Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12605 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Wnioski płynące z wywiadu z Robertem Winnickim w "Do Rzeczy".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brudne myśli prawicowego pana redaktora Tomasza Terlikowskiego i co z tego wynika dla narodowców.

Link do zdjęcia://dorzeczy.pl/giertycha-do-narodowcow-bym-nie-przyjal/

 

W 25, lipcowym numerze „Do Rzeczy” ukazał się wywiad z Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego, przeprowadzony przez red. Terlikowskiego.

Redaktor Terlikowski narzucił Winnickiemu swoją, obowiązująca na prawicy, narrację, czyli blisko 50% pytań dotyczy Żydów i antysemityzmu Narodowej Demokracji i Dmowskiego, w całkowitym oderwaniu od tamtych czasów i kontekstów. Winnicki zręcznie i stanowczo odpowiada, owszem, ale przecież Terlikowski nie ustępuje i drąży temat do upadłego. Nie wiem, czy po to, by dać Winnickiemu możliwość odporu, czy też chce koniecznie okleić Ruch Narodowy tematami żydowskimi. Co robią w zasadzie wszyscy. Więc Terlikowski mógłby dać sobie z tym spokój i zadawać pytania, które pokazywałyby czytelnikom istotniejsze oblicze narodowców. Ale właściwie takich istotnych pytań nie zadał, więc i na pytania nie o Żydach odpowiedzi Winnickiego ślizgają się po ogólnikach i powierzchni. Że: „… podstawową kategorią polityczną jest dla nas kategoria polskiej siły – ekonomicznej, mentalno- kulturowej, militarnej. „

To zdanie jest na takim poziomie ogólności, że spokojnie mógłby je wypowiedzieć podczas kampanii wyborczej każdy z tzw. prawej strony. I zapewne wypowie, bez zmrużenia oka.

 

Winnicki przywołuje dorobek myśli politycznej Dmowskiego – gdy udaje mu się wciąć w pytania Terlikowskiego o antysemityzmie tegoż – zapominając jednak /albo nie mając o tym pojęcia/, że konkretna praca w sprawie polskiej była robiona w oparciu o POLSKĄ WŁASNOŚĆ; przede wszystkim w oparciu o własność ziemską, bo to była prawdziwa, polska klasa średnia. Taką mieliśmy specyfikę. Bogate mieszczaństwo w Polsce było niemieckie lub żydowskie, a więc zupełnie nie związane z polską sprawą, a często jej wręcz wrogie. Natomiast inteligencja polska, pochodząca od zdeklasowanej po powstaniach szlachty, była najczęściej zlewicowana i związana z ruchami socjalistycznymi. Nie mając oparcia we własności i będąc „płaconą”, a więc najmowaną – lekką ręką dysponowała własnością cudzą. A w rzeczy samej – tę własność ograniczała i utrudniała jej wykorzystywanie. /Nieodmiennie polecam pamiętniki Mieczysława Jałowieckiego./

 

Co więc konkretnego proponuje Winnicki młodym Polakom? Konkretnie to mają się spotykać w domach kultury i będzie fajnie. Naprawdę…

 

Otóż mam prośbę do osób, które mogą link do tej notki przesłać Robertowi Winnickiemu, aby to zrobiły. I żeby Robert Winnicki publicznie i jasno odpowiedział na wiele pytań, dotyczących polskiej własności, w tym dotyczących natychmiastowego zwrotu mienia, zagrabionego Polakom /owej polskiej warstwie średniej/, stosunku narodowców do uwolnienia sprzedaży polskiej ziemi rolnej bez pierwszeństwa jej zwrotu dawnym właścicielom i umożliwienia jej zakupu przez polskich rolników, do kwestii monstrualnych obciążeń podatkowych, zakusów na „sprywatyzowanie” wody w Polsce, zasadności roszczeń żydowskich /65 miliardów $ - o co nie pytał Terlikowski, pytając o… przedwojenny numerus clausus/ i na kilka innych pytań, które zapewne sformułują poniżej komentatorzy. Bardzo o to proszę.

 

Jak Państwo zapewne wiedzą, moim konikiem jest WŁASNOŚĆ, jako klucz do wszelkich działań. Pisałam o tym. Każdy „program”, który tę kwestię pomija – od Złego pochodzi, albo jest zwyczajnym oszustwem. Toczy się wobec Polski wojna ekonomiczna i prawna. Ruch Narodowy, który pomija kwestię POLSKIEJ WŁASNOŚĆI, jest NIEPOROZUMIENIEM.

Albo… porozumieniem, tylko z kim?

 

Wywiad jest zilustrowany fotografią Roberta Winnickiego ze sznurem i pętlą do wieszania.

Doprawdy, w świetle całości wywiadu trudno ocenić, czy to dla jaj, czy to prowokacja, czy niedojrzałość. Albo kanał dla młodych.

 

Jeszcze raz: BÓG – WŁASNOŚĆ – OJCZYZNA, a wszystko inne od Złego pochodzi.

 

Cóż więc wynika z tak prowadzonego z Robertem Winnickim wywiadu? Nic właściwie, poza pakowaniem narodowców w obowiązującą z lewa i z prawa narrację.

Ale też i Winnicki nie wyszedł poza ogólniki. Spokojnie mógł powiedzieć „druga Japonia”, tylko teraz narodowa. Młodszym przypomnę, że hasłem „drugiej Japonii” epatował onegdaj Wałęsa Lech, no i jesteśmy, gdzie jesteśmy.

 

Myślę, że gdyby Ruch Narodowy zaczął skupiać ludzi wokół konkretnego programu gospodarczego i politycznego – odniósłby szybko spory sukces, gdyż wszystko to, co egzystuje w polskiej polityce jako „prawa strona” jest w istocie swej lewicowe.

 

Jeszcze raz: program, który oferowałby ludziom zapewnienie własności i gwarantował spokojne jej pomnażanie, bez morderczego fiskalizmu państwa, program, który zapowiadałby natychmiastowe wycofanie całego szeregu ustaw sejmowych, sprowadzających nas do roli bydła i niewolników – ma ogromną szansę na sukces. Naprawdę większą, niż wymachiwanie stryczkiem i pakowanie się w narrację redaktora Terlikowskiego. A głupie pytania redaktorów Terlikowskich należy ucinać przy szyi.

 

No ale taki program trzeba mieć…

 

Sam stryczek to za mało, dalece za mało. Dokąd to ma zaprowadzić młode pokolenia Polaków po stryczkowym kryterium ulicznym? Dokąd to ma zaprowadzić Polskę?

 

Jak wiemy – najaktywniejszych narodowców wybijano po prostu i zgodnym chórem opluskwiano, czego echa brzmią w pytaniach Terlikowskiego.

 

Politykę buduje się na atrakcyjnym dla wyborców programie, za którym staną murem. Takim murem, który jednocześnie obroni przywódców /o ile będą prawdziwi/.  Niestety, w omawianym wywiadzie nie widzę nawet śladów programu, na który chciałabym zagłosować.

 

I to jest, proszę Państwa, zdumiewające. Jest oczywisty przymus zwycięstwa ruchu narodowego, o ile nie ma tutaj być niemieckich landów, rosyjskich guberni czy Judeopolonii. A Winnicki pokazuje stryczek… Kolejnemu pokoleniu?

[ Wiemy przecież komu ten stryczek pokazuje - to oczywisty chwyt dla tłumu, ale proszę spojrzeć na to tak, jak zaproponowałam powyźej. No i ciekawa jestem, czy autoryzując wywiad, Winnicki wyraził zgodę na tę fotografię, czy była to inicjatywa własna prawicowego tygodnika ... co jest bardzo interesujące. ]

    

KOMENTARZE

 • @Nathanel 01:55:50
  Dzięki za ten koment, Nat. Właśnie i o to też mi szło. "Do Rzeczy" jednak uchodzi za prawicę /w powszechnym mniemaniu/, a tu taaaki zapaszek...
 • @Nathanel 03:01:16
  No więc ustawił sobie natychmiast Winnickiego "do bicia". Ale i Winnicki cieniuuutki w sprawach, o których pisałam w notce.

  Dla mnie rekolekcje może głosić wyłącznie kapłan. Również żadnych szafarzy nie uznaję.
 • @KOSSOBOR
  1. Terlikowski stracił u mnie namiastki zaufania po ataku na abp.
  Dalej - to rzeczywiście tylko "cyngiel' do niszczenia spraw narodowych.

  2. Winnicki ma małe szanse, jako przywódca, gdyż nie ma spójnej wizji rozwoju sytuacji a opieranie się na Dmowskim jest obecnie mało przystające do okoliczności.

  3. Własność - owszem, ale traktowana jako "boża dzierżawa", która ma służyć społeczeństwu. Zwłaszcza ziemi.

  Proszę mi powiedzieć, czy zwrot majątków ziemskich obecnie nie byłby tym oddaniem 65 mld USD?
  Kto by to przejął?Czy nie nastąpiłoby natychmiastowe przekazanie tej "własności" w obce ręce ?
  Aby być ziemianinem - trzeba tam spędzić życie, nauczyć się gospodarowania.

  Pyskować o konieczności powrotu odbudowie ziemiaństwa w ten sposób - to tylko kretyn może pisać.
 • @Nathanel 03:53:56
  //Winnicki to "przywódca" z rozdzielnika.Kiedyś już o tym pisałem.
  Zero osobistych osiagnięć- tylko uklady. //

  Gdybyś miał na to dowody, to bym cię nie rozszarpała.
  Mnie też ciekawi skąd on się wziął, czekam jednak na fakty, nie domniemania.
 • @Nathanel 03:53:56
  Jedno trzeba mu przyznać, że jest bardzo trzeźwy w rozmowie z kimkolwiek.
  Terlikowski to nie jest umysł wysokich lotów, więc wyszło jak wyszło.
 • @Krzysztof J. Wojtas 04:37:29
  Aby być ziemianinem - trzeba tam spędzić życie, nauczyć się gospodarowania.
  Pyskować o konieczności powrotu odbudowie ziemiaństwa w ten sposób - to tylko kretyn może pisać.

  Słyszałeś Pan kiedyś o "Świętym prawie własności" i ,że kradzione nie tuczy.

  Ziemianinem się rodzi ,a nie zostaje z powody orania ziemi.Po zatem z chama nigdy nie zrobi się pana.

  Ale do kogo ja piszę do lewaka , którego idol pisał "grab ograbionych"
 • ----dziecięca ciuciubabka -zakryć oczy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_w_Polsce Publicyści katoliccy
  Tomasz Terlikowski
  -------
  Oprócz licznych duchownych, także wielu świeckich pisze i mówi na tematy związane z wiarą Kościoła: zarówno do mediów katolickich jak i świeckich. Są to m.in.:

  Grzegorz Górny
  Marek Horodniczy
  Dariusz Karłowicz
  Paweł Milcarek
  Zbigniew Nosowski
  Tomasz Terlikowski
 • @liberalkonserwatywny 08:18:38
  No i widać tę słomę z butów wystającą.
 • Krzysztof J. Wojtas 27.07.2013 09:40:37
  Polska się zmieniła i 100% powrotu do tego co było już nie będzie.

  Problemem też są koszty PRL, kto i w jakim zakresie ma je ponosić. Przedstawiciele ziemiaństwa też uczestniczyli w budowie poprzedniego systemu a teraz domagają się zwrotu swojej własności. Z drugiej strony majątek narodowy był budowany przez zwykłych chłopów i zwykłych robotników. Czy ich owoce pracy nie są "świętym prawem własności"?

  Polskę trzeba zbudować od nowa. Nową IV Rzeczpospolitą w której wszyscy będą podmiotem a nie tylko wybrane grupy.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 10:06:14
  Zgoda.
  Ale do budowy trzeba użyć "rzeczy starych i nowych", bo nie wszystko było złe.

  generalnie - nie jestem przeciwnikiem RN; mam tylko nadzieję, że ci ludzie będą dojrzewać do roli, jaką RN może (lub powinien) w Polsce odgrywać.

  Tu zaś możemy rozważać zasady na jakich można i trzeba dokonać odbudowy po upadku tego systemu. A krach się zbliża - czasu mało.
 • @Krzysztof J. Wojtas 04:37:29
  Pan, Wojtas, jest rzeczywiście z innej "cywilizacji". Dlatego Pan wylatuje stąd. Nie mam przyjemności.
 • @mnich zarazy 10:06:14
  Toś się autorce naraził:-P To co proponujesz można nazwać opcją zerową. Budowa IV RP to dobry pomysł i ja go popieram.
  Na tej samej zasadzie (własność) można skarżyć PRL, że odebrała nam (50 i 60 latkom) możliwości rozwoju, stosowne do naszych predyspozycji intelektualnych. Że promowała towarzyszy Winnickich i Aniołów. Długo można by pisać, ale nie widzę większego sensu. To utopia. I jak każda utopia nie licząca się z faktami i realnymi szansami jest niemożliwa do realizacji.
 • Krzysztof J. Wojtas 27.07.2013 10:16:19
  Oczywiście, że nie wszystko było złe. Ja również do RN nie jestem negatywnie nastawiony. Niech działają, tylko czy zechcą współpracować z innymi?
 • gallux 27.07.2013 10:23:17
  Coś w tym stylu. Oczywiście nie odrzucamy dobrych rozwiązań ale kierujemy się dobrem wszystkich, również koszty zmian dzielimy proporcjonalnie.
 • @mnich zarazy 10:06:14
  "Przedstawiciele ziemiaństwa też uczestniczyli w budowie poprzedniego systemu" - doucz się, zanim publicznie zabierzesz głos. A najlepiej - nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia, natomiast posiadasz zideologizowany, czerwony łeb. Jak wielu tutaj. To wielkie zwycięstwo żydokomuny. Ziemi oddać Polakom nie wolno, ale Żydom w podskokach będziesz płacił 65 miliardów $. Zapewne w polskiej ziemi, wodach i co tam jeszcze stałego zostało goim pod nogami.
  A przy okazji: ponad 400 tysiącom chłopskich rodzin zabrano ziemię w ramach "rozkułaczania". Mówi Ci to coś?
 • KOSSOBOR 27.07.2013 10:30:53
  Zanim zarzucisz coś komuś to sprawdź!

  Gdzie ja napisałem o zwrocie Żydom 65 mld?

  A co do braków w nauce to może spojrzysz na swoją głowę. Niejeden z Ziemiaństwa budował system, niejeden z jego przodków uczestniczył w rozbiorach (skąd te tytuły hrabiowskie?), ale na prawo własności (i tylko na to prawo, i tylko względem siebie) się powołują.

  Co do rozkułaczonych chłopów? Nie zasłaniaj się interesem chłopów! Ciekawe czy będziesz chronił ich przed dotowaną a więc nieuczciwą konkurencją ze strony Chin? Czy wtedy powołasz się na niewidzialną rękę rynku?

  Boże chroń nas przed przyjaciółmi.
 • @KOSSOBOR 10:30:53
  " A najlepiej - nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia, natomiast posiadasz zideologizowany, czerwony łeb."

  Odmawianie komuś prawa głosu, tylko na podstawie tego, że nie zgadza się utopią proponowana przez Ciebie, to chyba nie o to chodzi w Klubie Dyletantów.
  Rozumiem, że ja też jestem tym czerwonym łbem?
 • @mnich zarazy 10:39:37
  Bzdury piszesz, po prostu. Ideologiczne bzdury. Poczytaj trochę o roli ziemiaństwa w XIX i na początku XX wieku. Nie było przypadkiem, że żydokomuna odebrała własność polskiemu ziemiaństwu i zamożniejszym chłopom. Prezentujesz tu poglądy klasycznej żydokomuny.

  O reprywatyzację walczyliśmy ramię w ramię z chłopami. Więc nie wypisuj bzdur.
 • gallux 27.07.2013 10:55:57
  By odbudować Polskę zostało zawartych wiele kompromisów. Z wielu roszczeń zrezygnowano! Wiele spraw wybaczono.

  Teraz też musimy dopracować się pewnego kompromisu. Ja na przykład pochodzę z rodziny chłopskiej, mój dziadek za grosze musiał oddawać część zebranych plonów. Czy mam się domagać rekompensaty? A co ze starszymi schorowanymi ludźmi? To z ich pracy pobudowano szpitale i wykształcono wielu lekarzy. Czy mamy im odmówić leczenia?

  Jest bardzo wiele krzywd do naprawienia, i ogromne wyzwania przed którymi stoi Polska,. Jeśli każdy będzie patrzył tylko na swój interes to już po nas. Choć pewnie część się załapie na posadę karbowego u nowych panów.
 • @mnich zarazy 10:39:37
  Nikt nawet nie zapyta się Ciebie, czy zgadzasz się oddać Żydom te 65 mld. $. Sejm uchwali, rząd podpisze i szlus. Potem w lesie natkniesz się na tabliczkę: "Fu"r Polen - verboten", a za szklankę wody będziesz płacił własną krwią. Jak w Palestynie.

  "Co do rozkułaczonych chłopów? Nie zasłaniaj się interesem chłopów! Ciekawe czy będziesz chronił ich przed dotowaną a więc nieuczciwą konkurencją ze strony Chin? Czy wtedy powołasz się na niewidzialną rękę rynku?" daruj sobie bełkoty, dobrze?
 • KOSSOBOR 27.07.2013 11:17:06
  "Nikt nawet nie zapyta się Ciebie, czy zgadzasz się oddać Żydom te 65 mld. $. Sejm uchwali, rząd podpisze i szlus. Potem w lesie natkniesz się na tabliczkę: "Fu"r Polen - verboten", a za szklankę wody będziesz płacił własną krwią. Jak w Palestynie. "

  Daruj sobie pomówienia pod moim adresem, bo stajesz się osobą z którą nie warto rozmawiać?

  ""Co do rozkułaczonych chłopów? Nie zasłaniaj się interesem chłopów! Ciekawe czy będziesz chronił ich przed dotowaną a więc nieuczciwą konkurencją ze strony Chin? Czy wtedy powołasz się na niewidzialną rękę rynku?" daruj sobie bełkoty, dobrze?"

  Co dla ciebie jest bełkotem, dla innych jest "być albo nie być". Postawa jaką prezentujesz jest postawą widzenia czubka swojego nosa!

  Pozdrawiam i żegnam, nie warto z tobą rozmawiać.
 • @mnich zarazy 11:25:01
  Prawo własności jest święte. Kropka. Kossobor ma rację. To bardzo dziwne, że sprawa budowy wspólnego stołu PRL jest dla Ciebie ważniejsza, do paserskiej jego sprzedaży. Najpierw należy zwrócić Polakom własność. Nowe podmioty proponujesz: złodziei i okradzionych w budowie nowej Polski?
 • @gallux 10:53:08
  A nie przyszło Ci do głowy, Galluxie, że w takim opluciu ziemian, które kontynuujesz - był cel? I Ty, ze swoją inteligencją, powtarzasz te głodne kawałki??? Polecam lektury o roli ziemian w XIX i pierwszych dekadach XX wieku. W tym - pamiętniki.
  Własność ziemi jest kluczem do Polski. Za chwilę KAŻDY będzie mógł kupić ziemię rolną tutaj. Masz na to kasę? Skąd bunty chłopskie w Szczecińskim? Pokojarz fakty! Ideologia potrafi zniszczyć inteligencję, niestety. A wbita w szkołach nienawiść do ziemiaństwa do dzisiaj skutkuje...

  Nie masz pojęcia, co wypisywano po wojnie w pomorskich gazetach o jednym z najwybitniejszych rolników na Pomorzu /rodzina/, noszącym nazwisko niebywale dla Pomorza zasłużone, senatorze II RP, prezesie Związku Ziemian, majorze WP, odznaczonym pierwszym w wojnie bolszewickiej orderem Virtuti Militari, na którą to wojnę wystawił oddział z własnej ziemi. We wrześniu 1939 roku nie musiał iść na wojnę - poszedł na ochotnika, zostawiając troje maleńkich dzieci. Leży w dołach katyńskich. Gdy po wojnie pisano, jak to dziedzic S. leżał zarzygany pod schodami dworu - nie mógł się bronić. A Ty i Mnich Zarazy kontynuujecie tę narrację żydokomuny. Gratuluję...
  To tyle na ten temat.
 • @gallux 10:55:57
  Wywalam to, przeszedłeś granicę.
 • @mnich zarazy 10:06:14
  .  "Polskę trzeba zbudować od nowa."

  I za to KOSSBOR mnie nienawidzi.
 • @mnich zarazy 11:25:01
  Nareszcie. Bardzo się cieszę.
 • @mnich zarazy 11:13:21
  Zarówno Ty, jak i ja, twardo stąpamy po ziemi.
  Równe szanse dla wszystkich. Wyrównywanie szans tam gdzie to jest niezbędne. I to by było na tyle.
 • @gallux 10:53:08
  Dodaj mnie tutaj.

  Bo w tym momencie KOSSOBOR się zacietrzewia i chętnie by obskakała nasze zwłoki.

  A ja jej przyjaźnie kładę - NIE MOŻNA BYĆ NIEWOLNIKIEM PRZESZŁOŚCI
 • @KOSSOBOR
  .


  " Daj mi milion ludzi, a spełnię promil twoich życzeń..."


  .
 • @mnich zarazy 10:06:14
  "Polskę trzeba zbudować od nowa. Nową IV Rzeczpospolitą w której wszyscy będą podmiotem a nie tylko wybrane grupy."

  Wolę z "głupim" zgubić jak z mądrym znaleźć....
 • @KOSSOBOR 11:34:58
  Zrobisz jak zechcesz, to twój blog. Znikam. Dziękuję za uwagę.
 • zgadzam się
  - nie budowanie po raz kolejny Polski " od nowa", tylko w oparciu o wypracowane już , najlepsze dla naszego kraju wzorce , które stanowić powinny twórczą kontynuację dla tej budowy.
 • @prof.HKM 12:01:26
  Na nic Twoja zgoda na budowę Nowej Polski, nikt nie chce wyrównać terenu i równoważności. Trójka o znamionach liczby parzystej nie może być poziomicą tej budowy:)
 • ·
  Czy własność to także odpowiedzialność i wdzięczność czy tylko prawo do postawienia ściany i zastrzelenia nieproszonych?
 • ...
  Zamiast szukać porozumienia my się pomiędzy sobą ciągle kłócimy i ciągle spieramy. Ludzie polecieli na Teneryfę, aby ze sobą podyskutować poznać się lepiej, poznać swoją historię, poznać się jako ludzie, a niektórzy z państwa tutaj jak stare baby. I co to da?

  NIC NIE ZASTĄPI OSOBISTEGO KONTAKTU Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM, TAK JAK KIEDYŚ NA SEJMIKACH SZLACHECKICH WSZYSCY SIĘ ZNALI I TO OD POKOLEŃ, WTEDY BYŁA SZANSA WYBRAĆ NA PRZYWÓDCĘ TEGO NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH...

  A tak poza tym, dziwię się że Polacy nie chcą nie rozumieją tego, że zabrane nieruchomości Polakom dekretami stalinowskimi, inaczej bierutowskimi dzisiaj powinny powrócić do prawowitych właścicieli.

  Może w takim razie lepiej, by było jakby tę ziemię przejęli w posiadanie Niemcy albo żydzi albo postkomuna, bo nie rozumiem?

  A jeżeli nawet po zwrocie tej ziemi nieruchomości, majątku, ich właściciel ją sprzeda, to jednak pieniądze pozostaną nadal w jego rękach, a on na pewno będzie chciał sobie na własność za te pieniądze kupić kawałek ziemi, a może rozwinie swoją firmę, da pracę innym, wykształci swoje dzieci, a może dzięki nim będzie wspomagał sprawę polską łożąc na narodową sprawę?

  Dlaczego nie myślimy pozytywnie tylko negatywnie, jak państwo chcecie zbudować wielkość Polski, tymi ciągłymi sporami i kłótniami?

  Polacy bez ziemi, bez polskiej ziemi i własności staną się narodem niewolników, niech niektórzy z nas zdadzą sobie wreszcie z tego sprawę...

  i jeszcze jedno, pan Winnicki z nicości ponownie do życia powołał w Polsce ruch narodowy, od nowa powołał do życia Młodzież Wszechpolską, dzięki temu młodzi Polacy mogą się zrzeszać, organizować, działać wspólnie na rzecz Wielkiej Polski, a państwo tutaj, że on jest z nadania, i że to żaden przywódca?

  A co państwo uczynili w tej sprawie? Jeżeli Winnicki jest z nadania, to tym bardziej cały PiS jest z nadania! Już nie wspominając o innych partiach politycznych działających obecnie w Polsce.
 • @mirakles 12:22:34
  Własność to Polska gościnność, która wymaga szacunku od gości. Chyba nie zaliczasz się do gości co kradną rodowe srebra gospodarza itd. Twoja propozycja postawienia ściany i zastrzelenia nieproszonych?
 • @goodness 12:39:54
  " NIC NIE ZASTĄPI OSOBISTEGO KONTAKTU Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM, TAK JAK KIEDYŚ NA SEJMIKACH SZLACHECKICH WSZYSCY SIĘ ZNALI I TO OD POKOLEŃ, WTEDY BYŁA SZANSA WYBRAĆ NA PRZYWÓDCĘ TEGO NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH..."

  No...
 • ?
  A CO DO TERLIKOWSKIEGO TO ON PRZEZ WIELE LAT PISAŁ O JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWIE, PROMOWAŁ TO KŁAMSTWO NA ŁAMACH PISM, NA KTÓRYCH PUBLIKOWAŁ SWOJE FELIETONY, TO ON NIEDAWNO PRZYZNAŁ SIĘ DO TEGO, ŻE JEST W POŁOWIE ŻYDEM, MOŻE Z TEGO POWODU, CIĄGLE DOSKWIERA MU "POLSKI" ANTYSEMITYZM, MOŻE Z TEGO POWODU CHCE W POLSCE JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA, ZAMIAST CHRZEŚCIJAŃSTWA?
 • @Paweł Tonderski 12:38:55
  Mamy wiele przekazów historycznych świadczących o tym, że milczący głupiec może uchodzić za mędrca. Tak jest i w tym konkretnym przypadku.
  Przypominam osobę posła upickiego ziemi trockiej Władysława Sicińskiego "ja nie pozwalam na prolongatę!".
  Tak się tam wszyscy znali i szanowali, że "znany i szanowany poseł" musiał uchodzić chyłkiem pod osłoną nocy. "Bodajby przepadł" zakrzyknął również znany i szanowany wojewoda Szczawiński, na co Wysoka Izba odkrzyknęła "Amen".
  Takie dyrdymały można pisać do osób nieświadomych historii własnej Ojczyzny.
 • @SpiritoLibero 12:45:08
  Proste jak drut. Masz bezpośredni kontakt zemną, przez Internet w tej dyskusji do szlachetnych ludzi można nas zaliczyć, bo niczego nie ukrywamy. Ale musisz się zgodzić na konkurs do kompetencji budowy fundamentów dla drapaczy chmur, byle chłystek ich nie posiada.
 • @gallux 12:55:42
  A kto panu kazał wybierać głupca spośród szlachty? A może lepiej według pana byłoby wybrać jakiegoś rabina w przebraniu szlachcica?

  Po to właśnie były potrzebne sejmiki, aby głupców i opojów nie wybierać do władzy..., jednak w pewnym momencie odeszliśmy od tych wzorców i to spowodowało upadek Polski...
 • @Paweł Tonderski 13:01:25
  Panie Tonderski. Nie czytałem nigdzie żeby poseł ziemi upickiej był głupcem bądź opojem. Upraszczasz pan historię, tak samo jak Autorka tekstu upraszcza sprawę "własności".
 • @goodness 13:00:01
  Kontakt bezpośredni, rozmowy prosto w oczy są niezastąpione w porównaniu do tego co tutaj czynimy... Trzeba się czasem ruszyć sprzed ekranu komputera, aby swojemu interlokutorowi poprzeć prosto w oczy...
 • @Paweł Tonderski 13:01:25
  Po to właśnie były potrzebne sejmiki, aby głupców i opojów nie wybierać do władzy..., I należy od sejmików zacząć, odbudowę Polski. Serdecznie Pozdrawiam
 • @gallux 13:06:05
  Proszę pana sprawy własności, jak to pan nazwał, tak naprawdę są bardzo proste, to komuniści i żydokomuna tak te sprawy w Polsce pogmatwała...
 • @Paweł Tonderski 13:06:19
  Bezpośrednia racja. Nawet podanie bezpośrednio ręki dużo mówi o jej właścicielu, jak segregacja wedle narządu dotyku, inteligentnych i na roboli z odciskami na rękach itd. dla innych posiadanych zmysłów człowieka.
 • @Paweł Tonderski 13:08:25
  Oczywiście ma pan rację, że sprawy własności są bardzo proste. Zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę wojnę i spalone archiwa. Albo upadek Powstania Styczniowego i konfiskatę majątków.
  Czy szanowny pan może podać cezurę czasową, od której będziemy mogli rozpocząć "dziejową sprawiedliwość"? A przy okazji wskazać na źródła, wiarygodne i niepodważalne?
 • @gallux 13:15:35
  Tylko na tych archiwalnych oryginalnych dokumentach, które są w posiadaniu spadkobierców, przecież to oczywiste.

  Na jakiej podstawie rodzina KACZYŃSKICH UZYSKAŁA PRAWO DO MIESZKANIA NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU?
 • @liberalkonserwatywny 08:18:38
  To sowa mojej śp. Babci (Po zatem z chama nigdy nie zrobi się pana.) < odwrotnie zawsze!!!
 • @Paweł Tonderski 13:19:00
  "Na jakiej podstawie rodzina KACZYŃSKICH UZYSKAŁA PRAWO DO MIESZKANIA NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU?"

  Poproszę o wiarygodne źródła, że rodzina Kaczyńskich uzyskała prawo do mieszkania? Powtarzam: poproszę o wiarygodne źródła, że było jak twierdzisz. Konkretnie chodzi mi o akt własności oraz o decyzję zwrotu wydaną przez ówczesne władze.
  Dyskusja z takimi jak ty prawie zawsze sprowadza się do opluwania. Ale to już przerabialiśmy i na to się uodporniliśmy. Napisz jeszcze, że Kaczyński gwałcił kota i będziemy w domu:-)
 • @goodness 12:39:54
  // Własność to Polska gościnność, która wymaga szacunku od gości. Chyba nie zaliczasz się do gości co kradną rodowe srebra gospodarza itd. Twoja propozycja postawienia ściany i zastrzelenia nieproszonych? //

  Do miłośników sreber się nie zaliczam. Uznaję natomiast święte prawo do życia nie tylko uprzywilejowanych.
 • @gallux 13:25:03
  Nikogo nie opluwam, zapytałem się na jakiej podstawie zwrócono prawo do własności do mieszkania na Warszawskim Żoliborzu. Co w tym jest obraźliwego, to normalna sprawa.

  To ja mam panu przedstawiać akt własności mieszkania należącego do rodziny Kaczyńskich? Czy pan jest o zdrowych zmysłach?
 • To jest ciekawe,
  jak ustawienie prawa do posiadania jako kardynalnego prawa człowieka rozjusza róznych jędrków-mędrków.
  Jak się ma to zaprzeczanie dawnym ziemianom zwrotu majątków w świetle faktu, że uznano prawo do odszkodowań za majątki przepadłe na Kresach?
  Jak to się ma do uznania prawa do szemranych własności Żydów amerykańskich, którzy najpierw przyczynili się do wymordowania swoich polskich współbraci, a teraz pracowicie prowadzą przedsiębiorstwo Holocaust na ich grobach?
  Dlaczego polscy ziemianie, polska szlachta, polscy młynarze, piekarze, aptekarze, przedsiębiorcy etc - nie mają prawa do zwrotu zagrabionej im własności?

  Wystarczyło kilka pokoleń żydokomunistycznej edukacji - i mamy piewców zagrabionej własności i "świętego prawa własności zagrabionej".
 • @gallux 13:25:03
  A I JESZCZE JEDNO, PANIE GALLUX JA NIE PODWAŻAM PRAWA DO WŁASNOŚCI DO TEGO MIEsZKANIA, NAPISAŁEM TO ZDANIE TYLKO PO TO, ABY PANU UZMYSŁOWIĆ, ŻE LUDZIE w Polsce ODZYSKUJĄ SWOJE WŁASNOŚCI NA PODSTAWIE ORYGINALNYCH DOKUMENTÓW I AKTÓW WŁASNOŚCI, KTÓRE POSIADAJĄ.

  A pan jak zwykle w moim pytaniu wyszukał złych intencji, złej woli i tego,że ja chcę opluć Kaczyńskich.

  Nie pojmuję pana zachowania.
 • @jazgdyni 11:36:59
  Kossobor gardzi inteligenckimi pomysłami z czapy. I będzie bronić swojego w tej mierze zdania, bowiem ma ku temu podstawy - nie z czapy, Januszu, a z historii rodzinnej.
  Pisałeś kiedyś o elitach. O konieczności odtworzenia tych elit. z kogo? Z Wojasa, Mnicha i Galluxsa, którzy nie wiedzą, o czym mówią, ale na hasło: ziemianie polscy reagują, jak wytresowane przez żydokomunę psy - toczeniem piany i warczeniem? Weź, daj sobie spokój...
 • @mesa boogie 11:58:47
  Dziękuję, Marku, za wsparcie. Te inteligenckie teorie są niebywałe ... A sądziłam, że żydokomuna już z tych tu głów wywietrzała. Ale jak widać - budowanie na zawiści i windowaniu się kosztem pogrążania innych - jest trwałe.
  Koleżanka mi opowiadała, jak w nieborowskiej jadalni, przy obiedzie, jakaś żydowska, komunistyczna działaczka, rozglądając się po dobrach radziwiłłowskich i sadowiąc się na krześle przy stole, głośno westchnęła: "No, nareszcie czuję się jak u siebie..." Kamerdynerom radziwiłowskim, którzy obsługiwali /po wojnie!!!/ stół - ponoć półmiski z rąk wypadły z wrażenia.

  A potomkowie fornali do dzisiaj wierzą, że ta "rewolucja" to była naprawdę :)))

  Mądremu dość.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @
  Wspaniałe analiza.
 • @mirakles 12:22:34
  "Czy własność to także odpowiedzialność i wdzięczność czy tylko prawo do postawienia ściany i zastrzelenia nieproszonych?"

  W Polsce własność nie była stawianiem ściany i strzelaniem do nieproszonych. Mury i getta to nie nasza cywilizacja. No proszę Cię...

  Odsyłam uporczywie do wspomnień z XIX i początku XX wieku.
 • @Paweł Tonderski 12:38:55
  "Polacy bez ziemi, bez polskiej ziemi i własności staną się narodem niewolników, niech niektórzy z nas zdadzą sobie wreszcie z tego sprawę..."

  Stale usiłuję o tym pisać. I oczekuję JASNEJ odpowiedzi od Winnickiego w tej mierze. Na wiarę już niczego nie przyjmę. Reszta - w notce.
 • @KOSSOBOR 14:10:27
  Ależ moja droga, nie wstydzimy się swoich przodków, swoich majątków, swojej szlacheckości. To często powód do dumy.
  No może nie wtedy jak Lubomirski wżenia się w Kulczyków, czy jakoś tak.

  Ja tylko nie chcę być niewolnikiem przeszłości.

  Napisałem tobie - "Daj mi milion ludzi, to załatwię ci promil tego...". Co oznacza, że sprawy repatriacji uważam za beznadziejne i niemożliwe do rozwiązania.
  I ja się z tym pogodziłem

  Ps. I sygnetu też nie założę. Nawet na mały palec...
 • @SpiritoLibero 12:45:08
  No właśnie :) Zwłaszcza, że za Ojczyznę płacili własną krwią i majątkiem. To należało do oczywistych obowiązków szlachcica.
 • @Paweł Tonderski 12:47:53
  Też zaczęłam go podejrzewać o eskimoskie korzenie. Takie to są prawicowe, kolorowe tygodniki...
 • @gallux 13:15:35
  Już Ci Żydzi pokażą cezurę czasową i źródła "wiarygodne i niepodważalne" - poszukaj sobie hucpę z przejmowaniem kamienic np. w Krakowie. Sądy usłużnie przyklepały. Weź zajmij się przekrętami, a nie polską własnością ziemską, bo nie masz kompetencji.
 • @sigma 14:00:51
  No właśnie - szczekają jak najęci... Dziwne, że tylko na Polaków, którzy chcą zwrotu swojej własności i gwarancji spokojnego rozwoju wszelkiej polskiej własności prywatnej /walka z uciskiem fiskalnym, nieskrępowany rozwój przedsiębiorczości/.

  Tego m. in. domagam się od ruchu Narodowego. Inaczej - to "cymbał brzmiący" i po kolejnym "przełomie" /kryterium uliczne? - ten stryczek.../ i upuszczeniu polskiej krwi - nic z tego całego ruchu nie będzie.
 • @@@
  W notce prosiłam PT Czytelników, by w komentarzach werbalizowali swoje postulaty pod adresem Ruchu Narodowego.
  Zamiast tego - rzucili się na zwrot Polakom własności. NIEBYWAŁE!!!
 • @Autorka
  Jedno z Dziesięciorga Przykazań mówi:

  "Nie kradnij",

  tak więc w odniesieniu do jakiejkolwiek własności mówi Przykazanie to jak człowiek mianujący się Chrześcijaninem powinien postępować.
  Tak więc sprawa w tym temacie jest bardzo oczywista, ale jeśli chodzi już o rzeczywistość w jakiej żyjemy, gdzie grubo ponad 50% ludzi żyjących w Polsce deklaruje swoją wiarę jako chrześcijańską, to m.in. w tym przypadku nastąpił bardzo głęboki rozdźwięk pomiędzy tym co się deklaruje jako swoją wiarę, swoje zasady, a tym co się robi.
  Tak wygląda ta obłuda ludzi deklarujących przynależność do rodziny chrześcijańskiej w odniesieniu do ich stosunku do własności, prawa do własności i gwarancji jakie to prawo powinno posiadać w zapisach ustrojowych państwa.
  Własność i Przykazanie dotyczące tego aby nie kraść, jest oczywiście jednym z wielu jakie się obecnie łamie. Tak więc ta degrengolada moralna i zagubienie przyniosą też zgubne skutki, za które każdy zapłacić będzie musiał, jeśli nie teraz to w przyszłych pokoleniach.
  Jak widać ludzie obecnie zapadli w jakiś letarg umysłowy i moralny i ten stan ich ducha jest nie do przezwyciężenia, więc wszystko odbyć się musi co wynika z logiki takiego ich zachowania.
  Dodam tylko, na zakończenie, że dziwny to jest kraj mianujący się katolickim, gdzie wygrywają w polityce wyłącznie opcje lewicowe, a więc zaprzeczające z natury rzeczy co leży u podstaw fundamentów moralności cywilizacji łacińskiej.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 14:32:19
  Dwie rzeczy, które narzucają się same:
  1. Z fragmentu wywiadu, w którym nawet nie pada słowo "własność", wyciągasz wnioski, nie mające nic wspólnego z treścią wywiadu. Ja kupuję "Do rzeczy" i mam ten wywiad przed sobą.
  2. Piszesz do mnie o Żydach, o których nic nie wspominałem w swoich wypowiedziach i sugerujesz, że to Żydzi winni są wszystkich przekrętów. Na bieżąco wspominasz o "usłużnych sądach", które też są chyba żydowskie, bo inaczej być nie może:-)
  Nie dostrzegasz, że to właśnie w naszym sądownictwie leży problem. Jak również w polskich urzędach i ich pracownikach. Tylko idiota mógłby dać wiarę, że obie te instancje są podatne na przekupstwo tylko przez Żydów, a już przez takich rdzennych Polaków nie:-)

  Napastliwość i epitety, to nie służy dyskusji. Dorabianie komunistycznej gęby tym, którzy pogodzili się ze stratą nie zachęca do dyskusji.
  Usunęłaś mój wpis, nawet nie wiem na jakiej podstawie, bo staram się pisać spokojne i wyważone opinie, a tymczasem zezwalasz na powielanie bzdury o "wylli na Żoliborzu".
  Chyba nam nie po drodze.
 • @Gawronski Rafzen 14:20:41
  Dzięki. Trawiłam ten wywiad przez ponad tydzień. Nie chcę zaszkodzić RN, ale już nigdy w pustosłowie nie należy wierzyć - stąd ten tekst. Oby trafił do młodych.
 • @jazgdyni 14:26:11
  A my nosimy sygnety i wiemy, jak ciężkim grzechem jest grzech zaniechania. Zwłaszcza w sprawach polskich. Zwłaszcza dotyczących ZIEMI.
 • @AdNovum 15:05:04
  I szczególnie szokujące jest tu podejście nowoekranowiczów. W większości zapewne katolików... Ta powyższa dyskusja mnie poraziła, po prostu. To WIELKIE ZWYCIĘSTWO ŻYDOKOMUNY. I te typy za patriotów się mają!
  A niech jednego z drugim Wojasa i resztę w 20 minut wywalą z domu z jedną walizką i bez prawa powrotu, i każą spieprzać na poniewierkę pod karą śmierci /właściciela lasu można było ZASTRZELIĆ, gdyby się w nim pojawił.../ .
  Wstrząsające jest też zlewaczenie inteligencji: nie zdają sobie sprawy, jak to najemnicy, że prawdziwą, niezależną działalność można prowadzić jedynie w oparciu o własność. W innym przypadku - KTOŚ MUSI ZA TAKĄ DZIAŁALNOŚĆ PŁACIĆ, po prostu. /Tu polecam choćby historię Piłsudskiego.../
  Pitulenie po klawiaturze o tym, ze jest się naturalnie patriotą i ma zbawcze programy - ku niczemu nie prowadzi, poza wypełnianiem sobie wolnego czasu na stare lata i poprawianiu samooceny w lustrze.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @KOSSOBOR 15:34:59
  Czy nie można pokojowo przyjąć protokołu rozbieżności? Czy musisz obrażać ludzi, którzy mają identyczne podejście do własności, godząc się z tym, że ich ojcowizna przepadła i teraz wytwarzają SWOJĄ własność?
  Jesteś niesprawiedliwa.

  Co do sygnetu...
  mam takiego znajomego, bardzo znane na Pomorzu nazwisko - Ż-T.
  Kompletny nierób i łajdak. On śpi w swoim sygnecie. A jak wiesz, tytuły te były na pęczki wydawane w XVIII i XIX wieku w Berlinie.
  Pytanie, za co, dzisiaj nieistotne...
 • "gdyby Ruch Narodowy zaczął skupiać ludzi wokół konkretnego programu gospodarczego i politycznego odniósłby spory sukces"
  Może, może .. tylko po co?

  To, że ktoś wchodzi z jakimś dobrym programem i odnosi sukces polityczny to zupełnie nie znaczy, że będzie program ten wdrażał.

  Zważywszy na osbników stojących na czele rzeczonej ""prawicy narodowej"" czyli panów porębów, świtoniów, generałów grudniewskich, tumanowiczów, michalkiewiczów i wasiaków...

  ...gwarantuje 100% odejście od pryncypiów a zachowanie i zabalsamowanie teraźniejszości ku chwale i pod egidą Soboru Wszechsłowiańskiego z siedzibą w Moskwie.
 • @Nathanel 01:55:50
  Terlikowski to wyjątkowa kanalia, której działalność skierowana jest przeciwko Kościołowi. Kanapa maszcząca na Łubiance. Podobnież ma się rzecz z Zaleskim.

  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Ks.-Tadeusz-Isakowicz-Zaleski
 • @KOSSOBOR:" program, który oferowałby ludziom zapewnienie własności"
  Nie ma takiej możliwości.
  Dopóki sowieci ze swą agenturą nie wyniosą się z Polski dopóty nie powstanie żadna prawica (bezprzymiotnikowa bo każdy i ja i Pani i każdy samodzielnie myślący wie co to znaczy Prawica).

  W Polsce od czasów zaprzepaszczenia lustracji w czasach prezydentury i za sprawą Lecha Kaczyńskiego nikt już nie pisze i nie mówi o rozliczeniu i skasowaniu agentury czy to ubeckiej a już o wojskówce nie wspomnę.
  Jest to kosmicznie duża armia destruktorów każdej prawicowej myśli i liberalnych działań.
 • Ciekawe...
  Komusze emerytury - hańba.

  Złodziejska prywatyzacja - hańba.

  "Zdobycze" bolszewickiej rewolucji - a to już własność nasza, państwowa, narodowa - i nie ruszać! A jakim prawem? A no... prawem silniejszego.

  Ładne rzeczy. Kto by pomyślał...
  Jak widać prawdę pisał Kaczmarski:

  "I święcić będą nam potomni
  Po pierwszym września - siedemnasty."
 • @KOSSOBOR :". O konieczności odtworzenia tych elit. z kogo?"
  Na samo słowo "koniecznie" elitom otwiera się nóż w kieszeniach.

  Elity same się odtworzą. Elity siedzą cicho, pracują uczciwie, kształcą dzieci, dają dobry, "elitowy" przykład, uczą historii własnych rodzin, modlą się.... a kiedy przyjdzie czas stworzą Rząd Polski.
 • @mirakles 13:32:38
  Ja szanuję gości, ale nie pozwolę im szarogęsić się w swoim domu. Każdy może inaczej:) ....Uznaję natomiast święte prawo do życia nie tylko uprzywilejowanych........... ale nie w moim łóżku.
 • @chess:" czerwonego czy niebieskiego ?"
  A to ciekawe bardzo.. może jednak jest metoda w tym szaleństwie?
 • @gallux 15:26:08
  To przeanalizuj ten wywiad raz jeszcze i poszukaj konkretów programowych. Sensownych, a nie ogólników, które może klepać każdy przed kamerą.
  Pisałeś o cezurze czasowej, bardzo prowokacyjnie i wrednie /znam tę argumentację, ale nawet przeciąganą do Piastów/, o udokumentowanych papierach. /Wszystko mamy./ Pisałam, że jak nam Żydzi przedstawią cezury i papiery - to nawet nie piśniesz i już nie będziesz miał ziemi pod nogami. Niejaki Szewach Weiss stwierdził odkrywczo, że należy płacić za Żydów, którzy nie narodzili się wskutek holokaustu, i za ich potomków, i za ich potomków, i za ich... To genialne perpetuum mobile finansowe. Myślisz, że pituleniem w klawiaturę w czasie wolnym przeciwstawisz się temu tak dzielnie, jak zwrotowi majątku Polakom?
  Skąd u Ciebie taka nienawiść do prawdziwych, narodowych elit??? Rzeczywiście nam nie po drodze.
  Usunęłam wpis za "potomków targowiczan". To było kilka rodów magnackich. A Ty wyzwałeś całe ziemiaństwo. Obrzydliwe to i wredne.
  Idź sobie więc, tak jak już wcześniej zapowiadałeś.
 • @jazgdyni 15:57:56
  OZu, ja chciałam, by formułować tu postulaty wobec RN, a nie pieprzyć o resentymentach. Co mnie obchodzi, kto na czym śpi i czy Ty będziesz nosić sygnet, czy nie. Nie rób tu magla i nie podcinaj sprawy własności, od której zależy przyszłość tych młodych ludzi, do których zwraca się Winnicki /ze stryczkiem/.
  Jestem po prostu wstrząśnięta postawą wielu nowoekranowiczów.

  To są sprawy najważniejsze: własność, w tym własność ZIEMI. Jako pracownik najemny i nieźle sobie na zagranicznych kontraktach radzący, nie łapiesz istoty problemu. Więc, proszę, nie dosypuj do tego pieca tutaj, bo niczego nowego nie wnosisz i nie jesteś tym pozytywnie i konstruktywnie zainteresowany.
 • @chess 16:17:01
  To klasyczne ruchy kilku rodów arystokratycznych. Np. Fundacja Kościelskich powstała za żydowskie pieniądze wżenione w dobre, polskie nazwisko. Nie mówimy tu dzisiaj o tym. Do domów również nie musimy ich zapraszać. To są wielce gorszące porządnych ludzi sprawy.

  Wie Pan, gdzie mam kolor ichniej krwi? Tak! Właśnie tam, zgadł Pan ;)
 • @konserwatystka 16:45:14
  Właśnie usiłuję coś wydusić z owego "czoła" RN. Nie idzie łatwo, bo - jak widzisz - koleżeństwo zajmuje się dopieprzaniem walce o polską własność. Tak ich już żydokomuna zlasowała.

  No i uważam, że należy OSTROŻNIE podchodzić do prawicowych tygodników. To nie Biblia. Oj, nie...

  To był cel tej notki.
 • @konserwatystka 16:58:25
  Jak Pani widzi, Konserwatystko, wbrew wszystkiemu, wbrew beznadziejności, dżentelmeni i dżentelmenki usiłują bronić spraw beznadziejnych. To genetyczne chyba :)))

  Trzeba mówić o własności!!! Im więcej, tym lepiej. Trzeba stworzyć jakąś opiniotwórczą masę krytyczną. I nie głosować na te wszystkie inne pierdoły pseudoprogramowe. Bo to kanał. Od ilości wójtów na powiat kwadratowy nikomu się nie polepszy. Sytuację może jedynie polepszyć posiadanie własności i swobodne nią dysponowanie, i korzystanie z niej.
 • @konserwatystka 17:10:39
  Ja wiem. Ale koledzy o tym pisali. No więc pytanie, wobec prezentowanych powyżej poglądów - było retoryczne i sarkastyczne.
 • @konserwatystka 17:15:07
  Daj spokój. Arystokracja od dawna utrzymuje ponadnarodowe stosunki. Aktualnie - z narodem wybranym. Się opłaca...
 • @KOSSOBOR 20:47:26
  Ma Pani rację, własność to fundament. Tylko, że Polacy tej własności nie posiadają a wschodnia cecha zawiści działa w odwrotnym kierunku. Na zaczadzone komunizmem umysły nie ma leku.

  Ale pisać trzeba... choć to ugór i znój.
 • A kto jest Winnicki ?
  Tracisz czas.
 • @KOSSOBOR 20:51:44
  A jeśli pomnażają własność.. więc czyja krew u potomków?
 • @chess 20:37:48
  Tak. ale proszę pytania formułować pod adresem Ruchu Narodowego, a nie mnie. Ja tu nie mam nic do rzeczy!
 • @SpiritoLibero 21:13:06
  Nie tracę czasu, Spirito. To musi trafić do młodych narodowców, których, mam wrażenie, prowadzi się donikąd... Mam poczucie, że idzie tu o kolejne upuszczenie polskiej krwi...

  Sama jestem ciekawa, kto to jest Robert Winnicki. chciałabym znać życiorysy jego rodziców i dziadków, z naciskiem na pracę zawodową i ewentualną przynależność. Masz coś dla mnie?

  PS. Jesteś poniekąd moim ziomalem: Orunia - Oliwa :)
 • @konserwatystka 21:13:08
  Droga Konserwatystko, jak już pisałam Czesowi - mam to gdzieś.

  Z tą krwią jest tak: jak patrzeć od nas - to po mieczu krew. Jak od unych - to po kądzieli. Ale... wschodnie geny zawsze przebijają. Widzę to po znajomych z takich mieszanek krwi.
 • @KOSSOBOR 21:21:15
  Wałęsa nic nie zrobił, Winnicki nic nie zrobi i Ty też nic nie zrobisz, bo patologia 3 – władzy nie pozwoli, bo prawdziwą równowagą nie jest. Polityka ma swoje partie, a lud powinien mieć swoją „Narodową Jawną Polską Demokrację”, na co dzień - ustawową „4 najwyższą władzę ludu w Sejmie”. Czy, nikt tego nie rozumie? Teraz jesteśmy w największej pułapce, bo Błąd o wartości liczby 1. pozwala lądować na czynnym pasie startowym. Błędy zapisane w najważniejszym miejscu w ustawie zasadniczej prowadzą do katastrofy. Oszukiwanie flagą i niszczenie głównego steru było specjalizacją korsarzy. Dzięki że podnosisz temat, tu żaden sznur nie pomoże.
 • @KOSSOBOR 21:27:54
  Jestem Twoim ziomalem. Na Wybrzeżu od 86'

  A tak w ogóle pochodzę ze Strzelna. Jak nie znasz to sobie wygugluj :))
 • @KOSSOBOR 21:27:54
  " Mam poczucie, że idzie tu o kolejne upuszczenie polskiej krwi...

  Sama jestem ciekawa, kto to jest Robert Winnicki. chciałabym znać życiorysy jego rodziców i dziadków, z naciskiem na pracę zawodową i ewentualną przynależność. Masz coś dla mnie? "

  Mam. Ale to nie jest nawet na telefon.
 • @KOSSOBOR:" kto to jest Robert Winnicki"
  Toż pytałam z rok temu circowej ale zamilkła. W necie tez nic.
  Widocznie nie ma się czym chwalić.. a słuzby w odpowiednim dla siebie momencie (jak to z Dziadzią było gdy Komorowski do USA jechał) wyciągną na światło dzienne i nie tyle po Winnickim( co nas obchodzi) ile po zaufaniu do prawicy (cokolwiek by to nie znaczyło).
 • @KOSSOBOR 21:30:51
  Proszę to jeszcze raz przemyśleć.
  I jeszcze raz.
  Może to jednak gra.. na ugorze.
 • Zgroza bierze, ile żydokomuny we łbach siedzi
  Nie twoje - nie rusz.

  Jeśli złamiemy tą zasadę , to co się ostoi ?
  Na czym budować cokolwiek ?

  Przecież żydokomuna zawsze potrafi uzasadnić "społecznie" żeby panu Wojtasowi odebrać jego szklarnie a panu Galluxowi mieszkanie w którym mieszka.

  A co do arystokracji łączącej się z parchami, to pies ją j...ł (byle nie mój bo mój za porządny).
 • @SpiritoLibero 21:43:34
  Jak to nie znam Strzelna i Mogilna?! Znam! :)
 • @SpiritoLibero 21:48:43
  Hmm.................................
 • @konserwatystka 21:55:39
  Szukałam, pisząc tę notkę, czegoś w necie - ni ma!

  Więc tylko potwierdza się konieczność stawiania pytań RN i formułowanie żądań. A więc miałam nosa z tą notką. A sprawa własności jest najlepszym "sprawdzam" w polityce. Naprawdę! A iluż tu czerwonych się ujawniło :)))
 • @konserwatystka 21:56:59
  Nie rozumiem. Może już jestem zmęczona.
 • @KOSSOBOR 22:18:27
  Znasz Strzelno ? Starsze od warszawy :))
 • @chess 22:28:29
  Proszę o to pytać Ruch Narodowy! OK?
 • @KOSSOBOR 15:32:58
  To posiada Pani szybką przemianę materii.
  Ja ten temat trawiłem kilka miesięcy:
  http://poloniae.nowyekran.net/post/96204,falszowanie-historii-polakow-i-polski
 • @SpiritoLibero 22:42:03
  No masz... Jak te kolumny w Strzelnie rzeźbili, to w Warszawie jeszcze na drzewach siedzieli! ;)
 • @KOSSOBOR
  Przeczytałem wszystko od deski do deski i nasuwa mi się jedna uwaga, że większość napadających osiągnęła stan zadowalającej ich stabilizacji i będą walczyć z każdym i ze wszystkim, co mogłoby tę stabilizację (wg. ich mniemania) naruszyć. Kilka nicków potwierdziło w sposób wyraźny moje dotychczasowe lekkie uprzedzenia.

  Nie czytałem artykułu, ale widziałem dyskusję Bosaka i Winnickiego z Wildsteinem i Pereirą, widziałem też wystąpienie prof. Glińskiego po spotkaniu na KULu w Lublinie i mam małe pytanie: skąd u Narodowców taka rezerwa wobec Żydów, dlaczego mają tak bardzo zastrzegać się, że nie są antysyjonistami, gdy przecież nie mieszkają w Izraelu, dlaczego ten temat ma być głównym i tak istotnym dla RN, dlaczego należy odciąć się od etniczności narodu, a przyjąć jego wymiar kulturowy itp.

  Wracając do korzeni Kazio Kuc zmienił pisownię na Kutz i to coś znaczy, więc cóż ma znaczyć zmiana pisowni Bosak na Bossak? Czy Winnicki jest synem profesora z Wrocławia o imionach Zdzisław Julian?
 • Gratuluję rekapitulacji!
  I tego clou:
  "Jest oczywisty przymus zwycięstwa ruchu narodowego, o ile nie ma tutaj być niemieckich landów, rosyjskich guberni czy Judeopolonii."

  Ale jak ten obecny zalążek Ruchu Narodowego na taki, jak powyżej, program zwekslować? kto tego dokona? Ciężka sprawa.
 • @Gawronski Rafzen 23:12:47
  Mam takie momenty bardzo szybkiej przemiany materii, fakt. Nie dawał mi ten wywiad spokoju, nie chciałam też "zaszkodzić" RN, ale w końcu rozsądek zwyciężył, bo nie stać nas już nigdy więcej na takie numery. Jeżeli w ogóle nie jest już po ptokach. Myślę, ze jeszcze trzymają Winnickiego w rezerwie - stąd te 50 % pytań Terlikowskiego o antysemityzmie. Jakby już chcieli uderzyć tym ruchem - pytania byłyby formułowane inaczej, szczegółowiej, zachęcająco, dyskretnie reklamująco. Przecież to bardzo prawicowe pismo ;)
 • @tadman 23:19:26
  To gorzej, niż tylko stan zadowalającej stabilizacji, o wiele gorzej. O tak, kilka nicków tu pokazało ..., no, już nie będę dobitna - wściekałam się wcześniej.
  Nie mogę znaleźć szczegółów, dotyczących Winnickiego. A Spiryt jest tajemniczy bardzo.
  O, Bossaki to znana, znana rodzina.................

  Własnie dzisiaj się dowiedziałam, że Paweł H., który dawno, dawno temu podawał się z rzekomego barona galicyjskiego czy coś w tym rodzaju, odkąd zmieniła się rzeczywistość - wszędzie chodzi w kapeluszu i jest bardzo w tym ostentacyjny. Bo tym rzekomym baronem był po tatce, w latach 80tych, a teraz jest w kapeluszu - po matce. Sobie wyobrażasz - w teatrze, w galeriach, wszędzie, gdzie Polak nie pokazuje się w nakryciu głowy, Paweł biega w kapeluszu. Dzisiaj tak właśnie "trwał" przez cały, długi wernisaż naszej koleżanki. W latach 80tych był wielokrotnym gościem w moim domu, pisał o mojej sztuce etc., a od nowych czasów mnie nie poznaje... To cza umić :)))
 • @Zygmunt Korus 01:33:37
  Nam zostaje nieustanne zadawanie pytań i formułowanie postulatów. Liczę na Pana :) No i trzeba mówić młodym, na co mają zwracać uwagę, żeby nie zostali wykorzystani tak, jak my. Ani jednej kropli naszej krwi więcej w niejasnej sprawie.
 • @KOSSOBOR 20:30:20
  .

  "Jako pracownik najemny i nieźle sobie na zagranicznych kontraktach radzący, nie łapiesz istoty problemu."

  Grubo pojechałaś... Takiej cię jeszcze nie znałem. Skąd bierze się taka pogarda?
 • @KOSSOBOR 02:11:55
  One są mocno pokupne i pójdą za piniądzem wszendzie.
  Taki Morozowski odgrażał się, że mu tu źle i pojedzie na stałe do Izraela. Jego mantra została wysłuchana i dostał z Sekielskim własny program-tubę i to za godziwe pieniądze. Mantra przycichła, ot co.
 • @KOSSOBOR 03:16:28
  "Dla mnie rekolekcje może głosić wyłącznie kapłan. Również żadnych szafarzy nie uznaję."

  WŁAŚNIE!

  Szczęść Ci Boże Autorko
 • @jazgdyni 10:18:05
  Opanuj się. Ani "nienawiść", ani "pogarda". Zimne stwierdzenie faktu wobec ośmieszania i deprecjonowania przez Ciebie jako nieważnej idei własności. Zamiast formułować pytania pod adresem RN, co jest w tej chwili NAJWAŻNIEJSZE, i co było celem notki - przyłączyłeś się do chóru wujów, kierując rozmowę na resentymenty ziemiańskie etc.. Nie dał Ci do myślenia Winnicki ze stryczkiem, a musiałeś koniecznie o sygnetach - kogo to obchodzi? Możesz nosić, o ile masz prawo, albo i nie nosić. Moja walka o własność dalece odbiega od tego, w co chciałeś mnie wciągnąć w swoich komentach /w prywatne sprawy/. Przecież to jest oczywiste. Widocznie obca jest Ci idea polskiej własności, stąd prośba, byś nie zajmował się tym problemem, a już zwłaszcza nie skierowywał dyskusji w tej mierze na prywatne tematy, starając się umiejscowić mnie na jakimś dziwnym miejscu, walczącej o miniony świat, z sygnetem na palcu /bo taki Żm... - Trze... to przecież świnia i Ty go znasz, a on na sygnetach śpi etc../ - nooo, takiego żenującego magla nie spodziewałam się z Twojej strony w tak ważnej sprawie. O swojej pracy sam PISAŁEŚ TU WIELOKROTNIE, PUBLICZNIE. Brak zrozumienia dla istoty własności mogłam więc jedynie przypisać własnie temu.
  Sprawy zwrotu mienia podważałeś również wielokrotnie, nawet niedawno w swojej notce, o co miałam pretensje /komentarz pod Twoją notką pt.: to nas ściąga do dołu" czy jakoś tak - uważałam tę notkę za dywersję./
  To są zbyt poważne sprawy, Janusz, to są sprawy przyszłości /ewentualnej?/ Polski, by można było tu urządzać prywatny magiel, uderzający w autorkę notki i eksponując swoje resentymenty.
  To tyle na ten temat i proszę, zakończmy już tę dyskusję.

  Opowiedz się jasno, czy mętne wypowiedzi Winnickiego i wymachiwanie stryczkiem, wyciąganie młodych na kryterium uliczne Ci odpowiadają, czy nie. To wszystko.
 • @chess 16:17:01 ... jeszcze młody Lubomirski ...
  A tak nawiasem to jest to chyba jedyny sposób (od)zyskania majątku w tym przestępczym państwie zbudowanym na zbrodniach Smiersz/NKWD i dekretach Bieruta*. Czas leci a oni w drugim czy trzecim pokoleniu po prostu nie mogli się już doczekać. Nie wytrzymali upływu czasu.

  * Magdalenka to tylko puder na zakrwawionych łapach dziadków i ojców.
 • @chess 20:27:18
  "Co sądzić o "arystokratach", którzy uskuteczniają podobne "mezalianse" ? :)"

  Należy sądzić, że jak ktoś im doniesie co tu o nich wypisujesz, to masz poważne problemy 'jak w banku'.

  Szczęść Ci Boże Dociekliwcze
 • @Ptasznik z Trotylu 22:17:11
  "Zgroza bierze, ile żydokomuny we łbach siedzi"

  Dokładnie tak. I to jest właśnie podstawowa przyczyna wszelkiego zła i obecnego chaosu.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Szczęść Ci Boże

  P.S. "A co do arystokracji łączącej się z parchami ...." - pięknie, po prostu pięknie!
 • Zastanawiam się na ile Winnicki z ekipą jest niezależny
  Bo biorąc pod uwagę, że jednak ciągle głoszone są przez nich poglądy jakby nie patrzeć - socjalistyczne - to zastanawiam się czy oni nie wpisują się do frazy: "niezależnie kto wygra wybory - wybory będą wygrane" czyli kapitalizm kompradorski dalej będzie obowiązywał, ale w szacie patriotycznej z patriotami w spółkach skarbu państwa... No pewnie było by trochę lepiej, ale tylko trochę.
 • @KOSSOBOR
  Bardzo dobra notka.

  Pominęłaś jeszcze jeden aspekt - kompletnie niezauważany przez jazgdyni - że nawet wypracowana "na nowo" własność, jest nierzadko źle widzianym starym elitom w tzw. majestacie prawa odbierana. Przykłady: fałszerstwa w księgach wieczystych, bezpodstawne lub oszukańcze bankowe tytuły egzekucyjne, niszczenie firm przez organa ścigania na zamówienie "czerwonej" "konkurencji", etc., etc.

  Masz absolutnie rację, bez szacunku dla własności Polska ustawicznie pogrąża się.
 • @mesa boogie 11:32:41
  Marku, dzięki za dobre słowo, bom już straciła nadzieję co do "polskiej inteligencji".
  Naturalnie - nie całej :)

  Piękne fotografie wilków. Wiesz, ze wilki podchodzą pod bacówki w Beskidach? To wiadomość z tego miesiąca, od tamtejszych baców, przez moją przyjaciółkę. Notkę z tą informacją nawet napisałam.

  Serdeczności raz jeszcze.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:17:11
  Popatrz, nie zauważyłam wczoraj Twojego wpisu!

  Ci panowie zasady własności wobec siebie w żadnym razie nie pozwoliliby złamać /naturalnie żydokomuna czy banksterstwo będzie miało to w rzyci, jak przyjdzie ich czas.../; to - według nich - może i powinno dotyczyć jedynie polskiego ziemiaństwa. No i zapewne tych 400 tysięcy "rozkułaczonych" chłopów. O tym gnojki jakoś nie mówią... Co więc zrobić z polskimi chłopami, którym żydokomuna zabrała ziemię i często - domy, skazując ich na poniewierkę w miastach? A? Głupia sprawa, prawdaż? A to obrabowani chłopi, z którymi współpracowałam w sprawach zwrotu /i to z dużą dozą nieśmiałości/, powtarzali mi wielokrotnie: "Pani Hanko, pani pamięta: kijem tego, kto nie pilnuje swego!"

  Nie wiem, czy to tylko żydokomuna we łbach siedzi, czy jest znacznie gorzej jeszcze...

  I jeszcze jedno: arystokracja i ziemianie TO BYŁY DWIE ODDZIELNE, CAŁKIEM INNE WARSTWY. Trzeba mieć jakieś pojęcie o tym, by móc się na te tematy wypowiadać.
  Arystokracja była zazwyczaj ponadnarodowa /aktualnie, jak widzimy - sparchaciała/, o ponadnarodowych związkach poprzez małżeństwa. Nie gospodarowała sama w swoich dobrach. To działało pod zarządcami lub dzierżawami.
  Ziemianie gospodarowali sami. Mieli różny status materialny: historycznie rzecz ujmując - karmazyny, średniaki, szaraki.
  Szlachta zaściankowa /do dzisiaj są/ - to właściwie były schłopiałe rody, ciężko pracujące na roli, ale z dumą i herbami.
 • @noman 13:31:29
  To może być właściwy trop, Nomanie. Z takim, myślę, zastrzeżeniem: że za patriotów będziem robić "my". Znaczy - uni. A tych prawdziwych - wybije się podczas stryczkowego kryterium ulicznego i systematycznie potem. Bo - ujawnią się. Z młodych spuści się /dosłownie - siły europejskie?/ gorącą i wzburzoną krew. Znakomita kastracja na kolejnych kilkadziesiąt lat... Stare, dobre sposoby żydokomuny.
  No i ten Winnicki i Bos/s/ak jakieś takie niewiarygodne wymoczki, na oko...
 • @Rebeliantka 15:14:19
  No, to jest kolejny temat - ale fakt, ściśle związany z tutejszym układem polityczno - gospodarczym. Mam znajomych przedsiębiorców: mówią mi o sprawach takich, jakie doskonale pamiętam z czasów komuny - o wręcz prześladowaniach przez skarbówkę. Wezwania, przesłuchania, groźby.

  No ale popatrz, jaką tu mamy "patriotyczną inteligencję", z przeproszeniem... :(((
 • @KOSSOBOR 12:00:03
  Odpowiem na privie, bo postronnym nic do tego.
  Zmuszasz mnie do objaśnień, bo jesteś za bardzo skoncentrowana na wąskich wycinkach rzeczywistości.
  I oczywiście masz rację...
 • No i otworzył się loszek
  i wątas pt. "Wnioski płynące z wywiadu z Robertem..." nie występuje w polecanych (Redakcja ma prawo promować...) mimo, że był bardzo popularny. Pani o pięknym nazwisku aż wycięto posta, by nie naświetlał pewnych układów na nE. Ujął się za nią DelfInn.
  Idzie nowe.
 • @chess 18:04:18
  O co Panu chodzi??? Proszę zadawać pytania RN - już o to prosiłam. Ja z programem i partią nie narzucam się nikomu - tylko sprawdzam rzetelność.

  Proszę zwrócić się do Winnickiego.
 • @chess 21:20:00
  Czosnkiem to nie tylko w Łodzi daje. A nawet jak nie dawało /w Krakowie/ to teraz już daje. Czosnki się od dawna reprywatyzują na potęgę i ze wsparciem państwa, a tutejsi patrioci walczą z polskim ziemiaństwem i chłopstwem.

  Dobra, pax.
 • @tadman 19:05:50
  Tadziu - jesteśmy na polecanych, na środkowym pasku SG cały czas.
 • @KOSSOBOR 23:30:02
  A to przepraszam zainteresowane strony, bo nie wiedziałem, że znikając z zakładki POLITYKA poszedł na SG.
 • @tadman 23:47:56
  Aaa, na zakładce POLITYKA nawet nie sprawdzałam.
 • Ruch Narodowy „namaszczony” vs. konieczność oddolnego Polskiego Ruchu narodowego
  http://www.youtube.com/watch?v=HFPcUW6j2eI

  http://www.youtube.com/watch?v=zlNz_8yY-W8

  http://www.youtube.com/watch?v=C4QIaP_vfTY

  http://www.youtube.com/watch?v=6m5ZhVE7bWc

  http://www.youtube.com/watch?v=RCf0R8zf_cM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej