tu "gwiazdkowcy - jedynkowcy".
 • @KOSSOBOR
  Nic dodać, nic ująć.
  Jeżeli Bóg - to mamy Dekalog , czyli m.in.ochronę życia
  Jeżeli honor - to nikt mi nie narzuci sowieckiej czy liberalno-lewackiej narracji
  Jeżeli Ojczyzna - to własność i polska racja stanu
 • @coryllus 19:11:18
  Tak! :)
  Życzę Ci okrzepnięcia w swoim wydawnictwie. I takiego rozwoju, bym mogła kiedyś swoją książkę u Ciebie wydać ;) No i pilnuj tej drukarni jak oka w głowie /wiesz, te papiernie z Misia II.../.
 • @nikander 19:11:18
  Nikanderze, jesteśmy z innych bajek - wiem, ale własność prywatna nie wyklucza własności wspólnej, pracowniczej - jak piszesz. To tylko kwestia wolnej woli i sensu ekonomicznego takiej działalności. Podstawą jednak wolnych decyzji wolnego człowieka jest jego prywatna własność. Z tego poziomu może kształtować rzeczywistość - w tym przede wszystkim dobre prawo.

  Wiesz, Jezus z Nazaretu, poza cudami, opierał się na prywatnej własności goszczących Go wyznawców.
 • @KOSSOBOR 20:01:58
  Czy JUŻ NIE JEST ZA PÓŹNO? Jeszcze jest ratunek w Sądach Obywatelskich gdzie w ławie przysięgłych zasiądzie 12 reprezentantów wszystkich warstw Narodu nawet z taką 1 warstwą, która własności po prosu nie chce w związku z obowiązkiem starannej opieki nad nią i wszystko, co jest cięższe od powietrza sprzedaje.
 • @ckhopi 14:39:05
  Przywódcy albo są strugani z banana /za Stanisławem Michalkiewiczem :)/, albo zostają natychmiast uwiązani, uwikłani i spętani. Każdy "na białym koniu" będzie fiutem - nie naszym fiutem. A zawsze - czyimś bolkiem. Więc wiedząc o tym - bierzemy ów wskazany przeze mnie wzorzec z Sevres w postaci triady: BÓG - WŁASNOŚĆ - OJCZYZNA i przykładamy do programu. Jeżeli choć jeden element nie pasuje - WON!!!!!!!!!
 • @
  "PS. Osoba prosta"
  ============

  Osoba prosta zazwyczaj nie ma sztywnego światopoglądu, a jej składowe nie jest w stanie stabilnie, cyklicznie przyporządkowywać poszczególnym siłom politycznym. To tzw płynny elektorat o ile w ogóle raczą ruszyć tyłki i głosować, bo zwykle olewają to mówiąc: - po co, jedna banda... nie bez słuszności zresztą. Tyle że to zwiększa szansa tych gorszych i to już jest argument żeby jednak głosować za większym dobrem ze świadomością że nikt nam nieba nie przychyli, bez złudzeń.

  ======================
  Jeżeli Palikot obieca Wam własność, oczekiwane ustawy, reprywatyzację, odszkodowania, ekwiwalent w ziemi-dobrach za utracony, to będziecie na niego głosować? On może wszystko wszystkim obiecać jak Tusk wielokrotnie, czy SLD wcześniej z gruszkami na wierzbach.
  ======================

  Kto wierzy w PiS, niech głosuje na PiS. Reszta musi utworzyć własny ruch obywatelski, ruch polityczny, nowy ruch katolicki, ruch Narodowej Obrony Terytorialnej. Nie da się tego połączyć w jedno, bo upolitycznimy misje pożytku publicznego, misję dla Polski, dla Narodu Polskiego.

  Nic nie szkodzi na przeszkodzie żebyś Kossobor w takim naszym ruchu tworzyła swoją frakcję. Utopią jest ruch w których 10 mln sympatyków będzie miało takie same poglądy, wartości. Akcent na same priorytety mam nieco inny. Chrystus nie miał własności, ani pierwsi chrześcijanie którzy mając oddali wspólnocie.

  Widziałem TV cmentarz bezdomnych w Łodzi. Umiera ich po 250-300 rocznie w samej Łodzi. Olbrzymi cmentarz już, ofiary III RP. Toczy się wojna z Narodem Polskim i jest wiele równoległych pilnych kwestii do rozwiązania. Czy ci ludzie marzyli o własnym pałacyku i 100 ha wokół niego majątku, parobkach, służących itd? Oni chcieli mieć kąt do mieszkania, jedną izbę i nawet łazienkę na korytarzu, adres gdzie może poczta przychodzić. Pochowano ich na koszt gminy jak padłe psy!!! Hańba takiej Polsce!

  Albo kwestia samobójstw, przecież 99% z nich ma podłoże ekonomiczne, to zawsze jest przynajmniej pośrednia przyczyna niszcząca człowieka. 4 tys ludzi rocznie moglibyśmy uratować, to samo wypadki drogowe, w pracy, a tzw zgony naturalne? Tu umiera rocznie ze 400 tys Polaków! Ilu w wieku powyżej nawet nie średniej krajowej, ale chociaż wieku emerytalnego 67 lat? Umierają młodzi, dla kogoś z Zachodniej, Południowej Europy 60-latek to młokos, tam żyją w zdrowiu po 90 lat.

  Własność tak, ale żeby nie było to znaczenie MAMONY itp bo jednak liberałowie potrafią znaczenia przeinaczyć, własność zgodna z KNS, z katolickim kanonem. Własność jako wartość, jako podstawa rodziny, systemu państwa które wtedy nie będzie panem życia i śmierci obywateli. To zmierza do tego żebyśmy byli niewolnikami na łasce systemu NWO. Niemniej dla ludzi w strasznym położeniu (z którego dużo łatwiej było wyjść na prostą w II RP, czy w PRL!!!) zgodnie z Piramidą Masłowa najpierw najważniejsze jest zabezpieczenie bytu i to nie wymaga od razu realnej własności, ale miłości, troski o bliźnich, empatii do ich strasznego położenia kończącego się na cmentarzu dla bezdomnych.
 • @sigma 19:40:48
  W Dekalogu mamy WSZYSTKO.

  Ojczyzna jest wspólną własnością WŁAŚCICIELI. To oni mogą definiować rację stanu. A nie niewolnicy, wyzuci z własności. Niewolnik kombinuje - kto mu zapewni cieplejszą wodę i wszelką inną szansę na przeżycie. Pojęcie honoru nie ma podstaw i racji bytu wśród niewolników. Niewolnik musi być jedynie sprytny, by przeżyć dłużej i znośniej od innych niewolników. Do czasu utylizacji, naturalnie.
  Honor i racja stanu to pojęcia od niewolnictwa najbardziej odległe.
  Niewolnik nie ma ojczyzny - ma pana.
 • @KOSSOBOR 19:25:42
  > czy JUŻ NIE JEST ZA PÓŹNO.

  NIGDY nie jest za późno :)

  Po odzyskaniu kraju, pierwsze co trzeba zrobić to wyjść z hipokryzji i nazwać rzeczy po imieniu: III RP to struktura przestępcza zorganizowana w państwo!

  Koniec, Kropka. I to otwiera drogę do rewizji WSZYSTKICH decyzji aparatu tego mafijnego państwa. Na czele z rozdawnictwem ZAGRABIONEGO Polakom majątku.


  PS. Twoja fotografia wprowadzająca to jedno z najpiękniejszych zdjęć przedstawiających piękno naszej Ojczyzny ;)
 • "aktorzy grają ustalone role"
  Dlatego nie mamy żadnego wpływu... absolutnie żadnego. Dlatego przykładanie wzorca do jakiegokolwiek programu mija się z celem.
 • @Marek Kajdas 20:12:47
  > Chrystus nie miał własności, ani pierwsi chrześcijanie którzy mając
  > oddali wspólnocie.

  Chrystus nauczał: nie kradnij, nie oszukuj, nie pożądaj rzeczy bliźniego swego oraz "jeśli chcesz być doskonałym ODDAJ ubogim wszystko co POSIADASZ i chodź za mną"

  A pierwsi chrześcijanie oddawali wspólnocie SWOJĄ własność, to co POSIADALI - DOBROWOLNIE.
  I mogli to zrobić tylko dlatego, że to było ICH WŁASNOŚCIĄ.

  Gdyby okradali bliźnich i oddawali łup wspólnocie - to byliby ZŁODZIEJAMI - a nie Chrześcijanami ;)

  I tylko taka komuna jest dobra, bo jest skutkiem DOBROWOLNYCH decyzji ludzi tworzących wspólnotę - i taka komuna jest możliwa TYLKO wśród WOLNYCH ludzi, w wolnościowym państwie.

  Przymusowa komuna to terror i masowe łamanie 7 i 10 przykazania.
 • @goodness 20:04:41
  A jakie możliwości egzekucyjne ma ten cały Sąd Obywatelski, z całym szacunkiem?
 • Może i tak
  Ale kiedyś dawno na kazaniu słyszałem piękne słowa starszego księdza który walczył długie lata o budowę kościoła za komuny.Znaczenie takie mniej więcej- dopóki nie zabiją w tobie Polaka i Wiary Polska będzie trwać w tradycji i w naszych sercach Mogą odebrać ci wszystko zmieniać granice ale duszy zabić i Polskości nie mogą .
  Ten ksiądz powiedział kiedyś gdy kandydatowi na prezydenta miasta robili zdięcia przed mszą- no porobili fotki do kampani kandydat sie pokazał w kościele to teraz proszę kandydata i osoby towarzyszące o ustąpienie miejc starszym osobą a wy sobie postoicie.
 • @KOSSOBOR
  Zakładasz że państwo zawsze będzie zawsze opresyjne, totalitarne, narzucające jakąś narrację (NWO, masoneria, kliki, interesy poszczególnych koterii, oraz zagranicy, czyli zdrada...) i dlatego masz taki priorytet, specyficznie to uzasadniasz. W takim kontekście w 100% masz rację i własność rozumiana bardziej jako samodzielność w utrzymywaniu się bez łaski budżetówki, bez łaski państwa... ma największy sens, to droga do WOLNOŚCI, bo inaczej uzależnienie, czyli niewola... Tylko żeby to była aktywność gospodarcza, a nie pierdzenie w pałace ludzi zamożnych, bo z tego nic nie będzie dobrego dla Polski, Narodu Polskiego. Kasa z lichwy, spekulacji giełdowych, walutowych, pośrednictwa, handlu nieruchomościami. Nie każdy pieniądz jest zarobiony etycznie.

  W praktyce złe państwo zniszczy każdego, także elity przedsiębiorców, ziemian. To kwestia paragrafu, wszystko jedno jakiego. Rebeliantka może wskazać niejeden. Zatem WŁASNOŚĆ nas nie uchroni przed złym państwem!!!

  Jednak gdybyśmy zbudowali lepszą Polskę, to takie państwo nie będzie wrogiem dla obywateli (pomarzyć jeszcze wolno) i wtedy obywatel nawet gołodupiec nie będzie takim niewolnikiem na łasce złego systemu. Racja?

  Poza tym zmniejszyć nacisk systemu na biedotę i roszczeniowców, beneficjentów systemu (to całe miliony wyborców obecnych partii, głównie PO) można poprzez chrześcijańskie zasady współżycia. Zamiast wszechwładnego systemu (Wielkiego Brata) ludziom mogą pomagać ludzie, tak jak to być powinno zgodnie z kompatybilną z chrześcijaństwem zasadą POMOCNICZOŚCI, byle nie altruizmu masońskiego, ale miłości (Bożej) dla bliźnich.

  Nie wiem czy dość jasno to napisałem.
 • @Marek Kajdas 20:12:47
  W opowieści o pani Felicji pokazałam CO REALNIE przemawia do ludzi, jak piszesz - bez sztywnego światopoglądu. Zadaj sobie pytanie - DLACZEGO żadne ugrupowanie, niby poszukując dotarcia do tej "wyborczej magmy" nie wychodzi z WŁASNOŚCIĄ i możliwością tejże własności podtrzymania i rozwoju? Epatujesz miłosierdziem - weź więc tych ludzi do siebie, zbuduj im domy, zapewnij pracę z godziwym i adekwatnym do funkcji wynagrodzeniem.
  Jak każdy polski, lewicujący inteligent - przeciwstawiasz własność - bezdomnym, tudzież jak ostatnio Carcajou pod moim postem - głodnym dzieciom. Nie chce mi się już nawet o tym gadać, sorry. Szkoda na to czasu.
  W ostatnim akapicie zaprzeczasz swoim poprzednim słowom.

  I zapewniam cię, że w tzw. czworakach folwarczni mieli lepiej, niż w czworakach popegeerowskich, po 1989 roku - gdy już wyzuwanie nas z własności przybrało kosmiczne tempo.

  /Niedawno wpadł mi w ręce testament właściciela ziemskiego, gdzie zobowiązywał swoich spadkobierców do utrzymania wszystkich świadczeń - w tym wielu deputatów - wobec ludzi zatrudnionych w majątku. Które to świadczenia skrupulatnie wyliczył, w tym np. comiesięczny przyjazd lekarza z pobliskiego miasta na koszt dworu. Więc przestań, uprzejmie, pieprzyć o pałacykach i służbie, bo mam tego serdecznie dosyć. Wybacz./ Pisałam o własności wszystkich - nie zauważyłeś?

  Pojechanie Palikotem poczytuję za osobista obrazę. Mojej inteligencji. Albo tez już nie wiesz, co piszesz. Więc się ośmieszasz.
  Albo się zdecydujesz, że i Twój program można ocenić wedle wzorca podanego tutaj przeze mnie - albo nie zawracaj głowy.

  Pozdrawiam. Bo przecież doceniam Twoje usiłowania.

  PS. Z samego miłosierdzia można jedynie zbudować przytułki - jak ktoś da na to pieniądze. No właśnie - trzeba je mieć. KNS stworzył Kościół. Mający własność jak najbardziej.
 • @Freedom 20:22:47
  Mnie również ta fotografia ujęła. Jest ... bardzo mocna.
 • @konserwatystka 21:00:03
  Mylisz się - możemy zwoływanie ludzi pod manionymi programami OLAĆ. A poprzeć tylko taki program, który zawiera te trzy elementy. Z nich wypływa cała reszta.
 • @Freedom 21:01:14
  Bardzo Ci dziękuje za wsparcie.

  Z Markiem Kajdasem kłócę się na te tematy od początku i bez urazy. To norma. Dzisiaj jednak zapętlił się okropnie :) To znaczy - że trafiłam z tym wzorcem z Sevres :)))
 • @KOSSOBOR 20:07:53
  Zgoda - najprostsze rozwiazania sa najleprze - jak w naturze

  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 21:56:00
  Jak to się stało, wobec tego, że nigdy po 89 roku nie mieliśmy takiej możliwości, takiego programu? Dlaczego nie zawiązała się grupa ludzi idei zwana powszechnie partią, która by napisała program o którym piszesz?

  Umiejętność wskazania przyczyn a raczej istoty zła jest fundamentem do jego zwalczenia.
 • @KOSSOBOR 21:59:05
  Sąd Obywatelski może mieć duże możliwości egzekucyjne, tylko w prawidłowym łączeniu jego 12 czystych segmentów zbieranych z całej powierzchni kraju. Prywatna własność jest jeszcze. Ale nie obronią jej segmenty niedopasowane, lub w celowym nieładzie. Bez segregacji stanowią tylko górę złomu. Ważne jest nagłośnienie zaistnienia porządku, a Polacy potrafią narysować prosty schemat blokowy i montażowy dobrze działającego 12 - warstwowego organizmu w zakresie natury.
 • @konserwatystka 23:04:47
  Jak to się mówi: to dobre pytanie.

  Odpowiedź jest prosta: agentura różnoraka i zaplanowane działanie na zniszczenie państwa Polaków. Umiem to, przerabiałam, nie chce mi się już nawet o tym pisać. Sama przecież wiesz, o co chodzi.
  W moim dzisiejszym poście chodzi mi o to, by kolejny raz nie zaserwowano Polakom szajsu /który właśnie zewsząd serwują i jeszcze będą chcieli upuścić trochę krwi/.

  Były takie ruchy i propozycje: któryś z ekonomistów /chyba amerykańskich/ powiedział - bodaj w 1989 lub 1990 roku, że należy z samolotów rozrzucać akty własności na wszystko, co jest "państwowe" w Polsce. :) No i UPR - ale Korwin wszystko niszczył i ośmieszał przed każdymi wyborami.
 • @goodness 23:05:33
  Nawet nie potrafię tego skomentować, sorry.
 • @KOSSOBOR
  W takim razie podeprę się profesorami skorom taki gupi jak lewy bót ;)

  http://bojarski.nowyekran.pl/post/78576,kodeks-spolecznej-gospodarki-rynkowej

  Co o tym sądzisz, co o tym sądzicie? Ma to sens czy nie? Zgodne z KNS czy nie? Socjalizm bardziej duchem sowieckiego PRL czy SGR znana z Niemiec itd Europy Zachodniej, Południowej, Skandynawii. Mnie się podoba i wezmę to do programu mojego ruchu :) Oczywiście do nurtu, frakcji SGR.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne

  To ruch wielonurtowy bez pierdół znanych ze Rzbika, nie ma innego dobrego wyjścia żeby jednoczyć niepisowskich Polaków. Zapraszam "własnościowców" do tworzenia takiej frakcji w Obywatelskim Ruchu Wolnościowym i będzie można to szerzej propagować także poza NE.
 • @KOSSOBOR 23:29:45
  Jeśli po 89 roku wciąż działa w Polsce agentura to jakie są możliwości by tak .. sama z siebie się wycofała?

  Twój wpis byłby bardzo dobry jako recepta na budowanie Państwa PO odzyskaniu całkowitej suwerenności. Niestety, w dalszym ciągu pozostajemy pod olbrzymim wpływem agentury rosyjskiej, która nie ma najmniejszego zamiaru się wycofać a nawet czyni takie rzeczy o których się filozofom nie śniło.

  Natomiast uświadamianie społeczeństwa czym jest własność jest niezbędne bo kiedy zmieni się konfiguracja wpływów mocarstw na naszym kontynencie będzie jak znalazł i jako państwo całkowicie demokratyczne wybierzemy taką partię, która hasło "Bóg, Własność i Ojczyzna" zastosuje w praktyce.

  Czego życzę każdemu Polakowi i każdej Polce.
 • @KOSSOBOR 21:51:33
  Palikot był przykładem jak zacnych ludzi potrafią omamić poszczególne partie, ich liderzy od samego 1989 roku. Przecież już wtedy można było wybrać jednak zacniejszych posłów, senatorów. Posłów w przyznanej puli.

  Czy jesteś fanem takich własnościowców jak towarzysz Stokłosa?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Stok%C5%82osa

  Czy musimy bez końca stawiać na kreatury jak ci z UD? Musimy mimo różnic wykreować wreszcie inne nurty polityczne, start ma być wspólny, bo to wymusza konieczność, poza tym może coś z tego dobrego wyniknie.

  Inni posłowie OKP w Sejmie X kadencji:
  Posłowie należący na końcu kadencji do Unii Demokratycznej
  Jacek Ambroziak
  Artur Balazs
  Zbigniew Bobak
  Juliusz Braun
  Michał Chałoński
  Maria Dmochowska
  Krzysztof Dowgiałło
  Radosław Gawlik
  Bronisław Geremek
  Ryszard Helak
  Józefa Hennelowa
  Zbigniew Janas
  Jarosław Kapsa
  Jan Kisiliczyk
  Jerzy Koralewski
  Andrzej Kosmalski
  Józef Kowalczyk
  Jan Król
  Olga Krzyżanowska
  Wiktor Kulerski
  Jacek Kuroń
  Barbara Labuda
  Jan Lityński
  Władysław Liwak
  Andrzej Łapicki
  Henryk Michalak
  Adam Michnik
  Janusz Okrzesik
  Janusz Onyszkiewicz
  Jerzy Osiatyński
  Andrzej Piszel
  Piotr Polmański
  Jan Rokita
  Maria Sielicka-Gracka
  Grażyna Staniszewska
  Maria Stolzman
  Hanna Suchocka
  Anna Urbanowicz
  Michał Bernard Wojtczak
  Henryk Wujec
  Jan Wyrowiński
  Jerzy Zdrada
  Jerzy Zimowski
  Stanisław Żurowski

  Inni senatorowie OKP w Senacie I kadencji:
  Senatorowie należący na końcu kadencji do Unii Demokratycznej
  Stanisław Bernatowicz
  Anna Bogucka-Skowrońska
  Kazimierz Brzeziński
  Gabriela Cwojdzińska
  Władysław Findeisen
  Ryszard Ganowicz
  Henryk Grządzielski
  Gustaw Holoubek
  Cezary Józefiak
  Andrzej Kaliciński
  Jerzy Kłoczowski, złożył ślubowanie 21 czerwca 1990
  Krzysztof Kozłowski
  Erwin Kruk
  Maciej Krzanowski
  Zofia Kuratowska
  Aleksander Paszyński
  Jerzy Regulski
  Ryszard Reiff
  Dorota Simonides, złożyła ślubowanie 1 marca 1990
  Stanisław Stomma
  Andrzej Szczepkowski
  Andrzej Szczypiorski
  Witold Trzeciakowski
  Andrzej Wajda
  Edward Wende
  Andrzej Wielowieyski
  Tadeusz Zieliński
  Stanisław Żak
  Stanisław Żytkowski

  Senator niezrzeszony na końcu kadencji
  Andrzej Celiński

  Od nich się zaczęło, wielu nawet nazwisk żydowskich nie zmieniło, niektórzy już w zaświatach, ale żyjący wszyscy won, trzeba całkiem zmienić sejm, rzeczywistość Polski, nowi ludzie, nowe szyldy, nowe pomysły. Daj też szansę takim niekoniecznie z Twojej bajki, uważasz że jestem bardzo lewicowy? Nie sądzę że aż tak bardzo jak prof. Bojarski :) I wierz mi nie wygnam Cię z majątku kiedy go odzyskasz, ale na wielkie firmy naszych miliarderów, firmy zagraniczne, globalne korporacje, banki jestem cholernie cięty. Poza tym jest lewica i lewica, pamiętaj że dzięki ludziom Piłsudskiego z PPS udało się odzyskać niepodległość. Nie byli zatem aż tak źli. Dalej taka lewica jest, np ludzie z Nowego Obywatela, tam gdzie piszą Gwiazdowie.
 • @Marek Kajdas 23:30:56
  Drogi Marku, błagam.... z tymi profesorami........ Ja to nawet kiedyś czytałam.

  Powiem tak /na skróty/: pani Felicja NIE CHCIAŁA wchodzić w jakieś spółki, współwłasność i insze kooperatywy z jakimkolwiek bliźnim w duchu nauczania etc.. Chciała MIEĆ SWOJE MIESZKANIE NA SWOJĄ WYŁĄCZNĄ WŁASNOŚĆ, do ciężkiej cholery! Dlaczego kochani lewicowcy, zatroskani i pochylający się - koniecznie muszą zmieniać naturę człowieka? Z tego tylko nieszczęścia płyną.
  To za możliwość kupna swojego mieszkania i poczucia, że NARESZCIE COŚ MA pokochała Kaczora, a nie za republikańskie i wszelkie inne pieprzenia - zrozum to. A tym, co miała w jakimś nadmiarze - potrafiła również podzielić się z bardziej potrzebującymi - bez pomocy KNS, polityków i inszych proroków od urządzania ludziom życia /zamieniania go w piekło/.
 • @konserwatystka 23:43:50
  Nikt się nie wycofa, ale chodzi o to, by nie popierać wrzutek. A to możemy zrobić - OLEWAJĄC domniemanych zbawców.
 • @Marek Kajdas 23:49:26
  W 1989 roku nie mieliśmy dostatecznego rozpoznania rzeczywistości. Przecież wiesz. Teraz - wiemy bardzo dużo i mamy też doświadczenie 23 lat świństwa i pozorowanego teatru politycznego. Mam w dupie polityków i kolejnych "przywódców" z ich zbawczymi /???/ programami, jeżeli nie będą owe programy opierały się na B-W-O. To dziwne: zgadzasz się na B i O, zacinając się na W. A Boh trojcu lubit :) Wszystko co potrójne - jest doskonałe.

  Pozdrawiam i pozostaję przy swoim zdaniu. Jak zwykle.

  PS. ŻADEN z prezentowanych tutaj, na nE programów nie podnosi kwestii własności, w tym zwrotu własności obrabowanym Polakom. Żydom własność już zwracają na drodze administracyjnej.
  Brzydko, brzydko, PT Koledzy patrioci od programów wszelakich.
 • @night rat 05:04:23
  Panie @night rat, wypowiadam się tylko w temacie własności i coś mi się zdaje ze nie rozumie pan jej znaczenia. My nie mówimy o własnym telewizorze czy samochodzie za pieniążki. My mówimy o własności nad ziemią, jedynej rzeczy która jest niepomnażalna. To ona może dać prawdziwe zyski wartości liczonej, oraz poczucie prawdziwej wartości honoru i bezpieczeństwa. Bez niej nie stworzy pan prawdziwego państwa. Ta wartość to nie taka sama, którą może pan uzyskać wpłacając pieniążki do banku i po roku wyjąć 6% więcej. To są pieniądze puste, stworzone przez system. Ja wiem ze można ją za nie kupić, jeżeli jest ziemia na sprzedaż, tylko ze wciąż jest to nie to samo. Tam nie ma tradycji, patriotyzmu i kulturowego przywiązania. My mówimy o własności do której należymy my sami i swoją duszą!
  W dawnych czasach to nie pieniądz i klejnoty były największą nagrodą dostawaną przez rycerzy od króla lecz ziemia którą ich za zasługi obdarowywał! Pomyśli pan o tym i dla czego tak było? Pomyśli pan jeszcze dlaczego w miastach ludzie są bardziej podatni na rewolucje i zmiany niż na prowincji? Myśli pan ze dla tego ze są głupsi niż w mieście?
 • @KOSSOBOR 20:01:58
  Chyba tak. Jesteśmy z innych bajek a może nawet innej gliny. W przeciwieństwie do tzw "prawdziwych polaków" uważam, że własność czyni godnym nie tylko szlachciurę, żyda i klechę.
  Jednak nie mogę się w Pańskim tekście doszukać społecznej szczerości.
 • @Freedom 21:01:14
  Coś podobnego...Mylisz komunę z komunią...ot co!
 • Kwestia jaki stosunek ten co ma ziemie ma do Polski
  Ano Hertman Branicki( konfederacja targowicka )miał dużo ziemi .
  Nie jaki Potocki też ma ziemie był czy jest członkiem uni wolności razi pro europejskością
  W 2004 został wybrany na stanowisko sekretarza generalnego Unii Wolności, w 2005 przystąpił do Partii Demokratycznej – demokraci.pl.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Potocki_(pose%C5%82)
  Też ma ziemie
  Sam osobiście byłem kiedyś w mieszkaniu pewnego potomka zacnego
  rodu był bardzo wtedy za PO ale to parę lat temu.Na ścianie wisiały obrazy przodków pomyślałem gdyby mogli by go obili bo zacni i zasłużeni.Też ma ziemie Tragedia narodu jest gdy traci więzi duchowość z Polską a rośnie całe pokolenie unitów bez państwowców.
  Proszę dobrze posłuchać ta Pani dobrze mówi
 • @Browar 07:31:19
  Dobrze mówi to samo co ja
  http://www.youtube.com/watch?v=ImbwRH_1h4w
  chodziło mi o Andrzej Potocki (ur. 1964) - polski polityk, poseł
 • @KOSSOBOR
  Haniu.

  Zauważ, że HONOR rycerski szedł w parze z WŁASNOŚCIĄ. Dzięki własności, ludzie mogli wspomóc wspólnotę, czuć się odpowiedzialnym nie tylko za siebie, bo BÓG był na pierwszym miejscu. Kolejność była bardzo ważna. Za odwagę na wojnie król nadawał tytuł rycerski wraz z własnością.
  W czasie pokoju własność była zobowiązaniem do jałmużny względem biednych i Kościoła, który budował etnos.

  Etnos
  1. kultura (język, gwara, religia, obyczajowość itp.)
  2. genealogia (wspólne losy/wspólna historia, wspólni przodkowie itp.)
  3. poczucie posiadania własnego terytorium i praw do niego
  4. odrębność osobowościowa - wyobrażenia o samych sobie


  Ten PORZĄDEK rodził kulturę duchową, budował hierarchię społeczną, państwo i jego urządzenia.

  Pozdrawiam.
 • Co do genealogii widać to szczególnie w kruchtach krakowskich kościołów
  gdzie możemy widzieć tysiące tablic fundatorów. Tego świadectwa naszej historii nikt nie wymaże.
  W księgach parafialnych spisana jest cała historia rodów. Gdyby historycy badali dokumenty i kroniki Kościoła, trzeba by napisać wszystkie podręczniki od nowa i z całkiem innej perspektywy.
 • @circ 09:51:07
  Kobieto czasem piszesz bardzo trafnie jak teraz !Czasem jak nawiedzona dewota fanatyczka.
  Jakieś przekazy Adama człowieka czy namaszczonego na króla
  Ja jak wypije to staram się nie pisać .Może to objaw religijności
  uniesienia ale lepiej sprawdzić najpierw z nauka kościoła i pismem te przekazy.Kiedyś czytałem o namaszczonym który obali obecną władzę
  i wyprowadzi nas z unii w 2008 i co jajco .
  Wolę circ taką jak teraz bez odlotów jakiś dziwnych przekazów
 • @nikander 07:09:03
  Zamiast lania wód wszelakich "społecznie szczerych" - przytoczyłam anegdotę o pani Felicji, po prostu. Szkoda, że Pan nie zrozumiał.
 • @Browar 07:31:19
  Potocki z UW to zawłaszczone nazwisko. Czysty essskimos.
 • @Browar 07:31:19
  A świnie i zdrajcy /jak Branicki/ byli wszędzie. Tu taki przykładzik:
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/16323,polska-racja-stanu - o niejakim Zubrzyckim.
 • @Faber 08:41:45
  Te "filozoficzne" manowce i wertepy ani na jote nas nie przybliżaja do czegokolwiek.

  Też pozdrawiam.
 • @circ 09:46:13
  Nic dodać, Izo.

  Tak chodzi mi również o POCZUCIE POSIADANIA WŁASNEGO TERYTORIUM. Jeżeli jeszcze w ogóle możemy mieć jakiekolwiek tego poczucie. Mam wątpliwości, graniczące z pewnością, że nie.
 • @circ 09:46:13
  Znam nadanie ziemi /na Pomorzu/ po stanięciu u boku polskiego króla przeciw Krzyżakom, pod Grunwaldem. Potem ta rodzina była w szpicy walki z niemczyzną w XIX wieku - w oparciu wyłącznie o swoja własność, bowiem państwa polskiego nie było /nie mówiąc, naturalnie, o udziale w powstaniach/. Skończyło się konfiskatą niemiecką w 1939 roku, Dachau, następnie konfiskatą komunistyczną i UB. Ja naprawdę wiem, co daje własność i DLACZEGO wyzuwa się z niej Polaków. A te popłuczyny czerwonego myślenia /rodem prosto z... masońskich idei pozbawiania własności, szczególnie własności ziemi/ z tym "zatroskaniem społecznym" są mi wstrętne. Naturalnie koniecznie towarzyszą temu epitety jako to: "hrabie, pałace, służba" etc. Nie chce mi się z takimi ludźmi już gadać. Kompletnie nie rozumieją ISTOTY sprawy i jej wagi dla polskości.

  Ściskam.

  H.
 • @KOSSOBOR 11:29:30
  Ten jegomość jest dokladnie potomkiem jednej z lini Potockich
  Ale tu chodzi oto że ziemia może być zabrana własność zniszcona
  Ale Polskosci duszy ci nie zabiorą Ziemia sama bez człowieka bez ducha
  jest pustym kawałkiem terenu.Zabory przetrwaliśmy dzięki duchowi nie ziem-i ziemi mnieliśmy ho ho.
  Zobacz trafią się ci tacy rodacy jak w tej piosence i co Radzę dobrze posłuchać !!!!!
  Rejtan, czyli historia lubi się powtarzać
  http://www.youtube.com/watch?v=gr1ATYFgyKg&feature=fvwrel
 • @Autorka
  Bóg- Własność- Ojczyzna.

  3 x T A K !!!!!

  Pozdrawiam:))))
 • @AdNovum 13:33:24
  Dziękuję :)

  DLACZEGO ta WŁASNOŚĆ tak tu niektórych wqurza??? To bardzo interesujące jest...
 • Poza tym triadę Bóg – Honor – Ojczyzna już przerabialiśmy.
  Z żałosnym skutkiem.

  Tak może napisać tylko ktoś, kto jej nie przerobił.
 • Własność nie stoi w opozycji do honoru.
  A qrestwo w opozycji do własności.
 • @KOSSOBOR 11:55:55
  Tak to prawda, są takie rodziny. Tylko z nimi także proszę uważać,
  nie wiadomo nieraz komu pod stołem służą! Jest tu na NE jeden
  Krzyżako-Polak, który dobrym w języku obyczajem głośno i jawnie obwieszcza że masonerii służy a na tronie polskim saksońską kukle sobie uzurpuje.
  Co gorsze Prusak ten coraz większy ma posłuch wśród piszących.
 • Dobry tekst
  Muszę przyznać, że pomimo, iż w zapędach PiS widzę, wiele lewicowych pomysłów, to za czasów piastowania stanowiska ministra finansów przez panią Zytę Gilowską, weszło w życie prawo, chyba najbardziej znamienne dla poszanowania własności od początku III Rzeczpospolitej. Chodzi mi oczywiście o zwolnienie z podatku od darowizn i spadków w najbliższej rodzinie (z zachowaniem warunków zgłoszenia itd.).

  Co do Pani wymiany poglądów w komentarzach, to muszę powiedzieć, że zawsze mnie bawi, czemu tak oczywiste pojęcia jak sprawiedliwość, szczerość, przez pewnych intelektualistów, są ubarwiane epitetami. Czym jest sprawiedliwość? Czym jest szczerość? Przecież to chyba jasne.

  Jednak po procesach "ideologicznych" budzimy się, w jakimś absurdzie, gdzie sprawiedliwość nie jest sprawiedliwa, bowiem sprawiedliwość społeczna jest bardziej sprawiedliwa. Szczerość nie jest już szczera, bowiem szczerość społeczna jest "najszczersza". Orwell przewraca się w grobie.

  Dziękuję Pani za piękne zdjęcie i słowa, które mają znaczenie.
 • @KOSSOBOR:"chodzi o to, by nie popierać wrzutek"
  Chodzi o to, że wszystkie opcje są wrzutkami.
  Moskwa nie jest głupia i obstawia wszystkie opcje. Przecież mamy "demokrację".. dla każdego coś dobrego.
 • @Asadow 16:38:45
  ???
  Rzymu też nie spaliłam, jednak wiem, że został spalony. Nawet wiemy kto kazał Rzym podpalić.

  Dżentelmen, który perorował w Sejmie w 1939 roku o honorze narodu - czmychnął wraz z całą "honorową" ferajną za granicę. Gdzie na dodatek całe to towarzystwo biło się między sobą, po czym podlało polską krwią takie choćby Monte Cassino. Na końcu nawet temu honorowemu towarzystwu nie pozwolono wziąć udziału w paradzie zwycięstwa w Londynie, a jednego z nich wcześniej utłuczono w Gibraltarze.
  Honor kosztował hektolitry polskiej krwi. Która poszła na marne.

  Wypraszam sobie takie insynuacje - przerabiałam tę triadę w latach 70tych i 80tych. Znalazłszy się po 1989 roku z ręką w nocniku - jak wszyscy - zaczęłam myśleć. Po prostu.
 • @KOSSOBOR:"DLACZEGO ta WŁASNOŚĆ tak tu niektórych wqurza???"
  To przyszło z Rosji i z Sowietów.. tam nigdy nie było własności na szerszą skalę. To jest sowieckie myślenie.
 • @Asadow 16:47:51
  "Własność nie stoi w opozycji do honoru.
  A qrestwo w opozycji do własności."

  To do mnie?
 • @Stara Baba 17:07:24
  To o mojej rodzinie jest :)

  O kim piszesz?
 • @Stara Baba 17:07:24
  To akurat legalista jezeli idziemy tym tropem to nie Sas raczej sejm prezydent Wojciechowski przed zamachem majowym 1926 ale ja nie jestem legalistą Ludzie mają groźniejsze zboczenia polityczne np popierają PIS. Mi zaprzeczył że jest za masonerią fu tfu.
  Natomiast mimo że nie w wszstkim sie z nim zgadzam mogę na poziomie dyskutować a w pewnych sprawach się zgadzam.

  Szlachta magnateria Rzeczpospolitej pochodziła tez od bojarów kniaziów rosyjskich litewskich szlachty kurlandzkiej pruskie.jCzy ktoś jest zdrajca bo jego przodek np nienawidził Napoleona i walczył jako oficer Austro Węgier
  Lub Najechał Bizacjum chrześcijańskie pod w 551. Może to twoi przodkowie byli.Zdaje się że dzieci nie ponoszą odpowiedzialnosci za przodków.
  Wariatkowo normalne w tym kraju zabrać ludziom klamki
 • @wrzask 18:29:51
  Dziękuję :)

  Tak - zwolnienie od podatku od darowizn i spadków jest arcyważne!
  Moja pani Felicja stanęła murem za Kaczorem jedynie z powodu tego, że MOGŁA WEJŚĆ W POSIADANIE WŁASNOŚCI. Gdzieś o tym wyżej napisałam - chyba odpowiadając Markowi Kajdasowi.

  Oddaję co pisowskie PiSowi, bez zapędów :)
  Mieli wszystko - mogli ruszyć z wolnością gospodarczą dla małych i średnich polskich przedsiębiorców, mogli zwrócić Polakom zagrabiony majątek, mogli wiele innych rzeczy, po których Polacy stanęliby za nimi murem. COŚ ich wstrzymywało........ No i oddali władzę. Musieli?
 • @KOSSOBOR 19:56:30
  To do przeczytania.

  Honor zabrania qrestwa i wymaga poszanowania własności.
  W drugą stronę to nie działa.
 • @Browar 20:01:34
  Widze że nie wiesz o kogo chodzi. Jeżeli jawnie mówi ze jest Polakiem
  z rodziny pruskiej, a jego przodków jako krzyżaków sprowadził w 13 wieku książę Mazowiecki, ale widzi na tronie Polski szwabów i mówi ze jest czynnym masonem, gdzie w glorii opisuje iż ktoś tam po dziś dzień do zakonu niemieckiego należy, to nie ma o czym dyskutować! Tu nie o jego przodków chodzi lecz o jego samego co także na jego przodków
  oczywiście rzutuje!
 • @konserwatystka 19:48:23
  Nie tylko Moskwa obstawia. Inni szatani też tam są czynni.
 • @konserwatystka 19:48:23
  Zauważ jednak, że żadna opcja nie mówi o własności.... To winno dawać do myślenia. /Dla mnie jest to oczywiste./ Pieprzą i konstruują piramidalne i barokowe programy na każdą nogę, a my jesteśmy coraz bardziej ubezwłasnowolnieni. Czym są podwyżki opłat za np. prąd i gaz? Wydzieraniem własności.
 • @KOSSOBOR 20:23:04
  Ma pani absolutną rację. Podwyższyć koszty utrzymania w ten sposób
  aby przeciętny człowiek nie mógł utrzymać swojej własności. Będzie wtedy zmuszony do zdegradowania swojej własności uprzednio ją sprzedając! Oczywiście lepsze kawałki na pniu wykupią lichwiarze systemu!
 • @konserwatystka 19:53:31
  Właśnie czytam "Mickiewicza hermetycznego" Zdzisława Kępińskiego. Włos się jeży! Wyzucie z własności - to idea masońska jest. Sowiety były tego bezpośrednią realizacją. Chociaż Lenin cieszył się jak dziecko na widok flotylli "swoich" royce royllsów /zagrabionych/ w garażu. To tak o tych "sprawiedliwych społecznie" i innych o zapędach do dysponowania nie swoją własnością. Pisarz Aleksy Tołstoj wywoził dla siebie ze Lwowa całe wagony zrabowanych dóbr - taki był sprawiedliwy społecznie i w ogóle. Doprawdy, trudno zrozumieć, że jeszcze ktoś w Polsce w te pierdoły /zbrodnicze/ wierzy.
 • @Browar 20:01:34
  "Wariatkowo normalne w tym kraju zabrać ludziom klamki."

  :)))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Asadow 20:06:16
  Honor to cnota rzadka.
  Honor nakazuje np. bić się do możliwego końca, a nie wrzasnąć, że ma się honor i spieprzać, zostawiając wszystko na zagładę. Mam w dupie taki "honor" - bo to nie jest żaden honor, a opereta.
  Ględzenie o honorze jest mi obce. Zwłaszcza po doświadczeniu "człowieka honoru", jak o Kiszczaku rzekł był inny "człowiek honoru".

  Honor to realna wartość - a nie wrzaski.

  No i cóż właściwie mi po honorze pana Becka?
 • @Stara Baba 20:33:54
  Naturalnie. To jest zaplanowane i konsekwentnie wdrażane. Polin idzie pełną parą - trzeba byś całkowitym baranem, by tego nie widzieć! Albo służyć systemowi.
 • @Stara Baba 20:19:18
  Może o kim innym mówimy musiał bym zobaczyć linki
  Trochę ostro zareagowałem ale to przez koszer PIS tym antysowiet i Grzymski vel Kunik jak za wariatami się dyskutuje to człowiek też głupieje.Wstaw linki oczym gada czy tak jak mówisz powiada.

  Kossobor- W końcu zmęczyłem Prof Cierpisza bardzo ciekawa teoria
  smoleńska ale też mało prawdopodobna moze coś w tym jest
  Ale lektóra ciekawa Dalej nie wiem co tam sie stało?
 • @KOSSOBOR 20:42:48
  Jeśli z taką łatwością Pani uznaje moje poglądy, jako blogera, za filozoficzne "manowce i wertepy", to ja także mam prawo uważać Pani przekonanie za idealistyczne mrzonki, bo takimi są w istocie. Nie pojmuje Pani potęgi jaką jest Natura, jej podstawą jest ciążenie powszechne czyli inaczej zwana -grawitacja-i jeśli uznałem, że w tym wszystkim człowiek jest najważniejszy, to miałem na myśli kondycję i energię człowieka i obywatela Polaka. Jak marna jest dzisiaj duchowa i fizyczna kondycja Polaka, to widać w życiu społecznym i w czasie kiedy trzeba głosować na wyborach do sejmu i samorządów lokalnych. Ja się tak łatwo nie dam zbyć byle jakim komentarzem. Filozofia jest dla ludzi, ja na swoją musiałem pracować i poświęciłem na to bardzo wiele wyrzeczeń. I tak łatwo nie ustępuję przed negacją moich przekonań i Pani też nie pozwolę i nie ustąpię swojego stanowiska w moich przekonaniach. Pozdrawiam serdecznie.
 • @Faber 10:57:06
  Szanowny Faberze.
  Chcąc być grzeczną, kilkakrotnie usiłowałam znaleźć Twój koment, do którego odniosłam się skrótowo. Straciłam sporo czasu. Usunąłeś?

  Ja tu piszę o rzeczach prostych i oczywistych, doskonale znanych, których nie trzeba owijać już żadną specjalną filozofią, choćbyś tam nie wiem ile czasu na to strawił. To już Twój ból.
  Pani Felicja nie "filozowała" ;) - dla niej te sprawy były oczywiste i jasne. Czym mnie zaskoczyła, przyznaję. I ten moment był doskonałą i natychmiastową lekcją dla mnie w zakresie i filozofii i polityki.
  Więc nie oczekuj, proszę, ode mnie dalszego brnięcia tutaj w kwieciste dywagacji na temat natury, OK?
  Również pozdrawiam.
 • @Czarny Borys 00:34:16
  Bez obrazy, ale nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem.
  Tak więc:
  1. Piszę o własności WSZYSTKICH. /O sieci dworów nie piszę, więc proszę tematu nie podnosić. Nie mam czasu na to./
  2. Napisałam, że ŻADNE ugrupowanie nie ma w programie WŁASNOŚCI powszechnej Polaków i gwarancji opieki prawa nad własnością.
  3. Tusk natychmiast podważył mieszkaniówkę PiSu - pani Felicji udało się nabyć mieszkanie natychmiast, po ustawie. Potem nie miałaby szans. Tak więc ten Pana Tusk - to prawdziwe androny.

  Boga i Ojczyznę, mam nadzieję, Pan zrozumiał? Ojczyznę będącą wspólną własnością poszczególnych właścicieli, czyli suwerena. A nie watah partyjnych.
 • @Iza 07:33:15
  Niezależnie od tego, że sama walczę o zwrot własności od 1989 roku, i to nie tylko swojej przecież, sytuacja z panią Felicja podziałała na mnie jak piorun kulisty :) Jasne i proste.

  Dobrze byłoby zebrać razem te wiekopomne cytaty na temat Polaków.

  Ściskam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej